Amerika Ticari Vize

Ticari Vize Başvuru Bilgileri

Amerika Ticari Vize Başvurusu

Amerika ticari vize başvurusu için ilgili konsolosluk birimlerinin belirlediği koşullara göre alınmaktadır. Türkiye çapında Amerika vize başvuruları online sistem üzerinden alınmaktadır. Online başvuru sistemi üzerinden randevu alarak vize başvuru sahibinin durumuna göre konsolosluk birimlerinin belirlediği evraklar ile başvuru yapılması gerekmektedir. Vize başvuru sahiplerinin işlemleri tamamlayabilmesi için ilgili birimlere parmak izi vermesi gerekmektedir.Başvuru için konsolosluk tarafından istenilen evrakları görüntülemek ve başvuru formlarını incelemek için ilgili sekmelere geçiş yapınız.

Vize süreleri başvuru sahiplerinin pasaport geçerlilik tarihine kadar verilmektedir. Başvuru sahipleri geçerli olacak vize süresini belirlemesine gerek yoktur. Bu süreler pasaport geçerlilik tarihine kadar verilmektedir.

Amerika vize başvuruları bölge gözetmeksizin alınmaktadır. İstediğiniz şehirden randevunuzu alabilir vize başvuru sürecini başlatabilirsiniz. Amerika vize başvurularının sonuçlanma süresi ortalama 3 günde sonuçlanmaktadır. Bu yüzden seyahat planlarınızın aksamaması için başvurunuzu seyahat başlangıç süresinden en az 15 gün öncesinden yapmanız gerekmektedir.

Amerika ticari vize başvurunuzu en doğru şekilde yapmak ve kolayca sürecin takibini sağlamak için destek hattımızı arayarak başvuru işlemleri, randevu ve vize harç ücretleri ile ilgili detaylı bilgileri alabilirsiniz.

Amerika Ticari Vize Gerekli Evraklar

 1. Nüfus cüzdanı fotokopisi
 2. Pasaport  (Seyahat sonrası en az 6 ay geçerli, varsa eski pasaportlar)
 3. 2 adet biometrik fotoğraf (50X50 mm boyutlarında, güncel, arka fon beyaz)
 4. Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği
 5. DS 160 Formu (Online ortamda doldurulmuş)

Davet Eden Şirketten İstenilen Evraklar

 1. Davetiye (Davet gönderen şirket tarafından kişinin bilgilerini, ziyaret amacını içeren, kişinin pasaport ve kimlik fotokopisi ile birlikte )
 2. Fuar Davetiyesi (Fuar bileti, fuar giriş kartı ya da fuar bilgilerini içeren dokümanlar)

Şirket Evrakları

 1. Antetli Kağıda İngilizce Vize Talep Dilekçesi(Konsolosluğa hitaben imza yetkisi olan kişiler tarafından kaşelenip imzalanmış seyahat amacını içeren yazı)
 2. Faaliyet Belgesi fotokopisi (Son 3 aylık)
 3. Ticaret Sicil Gazetesi fotokopisi
 4. Şirketin İmza Sirküleri fotokopisi
 5. Son tarihli Vergi Levhası fotokopisi
 6. Gelir Gösteren Evraklar;
 7. SGK (4b)Hizmet dökümü
 8. Şirket Banka Hesap Cüzdanı veya Banka Hesap Dökümü (En az 5000TL bakiyesi olan, Son 3 aylık, kaşeli ve imzalı olmalıdır. İmza atan banka yetkilisinin imza sirküleri fotokopisi ile birlikte sunulmalıdır)
 9. Kira gelirleri, Tapu ve Araç Ruhsatı fotokopisi (Varsa)

Şirket Çalışanları

 1. Nüfus cüzdanı fotokopisi
 2. Pasaport  (Seyahat sonrası en az 6 ay geçerli, varsa eski pasaportlar)
 3. 2 adet biometrik fotoğraf (50X50 mm boyutlarında, güncel, arka fon beyaz)
 4. Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği (Adres ve aile bilgilerini içeren)
 5. Şahsi Vize Talep Dilekçesi (Tüm masrafları kendisinin karşılayacağını belirten Konsolosluğa hitaben)
 6. DS 160 Fomu (Online doldurulacak)

Davet Eden Şirketten İstenilen Evraklar

 1. Davetiye (Davet gönderen şirket tarafından kişinin bilgilerini, ziyaret amacını içeren, kişinin pasaport ve kimlik fotokopisi ile birlikte )
 2. Fuar Davetiyesi (Fuar bileti, fuar giriş kartı ya da fuar bilgilerini içeren dokümanlar)

