90 Gün Çok Girişli Dubai Vizesi

Dubai Vizesi Hakkında Herşey

90 Gün Çok Girişli Dubai Vizesi

Eğer Dubai’ye sürekli gidip gelmeniz gerekiyor ve uzun süre boyunca bu seyahatler sürecekse almanız gereken vize türü 90 gün çok girişli Dubai vizesi türüdür. Dubai 7 BAE (Birleşik Arap Emirlikleri) devletinden biridir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının genellikle iş için kışları ise genellikle dünyanın her yerinde misafirlerini turizm için ağırlayan bir ülkedir Dubai. Turistlerin kalacakları süreye göre vize veren ülke, eğer kısa süreli kalacaksanız 30 günlük tek veya çok girişli uzun süreli kalacaksanız tek veya çok girişli 90 gün konaklamalı vize vermektedir. Dubai’ye seyahatinizin gerçekleştiği andan itibaren 90 gün sayılmaya başlanır. Bu 90 günü kullanmak için 180 gün – 6 ay – süre tanınmaktadır bu 6 ay içerisinde istediğiniz kadar giriş çıkış yapabilir, 90 günü aşmamak kaydıyla istediğiniz tarihlerde Dubai’de konaklayabilirsiniz.

Dubai için vize gerektirmeyen pasaport türleri gri (hizmet) pasaport, siyah (diplomatik) pasaport ve yeşil (hususi) pasaporttur. Bu pasaport sahipleri 90 güne kadar olan seyahatleri boyunca vize almak zorunda değillerdir. Eğer 90 günü aşan seyahat planları var ise Dubai için vize başvurusunda bulunmaları gerekmektedir. Dubai için her halükarda vize alması gereken pasaport hamileri ise bordo (umuma mahsus) pasaport türleridir. Vize almak için izlenmesi gereken prosedür oldukça basittir. Dubai vizesi için eğer evraklarla uğraşmak istemiyorsanız yetkili vize işlem merkeziyle veya akredite olmuş acentalarla çalışabilirsiniz. Bu durumda vize almak için yapmanız gereken şey pasaportunuzun ön yüzünü ve kimliğinizin ön ve arka taraflarını renkli bir şekilde taratmak olacaktır. Ödemeyi yapmanız gereken banka hesabı bilgilerini acentanız sizinle paylaşacaktır. Başvurunuzun sonuçlanma süresi 72 saattir. Konsolosluk yine de bu süre içerisinde sonuçlanacağını garanti etmez.

Yaptığınız başvurunun değerlendirilmesi sırasında sizden ek belgeler istenebilir. Bu belgeleri ivediikle temin temin etmeniz ve konsoloslukla paylaşmanız beklenmektedir. Eğer başvurunuzda sunduğunuz evrakların eksik veya geçersiz olduğu anlaşılırsa vize başvurunuz olumsuz sonuçlanabilir. Olumsuz sonuçlanması durumunda Konsolosluk vize başvuru ücretini iade etmez.  Eğer vizeniz kabul alırsa uzatmak için başvuru da  yapamazsınız, yapmanız gereken şey yeniden evraklarınızı hazırlayıp başvurunuzu yenilemenizdir. Yapaccağınız yeni başvuruda yeni ve güncel evraklar koymanız gerekmektedir.

90 gün çok girişli dubai vizesi

90 Gün Çok Girişli Dubai Vizesi İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

Öncelikle bilmeniz gereken ve en çok dikkat etmeniz gereken husus vizenizi değerlendirme yetkisinin sadece Dubai Konsolosluğu Göçmenlik Bürosu’nda olduğudur. Konsolosluk değerlindirmeyi kabul etme veya reddetme yetkisini tamamıyla kendinde bulundurur. Dolayısıyla hiçbir kurum size vize garantisi vermeye yetkili değildir. Size vize garantisiyle gelen kişi ve kurumlardan uzak durmanız şiddetle tavsiye olunur.

Dubai 90 Gün Çok Girişli Vize için pasaportunuzun ve kimliğinin görsellerini hazırlamanızın dışında doldurmanız gereken bir form vardır. Bu formu acentanızdan sizin adınıza doldurmasını isteyebilir veya formu onlardan talep edebilirsiniz. Eğer Türkiye cumhuriyeti vatandaşı olmayan yabancı uyruklu bir insansanız başvurunuzu yaparken pasaport ve kimliğe ek olarak ikamet izninizi de konsoloslukla paylaşmanız gerekmektedir. Aksi takdirde yapmanız gereken belgeleri tamamlayamadığınız için başvurunuz geçersiz sayılır ve ücretiniz iade edilmez.

Dubai başvurunuzu yaparken sizde otel veya uçak rezervasyonu istememektedir. İstemesi halinde acentanızdan sizin adınıza rezervasyonu yapmasını isteyebilirsiniz. Konsolosluğun seyahat için herhangi bir seyahat sağlık sigortası talebi de yoktur eğer siz yine de yaptırmak isterseniz bir sigorta şirketiyle anlaşıp seyahat sağlık sigortanızı yaptırabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken diğer husus ise konsolosluğa sunduğunuz belgelerin tutarı olmasına özen göstermek olacaktır.

dataglobal_vize_basvuru_hizmetleri