Tedavi Amaçlı Vize

Amerika Tedavi Amaçlı Vize Başvuru İşlemleri

Amerika Tedavi Amaçlı Vize Başvurusu

Amerika tedavi amaçlı vize başvurusu için ilgili konsolosluk birimlerinin belirlediği koşullara göre alınmaktadır. Türkiye çapında Amerika vize başvuruları online sistem üzerinden alınmaktadır. Online sistem üzerinden  randevu alarak vize başvuru sahibinin durumuna göre konsolosluk birimlerinin belirlediği evraklar ile başvuru yapılması gerekmektedir. Vize başvuru sahiplerinin işlemleri tamamlayabilmesi için ilgili birimlere parmak izi vermesi gerekmektedir.Başvuru için konsolosluk tarafından istenilen evrakları görüntülemek ve başvuru formlarını incelemek için ilgili sekmelere geçiş yapınız.

Vize süreleri başvuru sahiplerinin pasaport geçerlilik tarihine kadar verilmektedir. Başvuru sahipleri geçerli olacak vize süresini belirlemesine gerek yoktur. Bu süreler pasaport geçerlilik tarihine kadar verilmektedir.

Amerika vize başvuruları bölge gözetmeksizin alınmaktadır. İstediğiniz şehirden randevunuzu alabilir vize başvuru sürecini başlatabilirsiniz. Amerika vize başvurularının sonuçlanma süresi ortalama 3 günde sonuçlanmaktadır. Bu yüzden seyahat planlarınızın aksamaması için başvurunuzu seyahat başlangıç süresinden en az 15 gün öncesinden yapmanız gerekmektedir.

Amerika tedavi amaçlı vize başvurunuzu en doğru şekilde yapmak ve kolayca sürecin takibini sağlamak için destek hattımızı arayarak başvuru işlemleri, randevu ve vize harç ücretleri ile ilgili detaylı bilgileri alabilirsiniz.

Tedavi Amaçlı Vize Gerekli Evraklar

 1. DS 160 Formu (Online ortamda doldurulmuş)
 2. Nüfus cüzdanı fotokopisi
 3. Pasaport  (Seyahat sonrası en az 6 ay geçerli, varsa eski pasaportlar)
 4. 2 adet biyometrik fotoğraf (50X50 mm boyutlarında, güncel, arka fon beyaz)
 5. Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği (Adres ve aile bilgilerini içeren)
 6. Şahsi Vize Talep Dilekçesi (Tüm masrafları kendisinin karşılayacağını, Amerika’da kalma süresini belirten Konsolosluğa hitaben)
 7. Vize başvurusunda bulunan kişinin neden Amerika’da tedavi görmeye karar verdiğini ve tıbbi tedavinin nedenlerini açıklayan doktor raporu
 8. Birleşik Devletlerde tıbbi tedavi görüleceğine dair doktor-hastane randevusunun kanıtını gösteren belge (randevu tarihi, doktorların isimleri, tedavi görülecek klinik ya da hastanenin adını gösteren belge)
 9. Alınacak tıbbi tedavi bedelinin tutarını gösteren, Amerika’daki hastaneden veya tedavi alınacak merkezden alınan belge. (Bu belge hastane, doktor, ameliyat ve tedavi dahilindeki diğer tüm hizmetlerin ücret bilgilerini içermelidir.)
 10. Tedavi için vize başvurusunda bulunan kişinin hastane ve doktor masraflarını ödeme şartlarını kabul ettiğini gösteren, Birleşik Devletlere ait hiçbir başka mali kaynağın kullanılmayacağını belirten ilgili hastane veya doktor tarafından gönderilen bir yazı
 11. Alınacak tıbbi tedavinin içerdiği ücretlerin ödemesi için Türkiye’de yeterli parasal kaynak olduğuna dair kanıt. (Söz konusu masraflar seyahat, konaklama, yemek ve benzeri durumlar için gereken ödeme miktarlarını da kapsar. Buna ilaveten vize başvurusunda bulunan tıbbi tedavi alacak kişiye refakat eden kişi veya kişiler de seyahat masraflarını kendi imkanlarıyla karşılayacak maddi kaynağa sahip olmalıdır.

Amerikan konsolosluk birimlerine yapılacak olan vize başvurularında kullanılması gereken formlar aşağıda listelenmiştir. Lütfen seyahat türüne göre listelenen formu aşağıdaki bölümden indirerek inceleyiniz.

Amerika vize başvurusu ile ilgili tüm detayları aşağıdaki linkte bulunan dosyada ayrıntılı olarak inceleyebilirsiniz.

 Amerika Vize Bilgi Formu

Eksiksiz doldurulması gereken vize başvuru formu