Dubai Evrak Tasdik İşlemleri

Dubai Vize Başvuru Bilgileri

Dubai Evrak Tasdik İşlemleri

DataGlobal Vize Hizmetleri, Dubai vizesi online başvuru işlemlerinin yanı sıra siz değerli ziyaretçilerimize Dubai evrak tasdik işlemleri hususunda da bireysel ve kurumsal destek hizmetleri sağlamaktadır. Evrak tasdik işlemleri Dubai Konsolosluğu ve Dubai Büyükelçiliği ile akredite olmuş kurumlar ve turizm acenteleri tarafından yapılmaktadır. Evrak tasdikleri içerik olarak ticari faturaların, diplomaların, evlilik cüzdan ve belgelerinin, çalışma ve oturma izinlerinin, menşe sertifikaları / menşei şehadetnamelerinin ve işlemleri yürütmek üzere yetkililere verilen vekaletnamelerin Konsolosluk tarafından onaylanması durumudur.

Bir ülke tarafından düzenlenmiş belirli bir evrakın başka bir ülkede yapılacak işlemlerde geçerlilik kazanması için yapılan işlemler evrak tasdik işlemleri olarak adlandırılır. Her ülkenin kanunları farklılık arz edebileceğinden başka ülkede düzenlenmiş olan belgenin yasallaştırılması gerekmektedir. Örneğin Dubai’de işlem yapmakta olan bir ihracatçı Türkiye’den ürün/mal temin ederken Dubai kanunlarına göre temin edilen ürünün menşeinin onaylı bir belgesi de gerekmektedir. Bu durumda ithalatçı Türk firmalarının menşei şehadetnamesi isimli belgeyi de Dubai Konsolosluğu tarafından onaylanmak üzere sunması gerekmektedir.

Dubai Evrak Tasdik

Her türlü ticari veya bireysel evrakın Dubai konsolosluğu yetkilisi tarafından yetkilinin görevi ve imzası doğrulanarak verdiği onay neticesinde belgelerin uluslararası geçerlilik statünü de ifade etmektedir. Tasdik edilmesi istenilen belge yeminli tercümanlar vasıtasıyla İngilizce – Arapça dillerine çevrilir. Yeminli tercüman tarafından çevrilen evrak notere onaylatılır. Konsolosluğa sunulmadan önceki son aşamada ise kaymakamlık ve valilik tarafından apostil işlemi yapılır. Apostillenen evraklar tasdik işlemleri için kurumumuzca konsolosluğa teslim edilir. Evrakların teslimi akabinde işlem süresi 5 ile 10 iş günü arasındadır.

Dubai vizesi alarak Dubai de kullanmak üzere ticaret yapan şirket veya kurumların faturalarının tasdikleri, eğitime ilişkin yeterlilik veya diplomaların tasdikleri, oturum/ikamet izni gibi belgelerin tasdik işlemleri, Dubai’de geçerlilik kazanması istenilen evlenme cüzdanlarının ve doğum/ölüm belgelerinin tasdikleri başta olmak üzere Dubai Konsolosluğu tarafından uygun kabul edilen tüm belgelerin Dubai evrak tasdik işlemleri baştan sona firmamız tarafından yapılabilmektedir. Konsolosluk İngilizce ve Arapça belgeleri tasdiklemektedir. Örneğin bir diploma tasdiki işlemi için eğer diplomanız İngilizce ise konsolosluğa tasdik işlemini yaptırabilirsiniz. Fakat İngilizce olmayan diplomaları tercüme, noter ve valilik onayları gerekecektir.

Dubai Konsolosluğu evrak tasdik işlemleri için bazı evraklarda sayfa başı, bazı evraklarda ise evrakın tamamına tek ücret almaktadır. Ticari işlemlerde kullanılan fatura tasdiklerinde ise faturanın tutarına göre bir tasdik işlem ücreti belirlemektedir. Dubai evrak tasdik işlemleri hafta içi pazartesi ve Perşembe günleri arası yapılmakta olup Cuma günleri konsolosluğun resmi tatil günüdür. Evraklarınızın tasdik işlemleri ve Dubai vizesi ile ilgili detaylı bilgi almak için DataGlobal vize hizmetleri müşteri temsilcilerine ulaşabilirsiniz.

Dubai Evrak Tasdik İşlemleri Gerekli Belgeler

Dubai işlemleri için gerekli belgeler hazırlanması akabinde Dubai Konsolosluğu İstanbul adresine kurumumuzca sunulmakta olup gereken evraklar aşağıdaki gibidir.

  • Dubai Konsolosluğu tarafından onaylanacak evrakın aslı
  • Şirketinizin veya kurumunuzun antetli kağıdına kaşeli ve ıslak imzalı olarak yazılmış yetkilendirme belgesi (DataGlobal evrak tasdik işlemleri yetkilisi adına düzenlenmelidir)

DataGlobal vize hizmetleri Dubai ve diğer dünya ülkelerinin vize gereksinimleri, vize başvurusu için talep edilen belgeler, vize randevusu, vize sonuçlanma süresi, geçici otel ve uçak rezervasyon işlemleri gibi hususlarda seyahat planlamanıza destek olacak danışmanlık hizmetleri vermektedir. Hizmet almak istediğiniz hususlarla ilgili detaylar için iletişim bilgilerimizden bizlere ulaşabilirsiniz.

dataglobal_vize_basvuru_hizmetleri