Dubai Turistik Vize

Turistik Vize Başvuru Bilgileri

Dubai turistik vize başvurusu  ilgili konsolosluk birimlerinin belirlediği koşullara göre yapılmaktadır. Türkiye çapında Dubai vize başvuruları online sistem üzerinden alınmaktadır. Online sistem üzerinden  vize için konsolosluk birimlerinin belirlediği evraklar ile başvuru yapılması gerekmektedir.Başvuru esnasında evrakların renkli taranmış halleri pdf formatında istenmektedir.

Dubai vize başvurularının sonuçlanma süresi ortalama 24 ila 72 saatte tamamlanmaktadır. Ancak zaman zaman Birleşik Arap Emirlikleri göçmenlik ofisi başvuru sahipleri için  güvenlik soruşturması yürütebilmektedir ve bu nedenle vize başvurusu değerlendirme süreci uzayabilmektedir. Bu sebeple planlanan seyahatten en az 5 gün önce başvuru yapılması tavsiye edilmektedir.

Dubai turistik vize başvurunuzu en doğru şekilde yapmak ve kolayca sürecin takibini sağlamak için destek hattımızı arayarak başvuru işlemleri ve vize harç ücretleri ile ilgili detaylı bilgileri alabilirsiniz.

Dubai Vize Gerekli Evraklar

  1. Renkli Taranmış Nüfus Cüzdanı
  2. Renkli Taranmış Pasaport (Kişisel bilgileri içeren bölüm)
  3. Dubai Vize İşlemler İçin Yatırılan Banka Dekontu
  4. Renkli Taranmış T.C. oturum belgesi (yabancı pasaport sahipleri için geçerlidir)

Vize Çıkış Süresi: 1-3 İş günü

Önemli Notlar:

Dubai vizeniz onaylandığında, vizeniz mail adresinize gönderilir. Yazıcıdan çıktısını alarak sayfayı pasaportunuzun arasına koymanız yeterlidir.

  • Vizenin geçerlilik süresi 60 gündür fakat kalış süresi 29 gündür.
  • Kalış süresi giriş yaptığı ilk günden itibaren sayılmaya başlanır.
  • Vize süresini geçiren kişiler hakkında cezai işlem yapılır, göçmenlik bürosuna kaçak olduğu rapor edilir ve bir daha BAE’ye giriş yapamaz.
  • Kargo ve Kurye aracılığı hizmeti alabilirsiniz. Söz konusu durumda bu hizmetin masrafları vize başvuru sahibi tarafından karşılanır.

Dubai Turistik Vize Başvuru Formları

Dubai’de turistik olarak yapılacak olan ziyaretlerde almanız gereken vize ile ilgili form aşağıdadır. Turistik vize formunu eksiksiz doldurup iletmeniz gerekmektedir.

 Dubai Turistik Vize Başvuru Formu

Formu indirmek için:

1. Form linkine tıklayınız.
2. Form açıldığında, formu bilgisayarınıza kaydediniz.

YA DA
1. Gereken linkin üzerinde farenizin sağ tuşuna basın.
2. Açılan listeden Hedefi Farklı Kaydet seçiniz
3. Formu bilgisayarınıza kaydedin.

Lütfen Dikkat:
Form PDF formatındadır.
Bu formu görüntülemek ve indirmek için Adobe Acrobat Reader’a ihtiyacınız olacaktır.

Adobe Reader

Dubai turistik vizesini online alabilir miyim?

Dubai turistik vizesi online olarak alınabilen bir vizedir. Pasaportunuzun taranmış halini Dataglobal’e mail atarak vize başvuru işlemini başlatabilirsiniz. Vize işlemleri için konsolosluğa gitmeye gerek yoktur. Vizenizin Dubai Göçmenlik ofisinin onayından sonra mail adresinize gönderilmektedir. Online alınan bir vize olduğu için pasaporta vize etiketi işlenmemektedir ancak Dubai’ye girişte pasaportunuza ülkeye giriş damgası işlenmektedir. Vizeniz mail yoluyla PDF formatında size iletilir. Vizenin çıktısını alarak pasaportunuzla birlikte Dubai’ye girişte göstermeniz gerekecektir.

Dubai vizesi ne kadar sürede çıkar?

Online Dubai vize başvurusu 2 ila 3 iş günü içinde sonuçlanmaktadır. BAE Konsolosluğunun kapalı olabileceği günleri dikkate alarak başvurunuzu yapın. Bazı durumlarda Dubai Göçmenlik Ofisi güvenlik soruşturması yapabilmektedir. Böyle durumlarda vizenin çıkış süresi uzayabilmektedir. Vizenizin seyahat tarihinize yetişebilmesi için başvurunuzun en geç 5 gün önceden yapmanızı tavsiye ederiz.

Dubai vizesi ne kadar süreyle geçerli?

Dubai vizesi çıktığı gün itibariyle geçerlidir. Dubai turistik vizesinin kalış süresi 30 gün geçerlilik süresi 60 gündür. Kalış süresi ilk giriş yapılan günden itibaren geçerli olur.

Dubai turistik vize ücreti nedir?

Dubai turistik vizesinin ücreti talep edilen kalış süresine göre değişebilmektedir. 30 gün ve 90 gün tek ve çok girişli vizelerin ücreti farklı olmaktadır. İşlemler danışmanlık hizmeti veren firmalar aracılığı ile yapıldığından Dubai turistik vize ücretine Dubai Göçmenlik Ofisi vize harç bedeli ve danışman başvuru firmalarının vize işlem hizmet bedellerini içermektedir. Dubai turistik vize ücretleri hakkında detaylı bilgi için Dataglobal müşteri hizmetlerini arayınız.