Hindistan Turistik Vize

Turistik Vize Başvuru Bilgileri

Hindistan Turistik Vize Başvurusu

Hindistan turistik vize başvurusu için ilgili konsolosluk birimlerinin belirlediği koşullara göre alınmaktadır. Türkiye çapında Hiindistan vize başvuruları online sistem üzerinden alınmaktadır. Online sistem üzerinden  randevu alarak vize başvuru sahibinin durumuna göre konsolosluk birimlerinin belirlediği evraklar ile başvuru yapılması gerekmektedir. Vize başvuru sahiplerinin işlemleri tamamlayabilmesi için ilgili birimlere parmak izi vermesi gerekmektedir.Başvuru için konsolosluk tarafından istenilen evrakları görüntülemek ve başvuru formlarını incelemek için ilgili sekmelere geçiş yapınız.

Turistik vize 90 güne kadar tek girişli, Ticari vize ise başvuru talebinde bulunan kişinin ilk ziyareti ise 6 ay çok girişli, ikinci veya daha fazla sayıda seyahatlerinde 12 ay süreli çok girişli vize alabilir.

Hindistan vize başvuruları bölge gözetmeksizin alınmaktadır. İstediğiniz şehirden randevunuzu alabilir vize başvuru sürecini başlatabilirsiniz. Hindistan vize başvuruları ortalama 3 günde sonuçlanmaktadır. Bu yüzden seyahat planlarınızın aksamaması için başvurunuzu seyahat başlangıç süresinden en az 10 gün öncesinden yapmanız gerekmektedir.

Hindistan turistik vize başvurunuzu en doğru şekilde yapmak ve kolayca sürecin takibini sağlamak için destek hattımızı arayarak başvuru işlemleri, randevu ve vize harç ücretleri ile ilgili detaylı bilgileri alabilirsiniz.

Hindistan Turistik Vize Gerekli Evraklar

  1. Pasaport (Varsa eski pasaportlar)
  2. 2 Adet Vesikalık Fotoğraf( Son 3 Ayda Çekilmiş)
  3. Kimlik Fotokopisi
  4. Nüfus Müdürlüğünden alınmış İkametgah veya Elektrik, Su, Doğalgaz Faturası (Güncel tarihli)
  5. Banka Hesap Dökümü (Son 3 aylık, en az 4000 TL bakiyesi olan, kaşe, imza ve banka imza sirküleri ile)

Sonuçlanma Süresi: Randevu tarihi sonrası 3 ila 5 iş günüdür. Süre, yabancı pasaportlarda daha uzun olacaktır.

Hindistan Turistik Vize Başvuru Formları

Hindistan’da turistik olarak yapılacak olan ziyaretlerde almanız gereken vize ile ilgili form aşağıdadır. Turistik vize formunu eksiksiz doldurup iletmeniz gerekmektedir.

 

 Turistik Vize Dilekçesi

 Hindistan Vize Bilgi Formu

 

Formu indirmek için:

1. Form linkine tıklayınız.
2. Form açıldığında, formu bilgisayarınıza kaydediniz.

YA DA
1. Gereken linkin üzerinde farenizin sağ tuşuna basın.
2. Açılan listeden Hedefi Farklı Kaydet seçiniz
3. Formu bilgisayarınıza kaydedin.

Lütfen Dikkat:
Form PDF formatındadır.
Bu formu görüntülemek ve indirmek için Adobe Acrobat Reader’a ihtiyacınız olacaktır.

Hindistan turistik vize randevusu nasıl alınır?

Hindistan Konsolosluğu turistik vize başvurularını randevu ile kabul etmektedir. Hindistan Konsolosluğunun resmi sitesinden randevu online alınabilmektedir. Hindistan turistik vize randevusu alınması Dataglobal’in çalışma sahası içindedir. İşlemleriniz hızla ilerlemesi için evrak hazırlık aşamasında randevu alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Başvuru sahibi randevuya şahsen katılmak durumdadır.

Hindistan turistik vize ücreti ne kadar?

Hindistan turistik vize ücreti konsolosluk tarafından talep edilen vize harç bedeli ve Datagloabal hizmet bedellerinden oluşmaktadır. Vize ücreti talep edilen vize süresine göre değişebilmektedir. Güncel vize ücretleri hakkında bilgi ve hızlı başvuru için çağrı merkezimizi arayınız.

Hindistan vizesi İstanbul’da nereden alınır?

Hindistan vizesine İstanbul’dan başvuracak kişilerin başvuruları Hindistan İstanbul Başkonsolosluğu tarafından kabul edilmekte ve onaylanmaktadır. Hindistan vize işlemlerinde bölge ayrımı uygulaması vardır. Bu nedenle ikamet edilen ile göre başvurular Hindistan İstanbul Başkonsolosluğu veya Hindistan Ankara Büyükelçiliğine yapılmaktadır. Bulunduğunuz ile başvurunuzu nereden yapmanız gerektiği bilgisini temsilcilerimizden telefon veya mail yolu ile alabilirsiniz.

Hindistan vizesi fotoğraf ölçüsü ne olmalıdır?

5×5 cm. ebatındaki 2 adet vesikalık fotoğraf vize başvurunuz için yeterli kabul edilmektedir. Fotoğrafınızın güncel olması ve fotoğrafların birbirini aynı olması gerekmektedir. Fotoğraf, online form üstünde de kullanılmaktadır. Online form doldurulurken fotoğrafın taranmış halini sisteme yüklemeniz gerekecektir.

Hindistan vizesi yeşil pasaportla nasıl alınır?

Hindistan Konsolosluğu, T.C. Yeşil, Bordo ve Gri pasaport sahiplerinden vize talep etmektedir. Birçok ülkede geçerli olan Yeşil pasaporta 90 güne kadar vize muafiyeti Hindistan için geçerli değildir. Hindistan vize işlemlerinde Yeşil pasaporta özel bir uygulama bulunmamaktadır. Pasaportun seyahat sonrası 6 ay geçerli olması kuralı bu pasaportlar için de geçerlidir.