Dubai Evrak Tasdik İşlemleri

Dubai Vize Başvuru Bilgileri

Dubai Evrak Tasdik İşlemleri

DataGlobal Vize Hizmetleri, Dubai vizesi online başvuru işlemlerinin yanı sıra siz değerli ziyaretçilerimize Dubai evrak tasdik işlemleri hususunda da bireysel ve kurumsal destek hizmetleri sağlamaktadır. Evrak tasdik işlemleri Dubai Konsolosluğu ve Dubai Büyükelçiliği ile akredite olmuş kurumlar ve turizm acenteleri tarafından yapılmaktadır. Evrak tasdikleri içerik olarak ticari faturaların, diplomaların, evlilik cüzdan ve belgelerinin, çalışma ve oturma izinlerinin, menşe sertifikaları / menşei şehadetnamelerinin ve işlemleri yürütmek üzere yetkililere verilen vekaletnamelerin Konsolosluk tarafından onaylanması durumudur.

Bir ülke tarafından düzenlenmiş belirli bir evrakın başka bir ülkede yapılacak işlemlerde geçerlilik kazanması için yapılan işlemler evrak tasdik işlemleri olarak adlandırılır. Her ülkenin kanunları farklılık arz edebileceğinden başka ülkede düzenlenmiş olan belgenin yasallaştırılması gerekmektedir. Örneğin Dubai’de işlem yapmakta olan bir ihracatçı Türkiye’den ürün/mal temin ederken Dubai kanunlarına göre temin edilen ürünün menşeinin onaylı bir belgesi de gerekmektedir. Bu durumda ithalatçı Türk firmalarının menşei şahadetnamesi isimli belgeyi de Dubai Konsolosluğu tarafından onaylanmak üzere sunması gerekmektedir.

Bireysel ve Kurumsal Evrak Tasdik İşlemleri

Dubai Evrak Tasdik İşlemleri, vize merkezimiz bireysel ve kurumsal olmak üzere iki ayrı evrak tasdik danışmanlık hizmeti vermektedir. Dubai evrak tasdik İşlemlerini, Bireşik Arap Emirlikleri Büyükeliçiliğince yetkilendirilmiş Vize başvuru merkezleri ve akredite seyahat acenteleri yapabilmektedir. Tasdik işlemi ise fatura tasdiki, diploma tasdiki, evlilik cüzdanı tasdiki, çalışma izni tasdiki, menşe şahadatnamesi, evlilik cüzdanı tasdiki gibi resmi belgelerin konsolosluk tarafından tasdik edilmesi işlemidir.

Evrak Tasdiği bir belgenin yasallığını doğrulayarak başka bir ülkede geçerli olmasına olanak sağlayan bir idari işlemdir. Bir belgedeki imzanın doğruluğu imzalayan kişinin yetkisinin görevinin doğrulanması suretiyle yapılmaktadır. Belge tasdik işlemi yapılırken, bölgenin valiliği ve Türkiye’den mal ithal eden firmanın bağlı olduğu ülkenin konsolosluğu belgeyi onaylayan kurumlardır. Bu onay belgeyi Türkiye dışında da yasal hale getirir.

Dubai Evrak Tasdik İşlemleri Kaç Gün Sürer ?

Dubai Evrak Tasdik İşlemi bir belgenin başka bir ülkede de resmi ve yasal olabilmesi için zaruri bir resmi işlemdir. Evrak türü fark etmeksizin Tasdik İşlemleri ileri bir prosedüre tabidir. Tasdik ettirilmek istenen evrakın yeminli bir tercüman tarafından Arapça/İngilizce dillerine çevrilmesi gerekmektedir. Aslına uygun olarak düzenlenmiş evrak Noter onayına sunulur ve onay alınması gerekir. Dubai konsolosluğuna götürülecek evrakın valilik tarafından onaylanmış olması gerekmektedir. Evrak Tasdiki için gerekli bu işlemler 5 ila 7 iş günü sürmektedir. İşlerin aksamaması adına resmi tatil günlerini göz önünde bulundurmak gerekmektedir.

Konsolosluk her fatura için ayrı evrak tasdik ücreti almaktadır. Ticari başvurularda sayfa başı ücret talep edilmektedir. Bireysel ve ticari tasdik işlemleri farklılık göstermektedir. Fatura tasdik işlemi söz konusu ise fatura toplamına göre konsolosluk ücreti belirlemektedir. Cuma günü hariç haftaiçi her gün tasdik işlemlerini yaptırmak mümkündür. Dubai evrak Tasdik İşlemleri İçin bilgi almak; evrak tasdik ücretlerini öğrenmek için Vize Merkezimizi arayabilirsiniz. Menşe Sertifikası, İhracatçının bağlı olduğu Ticaret Odasınca tasdik edilir ve ürünlerin menşeini gösterir.  Menşein belgelenmesi içim ihracat yapılacak ülkenin temsilciliklerince onaylanması gerekir. Bu onay belgenin ihrac edilen ülkede geçerlilik kazanmasını sağlar.

