Dubai Online Vize

Dubai Vizesi Hakkında Herşey

Dubai Online Vize

Dubai online vize işlemleri Birleşik Arap Emirlikleri göçmenlik ofisi tarafından yürütülmekte ve e-visa sistemi üzerinden başvuru almaktadır.  Dubai’ye seyahat etmek isteyen umumi (bordo) pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının seyahatlerinden önce Dubai Online Vize İşlemlerini tamamlamaları gerekmektedir. Hususi(Yeşil), Hizmet(Gri) ya da Diplomatik(Siyah) pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının ise 90 güne kadar olan seyahatlerinde vize alma mecburiyeti yoktur.  Vize muafiyetine sahip Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları Acman, Şerce, Füceyre, Abu Dabi, Ümmül Kayven gibi Birleşik Arap Emirliklerine bağlı diğer emirlikleri de ziyaret edebilirler.

Dubai Online Vize Başvurusu

Dubai Online Vize Başvuru işlemlerinizi  Birleşik Arap Emirlikleri Göçmenlik ofisi ile anlaşmalı Vize merkezleri aracılığıya hızlı ve güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Şahsen başvurmanız zorunlu değildir.  Pasaportunuzun taranmış halini ve istenen evrakları e-mail aracılığı ile gelmek zorunda kalmadan paylaşabilirsiniz. Türk Vatandaşlarının Dubai vize başvurularında şahsen gelmek veya parmak izi vermek gibi zorunlulukları yoktur.

dubai-vizesi

Dubai Online Vizesi Ne Zaman Sonuçlanır?

Dubai Vizesi genellikle 72 saat içerisinde sonuçlanmaktadır. Fakat Cuma ve cumartesi günlerinin Dubai’de tatil olduğunu göz önünde bulundurmak gerekmektedir. Ayrıca diğer resmi tatiller de vizenin sonuçlanmasına sebebiyet verebilmektedir. Vize başvurusu için teslim ettiğiniz evrakların tutarsız olması, önceki Dubai seyahatinde ise süresinden uzun kalınması gibi konular vize işlemlerinde sorun yaratabilmekte ve gecikmeye neden olabilmektedir. Bu sebepten belgeleri eksiksiz, tutarlı ve gerçeği yansıtacak şekilde hazırlamak büyük önem arz etmektedir. Şirketimize gerekli belgeleri mesai saatleri içerisinde gönderdiğiniz takdirde aynı gün içerisinde vize başvuru müracaatınızı yapmaktayız.

Aracı Firma Olmadan Dubai Online Vizeye Başvuru Yapabilir miyim?

Dubai Online Vize başvurusunu sadece BAE Göçmenlik Ofisi ile anlaşması olan yetkili acentalar aracılığı ile yapabilirsiniz. Data Global Vize Başvuru Hizmetleri olarak Türkiye’de faaliyet gösteren yetkili bir acenteyiz. Başvurunuzu şirketimiz aracılığı ile güvenle yapabilirsiniz. Alacak olduğunuz vizeniz pasaportunuza işlenmemektedir, e-vize olarak barkodlu bir belge mailinize yönlendirilmektedir.

T.C. Vatandaşı Olmayanlarda Türkiye’den Dubai Vizesi Başvurusu Yapabilir mi?

Türkiye’den başvuru yapacak yabancı ülke vatandaşları Pasaportun 2. Sayfasını ile T.C. ikamet izni ile başvuru yapabilirler. Fakat Suriye, Irak, Bangladeş, Afkanistan, Libya ülke vatandaşlarının vize ücretlerine ilave olarak 274 USD teminat bedeli ödemesi yapmaları gerekmektedir.

Data Global Vize Danışmanlık Hizmetleri olarak anlaşmamız gereği Birleşik Arap Emirlikleri Göçmenlik Ofisi’nin verdiği bütün vize katagorilerde vize başvurusu yapma yetkisine sahibiz. Hızlı ve Güvenli vize başvurusu için bizi tercih edebilirsiniz.

dataglobal_vize_basvuru_hizmetleri

Online Dubai Vize Başvurusu

Online Dubai Vize Başvurusu, Teknolojinin gelişmesi ile birlikte vize alma işlemleri de hem hızlanmış hem de kolaylaşmış bulunmaktadır. Birleşik Arap Emirlikleri tarafından düzenlenen online dubai vizesi ile çeşitli sebepler dolayısı ile Dubai seyahati planlayan kişiler internet üzerinden konsolosluğa gitmeye gerek kalmadan işlemlerini gerçekleştirebilmektedir.

Bu siste sayesinde Dubai vize başvurularınızı haftanın 7 günü ve günün 24 saati online olarak gerçekleştirebilirsiniz. Vize ücretlerinin ödenmesi için gerekli olan bütün ücretler ise bütün banka kartları tarafından yapılabilmektedir. Ayrıca banka havaleleri de kabul edilmektedir. Diğer bir taraftan vize ücretlerinde 12 aya varan taksitlendirme imkanı da bulunmaktadır.

Yapılan online dubai vizesi başvuruları 72 saat içerisinde cevaplanmaktadır. Eğer ekspres vize tercihini kullanırsanız vize başvurunuz cevap sadece 10 saat içerisinde verilmektedir. Son derece hızlı vize işlemleri için gerekli olan evraklar ise şu şekilde sıralanmaktadır.

