Hindistan Ticari Vize

Ticari Vize Başvuru Bilgileri

Hindistan Ticari Vize Başvurusu

Hindistan ticari vize başvurusu için ilgili konsolosluk birimlerinin belirlediği koşullara göre alınmaktadır. Türkiye çapında Hindistan vize başvuruları online sistem üzerinden alınmaktadır. Online başvuru sistemi üzerinden randevu alarak vize başvuru sahibinin durumuna göre konsolosluk birimlerinin belirlediği evraklar ile başvuru yapılması gerekmektedir. Vize başvuru sahiplerinin işlemleri tamamlayabilmesi için ilgili birimlere parmak izi vermesi gerekmektedir.Başvuru için konsolosluk tarafından istenilen evrakları görüntülemek ve başvuru formlarını incelemek için ilgili sekmelere geçiş yapınız.

Turistik vize 90 güne kadar tek girişli, Ticari vize ise başvuru talebinde bulunan kişinin ilk ziyareti ise 6 ay çok girişli, ikinci veya daha fazla sayıda seyahatlerinde 12 ay süreli çok girişli vize alabilir.

Hindistan vize başvuruları bölge gözetmeksizin alınmaktadır. İstediğiniz şehirden randevunuzu alabilir vize başvuru sürecini başlatabilirsiniz. Hindistan vize başvurularının sonuçlanma süresi ortalama 3 günde sonuçlanmaktadır. Bu yüzden seyahat planlarınızın aksamaması için başvurunuzu seyahat başlangıç süresinden en az 10 gün öncesinden yapmanız gerekmektedir.

Hindistan ticari vize başvurunuzu en doğru şekilde yapmak ve kolayca sürecin takibini sağlamak için destek hattımızı arayarak başvuru işlemleri, randevu ve vize harç ücretleri ile ilgili detaylı bilgileri alabilirsiniz.

Hindistan Ticari Vize Gerekli Evraklar

 1. Davetiye
 2. Kuruluş Belgesi, Ticari Kayıt belgesi ve Yaptığı ticaret alanı ne ise alınmış resmi belge.
 3. Şirket Evrakları (Faaliyet Belgesi fotokopisi, Vergi Levhası Fotokopisi)
 4. İngilizce Şirket Yazısı (Şirketin antetli kağıdına, Konsolosluğa hitaben yazılacak dilekçe kaşe ve ıslak imzalı temin edilmelidir.)
 5. Nüfus cüzdanı fotokopisi
 6. Pasaport ve Fotokopisi (Seyahat sonrası en az 6 ay geçerli, varsa eski pasaportlar)
 7. Eski Pasaportlar (varsa)
 8. 2 adet biometrik fotoğraf (5X5 boyutlarında, güncel, arka fon beyaz)
 9. Nüfus Müdürlüğünden alınmış İkametgah veya kendi adınıza düzenlenmiş Elektrik, Su, Doğalgaz Faturasından herhangi biri (Güncel)
 10. Şirketin Banka Hesap Dökümü (Son 3 aylık, en az 4000 TL bakiyesi olan, kaşe, imza ve imza sirküleri ile)
 11. Otel ve Uçak Rezervasyonu (Şirketimizden temin edebilirsiniz)

Sonuçlanma Süresi: Randevu tarihi sonrası 3 ila 5 iş günüdür. Süre, yabancı pasaportlarda daha uzun olacaktır.

Hindistan Ticari Vize Başvuru Formları

Hindistan’da ticari olarak yapılacak olan ziyaretlerde almanız gereken vize ile ilgili form aşağıdadır. Ticari vize formunu eksiksiz doldurup iletmeniz gerekmektedir.

 

 Ticari Vize Dilekçesi

 Hindistan Vize Bilgi Formu

 

Formu indirmek için:

1. Form linkine tıklayınız.
2. Form açıldığında, formu bilgisayarınıza kaydediniz.

YA DA
1. Gereken linkin üzerinde farenizin sağ tuşuna basın.
2. Açılan listeden Hedefi Farklı Kaydet seçiniz
3. Formu bilgisayarınıza kaydedin.

Lütfen Dikkat:
Form PDF formatındadır.
Bu formu görüntülemek ve indirmek için Adobe Acrobat Reader’a ihtiyacınız olacaktır.

Hindistan ticari vize randevusu nasıl alınır?

Hindistan ticari vize başvuruları Hindistan Konsolosluğunda randevu ile kabul edilmektedir. Vize randevusu online alınabilmektedir ancak randevuda parmak izi ibrazı talep edildiğinden başvuru sahibinin konsoloslukta şahsen bulunması gerekmektedir. Hindistan ticari vize randevusu alınması Dataglobal’in çalışma alanı içindedir. Vize işlemlerinizin hızla ilerlemesi için evrak hazırlık aşamasında randevu alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz

Hindistan ticari vize davetiyesi nasıl alınır?

Hindistan ticari vize davetiyesi Hindistan’daki firmadan mail ortamında alınabilmektedir. Kaşeli ve imzalı olmalı, ticari davetin içeriğine yönelik bilgileri içermelidir. Seyahat tarihleri de vize davetiyesinde yer almalıdır. Buna ek olarak davetiye gönderen firma ayrıca Certificat of Activity veya Registration Certificate veya Incorporate Certicate belgesini Hindistan’daki ticaret odasından almalı ve bu belgelerde CIN, CIS veya PIN nosu yer almalıdır. Eğer bu belgelerde no yer almıyorsa numaranın yazdığı başka bir belgede kabul edilebilmektedir.

Hindistan ticari vize ücreti ne kadar?

Hindistan ticari vize ücreti konsolosluk tarafından talep edilen vize harç bedeli ve Datagloabal hizmet bedellerinden oluşmaktadır. Güncel ticari vize ücretleri hakkında bilgi ve hızlı başvuru yapmak için çağrı merkezimizi arayınız.

Hindistan ticari vizesi kaç günde çıkar?

Hindistan ticari vize başvurusu 1 ila 3 iş günü içinde sonuçlanmaktadır, söz konusu süre randevudan sonra geçerlidir. Hindistan vize randevuları hızla alınabilmektedir. Başvurudan önce konsolosluğun tatil veya kapalı olduğu günlerin dikkate alınması gerekmektedir. Konsolosluğun ek evrak talebi olasılığına karşı başvurunun seyahatten 1 ahfat önce yapılması tavsiye olunur.

Yeşil pasaportum var Hindistan vizesi almalı mıyım?

Hindistan Konsolosluğu, T.C. Yeşil, Bordo ve Gri pasaport sahiplerinden vize talep etmektedir. Birçok ülkede geçerli olan Yeşil pasaporta 90 güne kadar vize muafiyeti Hindistan için geçerli değildir. Hindistan vize işlemlerinde Yeşil pasaporta özel bir uygulama bulunmamaktadır. Pasaportun seyahat sonrası 6 ay geçerli olması kuralı bu pasaportlar için de geçerlidir.

Hindistan vizesi fotoğraf ölçüsü ne olmalıdır?

5×5 cm. bpyuntundaki 2 adet fotoğraf vize başvurusu için talep edilmektedir. Fotoğrafların güncel olması ve birbirini aynı olması gerekmektedir. Fotoğraf, online form üstünde de kullanılmaktadır. Fotoğrafın taranmış hali online formda kullanılacaktır.