Dubai Evrak Tasdiki gerektiren veya gerektirmeyen ticari işlemler hakkında daha detaylı bilgi almak için Vize Merkezimiz ile iletişime geçebilirsiniz.  Gerekli belgeleri Vize merkezimizle paylaştığınız takdirde firmamızın sizin veya şirketinizn adına tasdik işlemlerini gerçekleştirme yetkisi bulunmaktadır. Ticari faaliyetlerinize göre evrak tasdik işlemleri farklılıklar gösterebilmektedir. Evrak Tasdik İşlemi, Ortadoğu ülkelerinde ihaleye girmek isteyen firmalar için de gerekli bir işlemdir ve Şirketlere ait resmi evrakların tasdiki de yapılmaktadır.

Vize Merkezimiz, şirketinizin fatura ve menşe şahadatname tasdiklerini en hızlı ve güvenilir şekilde gerçekleştirmekte ve tasdkli belgeyi tarafınıza teslim etmektedir. İstanbul dışındaki şirketlerin ise valiliğe onaylatılmış belgeleri paylaşması halinde tasdikeme işlemi yine tarafımızca gerçekleştirilebilmektedir.

Dubai Evrak Tasdik

Her türlü ticari veya bireysel evrakın Dubai konsolosluğu yetkilisi tarafından yetkilinin görevi ve imzası doğrulanarak verdiği onay neticesinde belgelerin uluslararası geçerlilik statünü de ifade etmektedir. Tasdik edilmesi istenilen belge yeminli tercümanlar vasıtasıyla İngilizce – Arapça dillerine çevrilir. Yeminli tercüman tarafından çevrilen evrak notere onaylatılır. Konsolosluğa sunulmadan önceki son aşamada ise kaymakamlık ve valilik tarafından apostil işlemi yapılır. Apostillenen evraklar tasdik işlemleri için kurumumuzca konsolosluğa teslim edilir. Evrakların teslimi akabinde işlem süresi 5 ile 10 iş günü arasındadır.

Dubai vizesi alarak Dubai de kullanmak üzere ticaret yapan şirket veya kurumların faturalarının tasdikleri, eğitime ilişkin yeterlilik veya diplomaların tasdikleri, oturum/ikamet izni gibi belgelerin tasdik işlemleri, Dubai’de geçerlilik kazanması istenilen evlenme cüzdanlarının ve doğum/ölüm belgelerinin tasdikleri başta olmak üzere Dubai Konsolosluğu tarafından uygun kabul edilen tüm belgelerin Dubai evrak tasdik işlemleri baştan sona firmamız tarafından yapılabilmektedir. Konsolosluk İngilizce ve Arapça belgeleri tasdiklemektedir. Örneğin bir diploma tasdiki işlemi için eğer diplomanız İngilizce ise konsolosluğa tasdik işlemini yaptırabilirsiniz. Fakat İngilizce olmayan diplomaları tercüme, noter ve valilik onayları gerekecektir.

Dubai Konsolosluğu evrak tasdik işlemleri için bazı evraklarda sayfa başı, bazı evraklarda ise evrakın tamamına tek ücret almaktadır. Ticari işlemlerde kullanılan fatura tasdiklerinde ise faturanın tutarına göre bir tasdik işlem ücreti belirlemektedir. Dubai evrak tasdik işlemleri hafta içi pazartesi ve Perşembe günleri arası yapılmakta olup Cuma günleri konsolosluğun resmi tatil günüdür. Evraklarınızın tasdik işlemleri ve Dubai vizesi ile ilgili detaylı bilgi almak için DataGlobal vize hizmetleri müşteri temsilcilerine ulaşabilirsiniz.

Dubai Evrak Tasdik İşlemleri Gerekli Belgeler

Dubai işlemleri için gerekli belgeler hazırlanması akabinde Dubai Konsolosluğu İstanbul adresine kurumumuzca sunulmakta olup gereken evraklar aşağıdaki gibidir.

  • Dubai Konsolosluğu tarafından onaylanacak evrakın aslı
  • Şirketinizin veya kurumunuzun antetli kağıdına kaşeli ve ıslak imzalı olarak yazılmış yetkilendirme belgesi (DataGlobal evrak tasdik işlemleri yetkilisi adına düzenlenmelidir)

DataGlobal vize hizmetleri Dubai ve diğer dünya ülkelerinin vize gereksinimleri, vize başvurusu için talep edilen belgeler, vize randevusu, vize sonuçlanma süresi, geçici otel ve uçak rezervasyon işlemleri gibi hususlarda seyahat planlamanıza destek olacak danışmanlık hizmetleri vermektedir. Hizmet almak istediğiniz hususlarla ilgili detaylar için iletişim bilgilerimizden bizlere ulaşabilirsiniz.