Şirket evrakları

 1. Antetli Kağıda İngilizce Vize Talep Dilekçesi(Konsolosluğa hitaben imza yetkisi olan kişiler tarafından imzalanmış seyahat amacı içeren yazı)
 2. Faaliyet Belgesi fotokopisi (Son 3 aylık)
 3. Ticaret Sicil Gazetesi fotokopisi
 4. Şirketin İmza Sirküleri fotokopisi
 5. Son tarihli Vergi Levhası fotokopisi
 6. Gelir gösteren evraklar;
 7. SGK İşe Giriş Bildirgesi
 8. SGK (4a)Hizmet Dökümü (e-devlet şifreniz ile alabilirsiniz)
 9. Maaş Bordrosu (Son 3 aylık, kaşe ve imzası olan)
 10. Şirket Banka Hesap Cüzdanı veya Banka Hesap Dökümü (En az 5000TL bakiyeli, Son 3 aylık, kaşeli ve imzalı.)
 11. Kira gelirleri, Tapu ve Araç Ruhsatı fotokopisi (Varsa)

Amerika Ticari Vize Başvuru Formları

Amerika’da ticari olarak yapılacak olan ziyaretlerde almanız gereken vize ile ilgili form aşağıdadır. Turistik vize formunu eksiksiz doldurup iletmeniz gerekmektedir.

 

 Ticari Vize Dilekçesi

 Amerika Vize Bilgi Formu

 

Formu indirmek için:

1. Form linkine tıklayınız.
2. Form açıldığında, formu bilgisayarınıza kaydediniz.

YA DA
1. Gereken linkin üzerinde farenizin sağ tuşuna basın.
2. Açılan listeden Hedefi Farklı Kaydet seçiniz
3. Formu bilgisayarınıza kaydedin.

Lütfen Dikkat:
Form PDF formatındadır.
Bu formu görüntülemek ve indirmek için Adobe Acrobat Reader’a ihtiyacınız olacaktır.

Adobe Reader

Amerika ticari vizesi süresi ne kadardır?

Amerika ticari vizesi en fazla 10 yıl süre ile verilmektedir ancak vizenin sonucuna ve süresine karar veren tek yetkili kuruluş Amerika Konsolosluğudur. Ticari vize süresi 1 ay ile 10 yıl arasında değişebilir. Amerika’da ticari ilişki içinde olunan şirketle bağlarınızı gösteren belgeleri sunmanız vize süresinin uzunluğu açısından veya arzu ettiğiniz süreyle vize almanız açısından faydalı olacaktır.

Amerika ticari vizesi kaç günde çıkar?

Amerika ticari vize işlemlerinin sonucu başvuru sahibinin vize randevu tarihinde belli olmaktadır ancak vize onay alırsa pasaport konsolosluk tarafından başvuru sahibine posta yoluyla ulaştırılmaktadır.

Amerika ticari vize başvurusunda randevu almam zorunlu mu?

Amerika ticari vize işlemlerinde Amerikan Konsolosluğunda şahsen mülakata girme zorunluluğu bulunmaktadır. Her yeni vize başvurusunda mülakat ve parmak izi ibrazı zorunludur. Vize randevusu alımı ve online formların doldurulması Dataglobal’in çalışma alanı içindedir. Randevu tarihleri konusunda çağrı merkezimizi arayarak destek alabilirsiniz.

Amerika ticari vize davetiyesi nasıl olmalıdır?

İş görüşmesi, konferans, etkinlik, ticari fuara katılım, Amerika kökenli bir şirketle ticari içerikli görüşme amaçlı Amerika’ya seyahat edecek kişiler ticari vize başvurusu yapmalıdırlar. Amerika ticari vize başvurularında Amerika’daki şirketten kapsamlı bir ticari davetiye alınması gerekmektedir. İş ziyaretinin amacı, süresi, davet eden firma yetkilisinin kimlik bilgileri, ticari görüşmenin içeriği gibi bilgilerin davetiye yer alması tavsiye edilir. Eğer ticari fuar veya etkinliğe katılım amaçlı gidiliyorsa etkinliğe katılımın bedelinin ödendiğini gösteren belge veya etkinliği düzenleyen şirkete veya şirketlerden davetiyenin başvuru dosyasında olması gerekmektedir.

Amerika Ticari vize randevusuna şahsen gelmem gerekiyor mu?

Amerika ticari vize başvurunuzu Dataglobal aracılığı ile yapabilirsiniz ancak başvuruya şahsen gelmeniz ve parmak izi ibrazında bulunmanız gerekecektir. Üçüncü kişiler vize başvuru sahibi adına vize randevusuna gelemezler. Vize mülakatına sadece vize başvuru sahibi girebilir.

Amerika Ticari vizesi alabilmem pasaport sürem ne olmalıdır?

Pasaportunuz süresi Amerika ticari vizenizin bitiş tarihinden sonra en az 6 ay olmalıdır. Pasaportunuz son 10 yıl içinde çıkarılmış ve vize etiketinin işlenebileceği boş sayfaları olmalıdır.

Amerika ticari vizesi ücreti ne kadar?

Amerika ticari vize ücreti 160 $ olarak belirlenmiştir. Vize başvurusunu Dataglobal aracılığı ile yapacak başvuru sahipleri uygun tarihli randevu alımı, formlar ve evrak takibi işlemler için hizmet bedelleri ödeyerek işlemlerini vakit kaybı yaşamadan gerçekleştirebilmektedirler. Detaylı bilgi için Amerika Vize İşlemleri departmanımızı arayabilirsiniz.