Etiyopya Ticari Vize

Ticari Vize Başvuru Bilgileri

Etiyopya Ticari Vize Başvurusu

Etiyopya’de ticari faaliyette bulunmak isteyen şirket sahipleri veya şirket çalışanları için ticari vize başvurusu mesleki durumunuza göre ilgili konsolosluk birimlerinin belirlediği koşullara göre alınmaktadır. Türkiye çapında Etiyopya ticari vize başvuruları konsolosluk birimlerinin üzerinden yapılmaktadır. Başvuru için konsolosluk tarafından istenilen evrakları görüntülemek ve başvuru formlarını incelemek için ilgili sekmelere geçiş yapınız.

Etiyopya vize başvurularının sonuçlanma süresi ortalama 10 iş günüdür ancak bu süre konsolosluğun yoğunluk durumuna göre uzayıp kısalabilmektedir. Bu yüzden seyahat planlarınızın aksamaması için başvurunuzu seyahat başlangıç süresinden en az 15 gün öncesinden yapmanız gerekmektedir. Vize başvuru sahibinin isteği doğrultusunda ticari vize süreleri; 1 aylık, 3 aylık, 6 aylık ve 1 yıllık olarak, ilgili konsolosluk birimi uygun gördüğü takdirde verilmektedir.

Etiyopya ticari vize başvurunuzu en doğru şekilde yapmak ve kolayca sürecin takibini sağlamak için destek hattımızı arayarak başvuru işlemleri, randevu ve vize harç ücretleri ile ilgili detaylı bilgileri alabilirsiniz.

Etiyopya Ticari Vize Gerekli Evraklar

  1. Pasaport: Etiyopya vizesi işlem başvurusunda kullanacağınız pasaportunuzun geçerlilik süresi en az 6 ay olmalıdır.
  2. Vize Başvuru Formu: Etiyopya vize başvuru formu. Vize başvuru sahibi tarafından eksiksiz olarak doldurulmuş, başvuru evraklarında beyan edilecek bilgileri destekleyen ıslak imzalı şekilde hazırlanmış olmalıdır.
  3. Biometrik Fotoğraf: 2 adet vesikalık fotoğraf
  4. Vize Talep Dilekçesi: Şirket yetkilisi tarafından Etiyopya Konsolosluğu’na hitaben, şirketin antetli kağıdına İngilizce olarak yazılmış, vize başvuru sahibinin Etiyopya seyahat tarih aralıklarını, Etiyopya konaklama bilgilerini, Etiyopya seyahatinin sponsorunu ve Etiyopya vize ihlalinde bulunulmayacağı belirtilmeli, kaşe ve ıslak imzalı olarak ibraz edilmelidir.
  5. Otel Rezervasyonu: Vize başvuru sahibinin otel rezervasyonun onaylandığını kesinleştiren belge
  6. Uçak Bileti Rezervasyonu: (vize başvuru sahibinin Etiyopya seyahatinin gidiş dönüş tarihi bilgilerini içermelidir)
  7. Davetiye: Ziyaret edilecek Etiyopya’daki şirketin antetli kağıdına yazılmış, söz konusu şirketin adres, iletişim bilgilerini içeren, kaşe ve imzalı.
  8. Davetiye Gönderen Şirkete Ait Evraklar: Etiyopya şirketinin Vergi levhası, Faaliyet belgesi fotokopileri

Etiyopya Ticari Vize Başvuru Formları

Etiyopya’ya ticari amacıyla yapılacak ziyaretlerde doldurmanız gereken vize ile ilgili formlar aşağıdadır. Ticari vize başvuru formunu eksiksiz doldurup iletmeniz gerekmektedir.

 Etiyopya Ticari Vize Başvuru Formu

 Etiyopya Ticari Vize Dilekçesi

Formu indirmek için:

1. Form linkine tıklayınız.
2. Form açıldığında, formu bilgisayarınıza kaydediniz.

YA DA
1. Gereken linkin üzerinde farenizin sağ tuşuna basın.
2. Açılan listeden Hedefi Farklı Kaydet seçiniz
3. Formu bilgisayarınıza kaydedin.

Lütfen Dikkat:
Form PDF formatındadır.
Bu formu görüntülemek ve indirmek için Adobe Acrobat Reader’a ihtiyacınız olacaktır.

Adobe Acrobat Reader İndir

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x