30 Gün Çok Girişli Dubai Vizesi

Dubai Vizesi Hakkında Herşey

30 Gün Çok Girişli Dubai Vizesi

Kısa Dönem 30 Gün Çok Girişli Dubai Vizesi , 30 gün içerisinde birden fazla  kez Dubai’ye gidecek kişilerin alması gereken vize türüdür. Birleşik Arap Emirlikleri Konsolosluk olarak 2010 senesinden beri vize vermemektedir. Vize başvuruları Birleşik Arap Emirlikleri tarafından yetkilendirilmiş vize başvuru merkezleri aracılığı ile gerçekleştirilmektedir. Yetkili acenteler aracılığı ile şahsen başvuru yapmaya gerek kalmadan online olarak başvuru yapabilirsiniz.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve Türkiye’de oturum iznine sahip diğer pasaport sahibi vatandaşlar planlanan gidiş tarihinden en geç bir hafta en erken bir ay önce olacak şekilde başvuru yapmalıdır. Dubai Kısa Dönem 30 günlük çok girişli vizenizi kullanmanız için size 58 gün hak tanınmaktadır. Bu 58 gün içerinde istediğiniz zaman 30 günü aşmamak kaydıyla Dubai’de konaklayabilirsiniz.

Bu vize başvurusunu onaylayan merci ise Dubai Konsolosluğu Göçmenlik bürosudur. Konsolosluk tarafından verilen vize Birleşik Arap Emirliklerine bağlı 7 Emirikte geçerlidir.Bu 7 Emirlik: Dubai, Dhabi, Sharhaj, Um Al-Qaiwain, Fujairah,Ra’s al-Khaah ve Ajman’dır.

30 gün çok girişli dubai vizesi

Bu vize türünün Siyah, Gri ve Yeşil Pasaportlu Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için alınması zorunlu değildir ancak Bordo(Umumi) Pasaport sahipleri almak durumundadır. Ayrıca Bordo pasaportlu başvuranın pasaportunun en az 6 ay daha geçerliliği olması gerekmektedir. Pasaport geçerlilik süresi uygun olmayan başvurular kabul edilmemektedir. Vize başvurunuzdan önce pasaportunuzun geçerlilik süresine ne kadar kaldığı tekrar kontrol edilmelidir.

Dubai aktarmalı uçuşlarınız için almanız gereken vize türü Kısa Dönem 30 gün çok girişli veya tek girişli vize türü değildir. 96 saatlik vize türüne başvurmanız gerekmektedir. Bu durumda yetkili acentaya danışarak hangi vize türünü almanız gerektiğine karar verebilirsiniz. Dubai vizesi için hazırlamanız gereken evraklar ve doldurmanız gereken formlar oldukça basittir. Dubai için doldurmanız gereken forma yetkili acentanızı arayarak ulaşabilirsiniz.

Bu form haricinde yapmanız gereken şey ise pasaportunuzun ön yüzünü ve kimliğinizin ön ve arka tarafını renkli bir şekilde taratıp yollamanızdır. Ödemeyi yapmak için hesap bilgileri sizinle paylaşılacaktır. Dubai 30 gün çok girişli vizesi alabilmeniz için pasaportunuzu konsolosluğa teslim etmenize gerek yoktur. Yurtdışındayken ve seyahatteyken vize almak mümkündür. Vizeniz en az 72 saat içerisinde değerlendirilip sonuçlandırabilir. Bu süre içerisinde sonuçlandırılacağı garanti edilemez.

Verdiğiniz ücret kaşısında alacağınız vize de garanti edilemez. Vize garantisi veren şirketlerden ve acentalardan uzak durmanız tavsiye olunur. Durumdan emin değilseniz konsolosluğu arayıp bilgi amanız tavsiye edilir.

Dubai 30 Gün Çok Girişli Vize İçin Yapılması Gerekenler

Öncelikli olarak bilmeniz gereken şeylerden birisi Dubai vizesi alırken haptığınız ödeme size vize garantisi vermez. Bu sadece başvurunuzun değerlendirilmesi için yapılan bir ödemedir. Konsolosluk vize için sizine herhangi bir mülakat talep etmemektedir. Vize değerlendirmeleri konsolosluk tarafından değil yetkili acenta veya görevlendirilmiş vize işlem merkezi tarafından sağlanmaktadır. Başvurunuzun olumlu sonuçlanması için konsolosluğa sunduğunuz belgelerin gerçekçi olduğuna ve tutarlı olduğuna emin olunuz. Aksi takdirde konsolosluk başvurunuzu reddetme hakkına sahiptir. Vize başvurunuzu gerçekleştirirken sizden istenen ücrete her yaş tabidir.

Yaş farkı gözetmeksizin herkesten tam ücret alınmaktadır. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Dubaiye genellikle yazları seyahat etmemektedir. Dubai’nin en çok turist ağırladığı aylar kış ayları olduğundan başvuru değerlendirme süresi bu dönemde biraz daha uzamaktadır. Dubai vizesi almak için sizden herhangi bir şekilde bir otel rezervasyonu veya uçak rezervasyonu yapmanız veya satın almanız istenmemektir. Sunmanız gereken evraklar pasaportunuzun ön yüzü ve sahip olduğunuz milliyete ait kimliğinizin ön ve arka yüzünün taranmış halidir.

dataglobal_vize_basvuru_hizmetleri