90 Gün Tek Girişli Dubai Vizesi

Dubai Vizesi Hakkında Herşey

90 Gün Tek Girişli Dubai Vizesi

90 Gün Tek Girişli Dubai Vizesi, 30 günden çok 90 günden az sürecek seyahatler için kullanılır ve vizenizin geçerli olduğu süre içerisinde yalnızca bir kere giriş imkanı tanır. Dubai 90 Gün Tek girişli uzun dönem vize turistik, aile ve arkadaş ziyareti, iş gibi çeşitli amaçlar için alınabilmektedir.

Dubai’ye seyahat edecek olan Umumi(bordo) pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları vize almak zorundadır. Fakat Hususi(yeşil), Diplomatik veya Hizmet Pasaportuna sahip Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları 90 güne kadarki Dubai seyahatlerinde vizeden muaftır.

Dubai, Birleşik Arap Emirliklerine bağlı 7 devletten biridir ve vizeyi onaylama yetkisi Dubai Göçmenlik Ofisidir. Eğer bir başvuruda bulunmak istiyorsanız şahsen başvuru yapmanız gerekmemektedir. Yetkili işlem merkezleri ve akredite olmuş acentalar sizin yerinize başvuru yapabilmektedir. Bir vize acentasıyla çalışmak için yapmanız gereken şey pasaportunuzun ön ve arka yüzünü taratarak paylaşmaktır. Ödemeyi yapmanız gereken banka bilgisini acente sizinle paylaşacaktır. Dubai 90 Günlük Tek Girişli Uzun Dönem Vizenizin sonuçlanma süresi 72 saattir. Konsolosluk yine de bu süre içerisinde sonuçlanacağını garanti etmemektedir.

Başvuru sürecinin sağlıklı ilerleyebilmesi için sizden talep edilen belgeleri eksiksiz, doğru ve zamanında teslim etmeniz büyük önem taşımaktadır. Başvuru sürecinde başvuran kişiden duruma göre ek evraklar talep edilebilmektedir, bu belgeleri de ivedilikle konsolosluk ile paylaşmak gereklidir. Vize başvurusu kabul aldığı takdirde uzatmak için başvuru mümkün değildir ve yapılması gereken güncel evraklarla yeni bir başvuru yapmaktır. Eğer başvuru için kullanılan evraklar eksik geçersiz yahut gerçeği yansıtmaz nitelikte ise vize başvurusu olumsuz sonuçlanabilir. Başvurunun olumsuz sonuçlanması durumunda Konsolosluk vize başvuru ücretini iade etmez.

Güncel Dubai Vize Ücretlerine bu yazımızdan ulaşabilirsiniz.

90 Gün Tek Girişli Dubai Vizesi

Dubai 90 Gün Tek Girişli Uzun Dönem Vize İçin Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Unutmamak gerekir ki Dubai Göçmenlik Bürosu, vize verme yetkisini yalnızca kendi elinde bulundurur. Dolayısıyla hiçbir kurum size vize garantisi veremez. Size vize garantisi veren yerlerden uzak durmanız şiddetle tavsiye olunur.

Dubai 90 Gün Tek Girişli Vize için pasaportunuzun ve kimliğinin görsellerini hazırlamanızın dışında doldurmanız gereken bir form vardır. Bu formu acentanızdan sizin adınıza doldurmasını isteyebilir veya formu onlardan talep edebilirsiniz. Eğer Türkiye cumhuriyeti vatandaşı olmayan yabancı uyruklu bir vatandaş iseniz başvurunuzu yaparken pasaport ve kimliğe ek olarak ikamet izninizi de konsoloslukla paylaşmanız gerekmektedir. Aksi takdirde teslim etmeniz gereken belgeleri tamamlayamadığınız için başvurunuz geçersiz sayılır ve ücretiniz iade edilmez.

Dubai 90 Gün Tek Girişli Uzun Dönem Vize 90 gün içerisinde ülkeye bir giriş hakkı verir. Birden fazla kez girmeyi planlıyorsanız Dubai 90 Gün Çok Girişli Vizeye başvuru yapmanız gerekmektedir.

Dubai başvurunuzu yaparken sizde otel veya uçak rezervasyonu istememektedir. İstemesi halinde acentanızdan sizin adınıza rezervasyonu yapmasını isteyebilirsiniz. Konsolosluğun seyahat için herhangi bir seyahat sağlık sigortası talebi de yoktur eğer siz yine de yaptırmak isterseniz bir sigorta şirketiyle anlaşıp seyahat sağlık sigortanızı yaptırabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken diğer husus ise konsolosluğa sunduğunuz belgelerin tutarı olmasına özen göstermek olacaktır.

Dubai Vize başvurunuz, başvuru tarihinden itibaren 72 saat içerisinde sonuçlanmaktadır fakat Cuma ve Cumartesi günleri Birleşik Arap Emirlikleri’nde tatil olduğundan sonuçlanma süresi uzayabilmektedir. Dubai Vizesi için ülkeye seyahat edeceğiniz tarihten en geç 10 gün önce başvuru yapmanız tavsiye edilir.

dataglobal_vize_basvuru_hizmetleri