Dubai Vize Uzatma İşlemleri

Dubai Vizesi Hakkında Herşey

Dubai Vize Uzatma İşlemleri

Dubai vize uzatma işlemleri, Dubai’ye seyahat etmek isteyen bordo pasaporta sahip Türk vatandaşlarının alması gereken vizedir. Bu vize Dubai’de geçirilecek gün sayısına ve ihtiyaç duyulan giriş çıkış sayılarına göre düzenlenir. 48 saatlik transit vize, 96 saatlik transit vize, 30 günlük kısa dönem tek girişli vize, Dubai çok girişli cruise vizesi, 30 günlük kısa dönem çok girişli, 90 günlük uzun dönem tek girişli, 90 günlük uzun dönem çok girişli ve 24 saatte sonuçlanan Dubai Vip Ekspres vizesi tiplerine müracaat edilebilmektedir.

Dubai’ye seyahat edecek kişiler yukarıda belirtilen vizelerden birini temin ederek Birleşik Arap Emirlikleri’ne giriş yapabilmektedirler. Fakat ülkeye giriş yaptıktan sonraki süreçte olası bir seyahat uzaması durumlarında vize üzerinde belirtilen yasal süreler çerçevesinde ülkeden ayrılmayan kişiler hakkında yasal işlem yapılmasının yanı sıra idari para cezası kesilmektedir.

Belirtilen olumsuz durumlarla karşılaşmamak adına ülkeden ayrılarak yeniden bir vize başvurusunda bulunulabilmektedir. Fakat ticari ya da özel sebeplerle Dubai’den ayrılmadan kalış hakkını uzatmak isteyen yolcularımızın da DataGlobal Dubai vizesi müşteri temsilcisiyle iletişime geçerek durumu belirtmesi ve Dubai vize uzatma işlemleri başvurusunda bulunması gerekmektedir.

dubai vize uzatma işlemleri

Dubai Vizesi Nasıl Uzatılır?

Daha önce vizesini alarak Dubai’ye giden fakat öngörülmeyen durumlar dolayısıyla ülkede bir süre daha kalması gereken yolcularımızın 0212 963 61 15 numaralı telefonumuzdan veya info@dataglobal.com.tr mail adresimiz üzerinden müşteri temsilcilerimize ulaşabilirsiniz. Bu durumda Dubai vizesi nasıl uzatılır konulu durumunuzu aktararak konuyla ilgili destek alabilirsiniz.

Dubai vizesi uzatma başvurusu yapmak isteyen yolcularımızın vize bitiş tarihinden minimum 7 iş günü önce müşteri temsilcilerimizle irtibata geçmelerini tavsiye etmekteyiz. Zira, online Dubai vize başvuru işlemleri ortalama 3 iş gününde tamamlansa da Dubai vizesi uzatma işlemleri ayrı bir prosedür gerektirdiğinden işlemler 7 iş günü sürmektedir.

Dubai vizelerinin tamamı uzatma işlemi için uygun değildir. Örneğin transit vizelerin süreleri uzatılamamaktadır. Bu işlemi yapmak için uzatmaya uygun bir vize tipiyle Dubai’ye giriş yapmış olmalısınız. Vize başvurusu ve uzatma işlemleri için Dubai Vizesi web adresimizden de detaylı bilgi alabilirsiniz.

Dubai’de Hangi Vize Tipleri Uzatılabilir?

Dubai’ye giriş yapmadan önce ister kısa dönem, ister uzun dönem vize başvurusu yapmış olsanız da vize uzatma süresi 30 günlük ek süre şeklindedir. Bu 30 gün ek süre için uygun olan vizeler ise;

  • Kısa dönem (30 gün) tek girişli Dubai Vizesi
  • Kısa dönem (30 gün) çok girişli Dubai vizesi
  • Uzun dönem (90 gün) tek girişli Dubai Vizesi
  • Uzun dönem (90 gün) çok girişli Dubai Vizesi
  • 30 günlük çok girişli Dubai Cruise Vizesi

Dubai vize uzatma işlemleri yukarıda belirtilen vize tipleri için yapılabilmektedir. Süreç başvurudan itibaren 7 iş günü içerisinde tamamlanmaktadır. Soruşturmaya takılan başvurular için işlem süresi uzayabilmektedir. 48 saatli Dubai transit vizesi ve 96 saatlik Dubai transit vizesi olan yolcularımız için maalesef herhangi bir uzatma işlemi yapılamamaktadır.

Dubai Vize Uzatma Ücreti

Dubai’ye seyahat etmeden önce alınan elektronik vizelerin Dubai vize ücreti daha uygun fiyatlı olmasına rağmen göç idaresinin belirlediği prosedürler çerçevesinde Dubai vize uzatma ücreti 360 USD olarak belirlenmiştir. Vize uzatmaya uygun bir vizenizin bulunması durumunda vize bitiminden minimum 7 iş günü önce Dataglobal Dubai müşteri temsilcilerimizle iletişime geçerek vizenizi 30 gün daha uzatabilirsiniz.

Dubai Vize Uzatma Evrakları

Dubai vizesi uzatma başvurusu yapmak için vize süreniz bitmeden 7 iş günü önce aşağıda belirtilen evrakları Dubai müşteri temsilcilerimize mail yoluyla iletebilirsiniz.

  • Dubai’ye giriş yaptığınız pasaportun resimli bilgi sayfasının görseli
  • Dubai’ye seyahat ettiğiniz ve uzatmak istediğiniz elektronik vizeniz

DataGlobal Vize Hizmetleri Dubai Konsolosluğu ve Göç idaresi akreditasyonuyla siz değerli yolcularımıza vize başvurusu ve uzatma işlemleri hususunda hızlı ve güvenilir bir hizmet sağlayacaktır.

dataglobal_vize_basvuru_hizmetleri