Çin Çalışma Vizesi Z Visa

Çin Vizesi Başvurusu

Çin Çalışma Vizesi Z Visa

Çin Çalışma Vizesi Z Visa için güncel olmayan evraklarla başvuru yapmak mümkün olmamaktadır. Çin çalışma vizesi alabilmek için yapılması gerekenleri bu yazımızda bulabilirsiniz.

çin çalışma vizesi başvurusu

Çin Çalışma Vizesi Başvurusu

Çin ülkesi, çalışma ortamı açısından düşük ücretler ödese bile, oradaki yaşam şartlarının ucuz olması, insanların vizeleri sorgulamasını sağlamıştır. Çin çalışma vizesi ülkede çalışmak isteyen kişilerin, gitmeden önce almaları gereken bir vize türüdür. Vize başvurusunun yapılabilmesi için tüm şartların yerine getirilmiş olması gerekecektir. Z vize olarak bilinen bu vize türü, Çin ülkesinde sadece çalışma değil aynı zamanda oturma izni de verir.

Çalışma vizesi, Çin’in Türkiye’de bulunan Konsolosluğuna bizzat yapılabildiği gibi yetki verilen acenteler tarafından da yapıldığını söylemek mümkün. Hangi şehirde ikamet ederseniz edin, siz gerekli evraklarınızı tamamladıktan sonra vize merkezine ulaştırırsanız, acente sizin adınıza başvuru işlemlerini yaparak, Çin’de çalışmanıza olanak tanıyacaktır.

Burada başvuru yapan kişilerin genellikle unuttuğu bir durum bulunur. Başvuru yapan şahıslar, vize merkezlerinin vizeyi sonuçlandırma konusunda yetkili olduğunu düşünürler. Fakat böyle bir durum söz konusu değildir. Çin çalışma vizesi başvurusu sadece Çin Konsolosluğu tarafından değerlendirilip, sonuçlandırılabilir.

Başvuruda Çin Konsolosluğunun en çok dikkat ettiği, evrakların doğru ve eksik olmadan hazırlanmış olmasıdır. Çin çalışma vizesi için başvuru yapıldığında, evrakların eksik olarak teslim edilmesi halinde, başvuru olumsuz olarak değerlendirilebilir. Bunun yaşanmaması için başvuru için gerekli olan evrakların eksik olmadan hazırlanmış olması gerekecektir. Çin Çalışma Vizesi Z visa için en önemli belgenin, çalışılacak olan kurum veya yerin davetiye mektubudur. Bunun olması halinde, Çin Çalışma Vizesi Z Visa olumlu olarak değerlendirilebilir.

Çin Çalışma Vizesi Z Visa için Gerekli Evraklar

Çin çalışma vizesi alabilmek için evraklar doğru şekilde hazırlanmış olmalı ve aralarında herhangi bir eksik bulunmamalıdır. Çin çalışma vizesi için gerekli olan evrakların hazırlanma aşamasına dikkat edilmesi gereken detaylara uymaktır. İşte Çin Çalışma Vizesi Z Visa için gerekli olan evraklar.

Davetiye Mektubu: Davetiye mektubu, çalışacağınız yerden aldığınız davetlere denir. Alınan davet mektubunun başvuru esnasında orijinal olarak verilmesi zorunludur. Başvuru yaparken, davetiye mektubunun olmaması, vizenin ret olarak sonuçlanmasını sağlayacaktır.

Çin Firmasına Ait Bilgiler: Çin’de çalışılacak olan firmaya ait bilgilerin de mutlaka davetiye listesine yer alması gerekecektir. Çin firmasına ait olan bilgiler hakkında genel bilgi için daha öncesinden vize merkezine başvuru yapılması gerekebilir.

İkametgah: Vize için gerekli diğer belge ikametgah belgesidir. Bu belgenin mutlaka orijinal olanı teslim edilmelidir.

Sabıka Kaydı: Çin Çalışma Vizesi Z visa için gerekli diğer belge, sabıka kaydıdır. Sabıka kaydı olmadan yapılacak olan başvurular olumsuz olarak değerlendirilir. Savcılıktan alınan bu belgenin aslının teslim edilmesine dikkat edilmelidir.

Kimlik: Çalışma vizesi başvurusuna gerekli belgelerden birisi de kişiye ait kimlik fotokopisi olarak belirlenmiştir. Mutlaka bu belgenizi başvuru dosyanıza ekleyiniz.

Pasaport: Şuan için kullandığınız pasaportunuzun yanı sıra varsa eski pasaportlarınızı da çalışma vizesi başvurusuna bulundurmanız gerekecektir. Pasaport hakkında detaylı bilgiler için başvurunuzu yapacağınız vize acentesinden bilgi almanız daha doğru olacaktır.

Fotoğraf: Çalışma vizesi başvurularında istenen belgelerin içerisinde en önemlilerinden birisi kişiye ait fotoğraftır. Fotoğrafın muhakkak kişinin yüz hatlarını yansıtıyor olması gerekecektir. Başvuru için fotoğrafın gerekli kurallara göre hazırlanması şarttır.

Burada yer alan evraklar, Çin çalışma vize başvurularında istenir. Fakat sonrada konsolosluk tarafından sizden ekstra bilgiler talep edilebilir.

Çin Çalışma Vizesi Kaç Günde Çıkıyor?

Çin çalışma vizesinin çıkış süreleri genellikle 7 tam iş günüdür. Bu süre konsolosluğun normal şartlarda çalışma ortamında bulunması durumunda belirtilen süredir. Çin Konsolosluğu yoğun tempoda çalışıyorsa veya resmi tatiller gibi özel durumla söz konusuysa, sürelerin uzama ihtimali de bulunabilir. Hafta sonları resmi tatiller kapsamına girdiğinden yapacağınız başvuruda bu günler sayılmayacaktır. Bunlar hakkında bilgi sahibi olmanız durumunda, başvurunuzu daha sağlıklı şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Çin Çalışma Vizesi Ücretleri Ne Kadar?

Çin çalışma vizesi ücretleri, her dönem farklı olmakla birlikte her başvuru esnasında sorulması gerekir. Ücretin ne kadar olduğuna dair tüm detaylar, yetki verilmiş acenteler aracılığıyla öğrenilebilir. Çin çalışma vizesi ücretleri, vizenin olumlu şekilde değerlendirilmesi için gereklidir. Çin çalışma vizesi için mutlaka gerekli belgelerle birlikte, ücretlerin de ödenmesi gerekecektir. Ücret detayları hakkında bütün bilgiler için vize merkezleriyle görüşme haline geçilebilir.

dataglobal_vize_basvuru_hizmetleri

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x