30 Gün Tek Girişli Dubai Vizesi

Dubai Vizesi Hakkında Herşey

30 Gün Tek Girişli Dubai Vizesi

Dubai’ye seyahatiniz uzun süreli olmayıp tek giriş yetecek ise almanız gereken vize türü 30 gün tek girişli Dubai vizesidir. Bu vize türüne başvurduğunuz takdirde Dubai’ye yapacağınız seyahatin sonunda çıkış yaptığınız takdirde 30 günü doldurmamış olsanız dahi tekrar girmek isterseniz yapmanız gereken şey yeni bir Dubai vizesi almaktır. Eğer 58 gün içerisinde birden fazla giriş yapacaksanız almanız gereken vize türü 30 gün çok girişli vize türüdür. Başvuru yaptığınız vize türü vize süresi dolması veya tek giriş yapmanız halinde geçerliliği biten bir vize türüdür. Dolayısıyla geçerliliği biten vizenizi uzatma imkanınız yoktur.

Yeşil (hususi), siyah (diplomatik), gri (hizmet) pasaportuna sahip olan bireyler 90 günü aşmayan seyahatlerini herhangi bir vize türüne ihtiyaç olmadan yapabilmektedir. Dubai için 90 gün altında seyahati olmasına rağmen vize almak zorunda olan tek pasaport hamili bordo pasaport sahipleridir. Bordo pasaport sahiplerinin Kısa Dönem Dubai vizesi alması için yapması gerekenler oldukça basittir. Sitede yer alan başvuru formunu doldurmaları, pasaportun ön yüzünün renkli taramasını ve kimliğin ön ve arka taraflarının renkli taranması istenmektedir. Parayı yatırmanız gereken hesap bilgilerine iletişim numarası kısmındaki numarayı arayarak ulaşabilirsiniz.

30 gün tek girişli dubai vizesi

Kısa Dönem 30 günlük tek girişli Dubai vizesi ile yapacağınız seyahat devam ederken veya bu seyahati tamamladıktan sonra vizenizin süresi geçmemiş dahi olsa aynı vizeyi uzatmak için başvuru yapamazsınız. Eğer vizeniz sona erdiyse yapmanız gereken şey yeniden bir vize başvurusu yapmaktır. Tekrar başvuru yapabilmek için Türkiye’de bulunmanıza veya pasaportunuzu teslim etmenize gerek yoktur. Renkli taranmış fotokopisi yeterli olacaktır. Çünkü başvurunuz pasaportunuza basılmayacaktır. E-vize şeklinde çıktısını almanız yeterli olacaktır. Dubai’ye yapacağınız seyahatiniz turistik, eğlence veya gezi amaçlı olabilir. Bu durumda sizin için uygun olan vize türüne başvurmanız beklenmektedir.

7 BAE (Birleşik Arap Emirlikleri) devletin biri olan Dubai, vize başvuruları online olarak yapmak için akredite olmuş yetkili bir acentayla işbirliği yapabilirsiniz. Bu başvurunuzu yapmak üzere olduğunuz pasaportunuzun seyahat bitiminden sonra 6 ay daha geçerliliğini koruması gerekmektedir. Başvurunuz en geç 1 hafta öncesine kadar tamamlamanız gerekmektedir.

Kısa Dönem 30 Gün Tek Girişli Dubai Vizesi İçin Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Yaptığınız başvurunun sonuçlanma süresi 72 saattir. Bu asgari değerlendirme süresi dahi olsa bu süre içerisinde biteceğinin garantisi verilmez. 30 gün tek girişli vize ücretlerine ulaşmak için acentanızla iletişime geçebilirsiniz. Bu ücret sizden başvurunuzu değerlendirmek için alınan ücretlerdir. Vize çıkmasına dair herhangi bir garanti verilmez. Sizden vize garantili başvuru için para talep edenlerden uzak durmanız tavsiye edilir. Yaptığınız başvurunun sonucu size e-mail aracılığıyla iletilecektir. Size gelen mailin çıktısını alarak seyahatiniz boyunca yanınızda taşımanız gerekmektedir. Bu çıktı sizin vizeniz yerine geçmektedir.

Dubai Konsolosluğu Göçmenlik Bürosu yaptığınız başvuruyu değerlendirdikten sonra size sonucu iletecektir. Sonucun olumsuz halinde  herhangi bir ücret iadesi yapılmayacaktır. Ret almanız durumunda yapacağınız yeni başvuru için formun tekrar doldurulması ve başvurunun yeni evraklarla yapılması gerekmektedir. Yaptığınız başvuru esnasında sunduğunuz evrakların güncel ve tutarlı olması vize alma ihtimalinize olumlu yönde etki edecektir. Vizenizin konaklama sayma süresi giriş yaptığınız ilk günden itibaren sayılmaya başlanacaktır. Girdiğiniz günden itibaren aralıksız 30 gün konaklama süreniz bulunmaktadır.

Dubai seyahatiniz için seyahat sağlık sigortası yaptırmanıza gerek yoktur. Seyahatinizi gerçekleştirmeniz için otel veya uçak rezervasyonu yapmanıza gerek yoktur. Konsolosluk yine de yapılmasını isterse bunu sizin adınıza acentanız yapabilir. Sizin yapmanız gereken pasaport ve kimlik görsellerini hazır etmektir.

dataglobal_vize_basvuru_hizmetleri