Online Dubai Vizesi İçin Gerekli Olan Evraklar

Öncelikle bilinmesi gereken ilk nokta Türk vatandaşları için vize zorunluluğu sadece umumi pasaporta sahip olanlar için bulunmaktadır. Diğer pasaport türlerine sahip olan Türk Vatandaşları vizesiz bir şekilde Dubai’yi ziyaret edebilmektedir.

Online dubai vizesi almak için gerekli olan ilk evrak pasaport olmaktadır. Pasaportun resim olan sayfası online olarak yüklenmelidir. Ayrıca pasaport konusunda dikkat edilmesi gereken bir diğer konu ise pasaportun geçerlilik tarihinizi en az 8 ay olması gerekliliğidir.

Dubai vizesi için istenilen bir diğer belge ise renkli fotoğraf olmaktadır. Bu fotoğrafın vesikalık ya da biometrik olması ise fark yaratmamaktadır.

Vize için gerekli olan son evrak ise nüfus cüzdanınızın ön ve arka yüzü olmaktadır.

Dubai online Vize Başvuruları Sırasında Talep edilen Vize Ücretleri

Dubai e vizesi işlemleri sırasında talep edilen vize ücretleri sürelerine ve giriş sayılarına bağlı olarak değişiklik göstermektedir. 2020 yılı vize ücretleri ise aşağıda listelendiği şekilde olmaktadır.

30 günlük ve tek giriş hakkı için başvuru yapılan vize ücreti 125 $ olmaktadır. Yine 30 günlük ancak çok girişli olarak talep edilen vize ücreti ise 290 $ olarak belirlenmiştir.

90 günlük ve tek girişli vize ücreti ise 310 $Türk lirası iken, 90 günlük ve çok girişli vize ücreti ise 570 $ olmaktadır.

Bu vize ücretlerinin içerisine her türlü vergi dahil olmaktadır. Bu sayede Dubai’yi ziyaret edenler inişlerinden sonra her hangi bir ek ücret talebi ile karşılaşmamaktadırlar.

Oturma veya çalışma vizesi için yapılan başvurularda ise size ücretleri farklılık göstermektedir. Başvuru yapan kişilere göre farklılık gösteren bu ücretler 125 ile 300 Amerikan Doları arasında değişiklik göstermektedir. Bu amaç ile Dubai’ye seyahat edecek kişilerin online başvuru sırasında mutlaka bu seçeneği işaretlemeleri gerekmektedir. Eğer genel amaç ile vize alındıysa bu vize ile hiç bir şekilde çalışma veya oturma iznine başvuru yapılamamaktadır. Böyle bir girişimde bulunulması halinde ise Birleşik Arap Emirliklerin zorla çıkarım söz konusu olmaktadır.

Online Dubai Vizesi

Online Dubai Vizesi İçin İsteğe Bağlı Eklenebilecek Diğer Evraklar

Dubai vizesi için bildirmekle zorunlu olunan evraklar bunlarla sınırlı olmasına rağmen işlemlerinizin daha hızlı ve sorunsuz bir şekilde gerçekleşmesini istiyorsanız aşağıda ki belgeleri de başvurunuza ekleyebilirsiniz. Ayrıca Dubai vize işlemlerine bu yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Uçak bileti: Eğer uçak biletinizi önceden aldıysanız bunu sisteme yükleyebilirsiniz.

SGK Dökümü: Bir işyerinde çalışmanız ya da sahibi olmanız fark etmeksizin 4A veya 4B hizmet döküm belgenizi de online olarak sisteme yükleyebilirsiniz.

Otel Rezervasyonu: Konaklama rezervasyonunuzu daha önceden yapmanız ve online dubai vize başvurusu sırasında bunu sisteme yüklemeniz olumlu etki yaratmaktadır.

Vergi Levhası: Kendi işyerine sahip olan kişilerin sisteme ekleyebilecekleri bir başka evrak olarak karşımıza çıkmaktadır.

Öğrenci Belgesi: Özellikle üniversite öğrencilerinin e-devlet üzerinden alacakları öğrenci belgelerini başvuru işlemleri sırasında sisteme yüklemeleri önerilmektedir.

Emeklilik Belgesi: Emekli olan başvuru sahipleri de SGK’dan almış oldukları emeklilik belgelerini dubai e vizesi işlemleri sırasında sisteme yükleyebilmektedirler.

İzin Belgesi: Eğer bir işyerinde hali hazırda çalışıyor iseniz o zaman işyerinizden alacağınız izin kağıdını da sisteme yükleyebilirsiniz. Bu izin kağıdında Dubai’ye seyahat amacınızın belirtilmesi ya da belirtilmemesi önemli olmamaktadır.

Online Davetiye Mektubu: Eğer Dubai ziyaretinizin amacı bir yakınınızı ziyaret etmek ise o zaman bu yakınınız tarafından gönderilen davetiye mektubunu da dubai e vizesi işlemleri sırasında sisteme yüklemeniz olumlu karşılık bulacaktır.

dataglobal_vize_basvuru_hizmetleri