İngiltere Vize Reddi İtirazı

İngiltere Vizesi Hakkında Herşey

İngiltere Vize Reddi İtirazı

İngiltere Vize Reddi İtirazı nasıl yapılır? İngiltere’ye gelecek muhtemel bir ziyaretçi, giriş izni görevlisini “gerçek bir ziyaretçi” olduğu konusunda ikna etmelidir ve İngiltere’ye ziyaretleri düzenleyen göçmenlik kurallarına uymalıdır. İngiltere vize reddi itirazı için başvuru sahibinin “gerçek bir ziyaretçi” olup olmadığını değerlendirirken sorulacak belirli sorular vardır. İzin verilen faaliyetlerde bulunmayı ve kalışlarının sonunda ayrılmayı düşünüyorlar mı? Yasaklanmış faaliyetler yapacaklar mı? Kaldıkları süre boyunca yeterli para, bakım ve konaklama imkanı var mı? Kaldıkları süre sonunda ayrılmak istiyorlar mı?

ingiltere vize reddi itirazı

Genel Olarak İngiltere Vizesi Red Nedenleri

Ziyaretin amacına ilişkin ayrıntı eksikliği, ziyaretin uzunluğunu veya konaklama için yapılan düzenlemeler de dahil olmak üzere ziyaret için yapılan planları sorgulayan ret nedenlerine yol açabilir. Ziyaretin nedeni net değilse, başvuru sahibinin İngiltere’ye sadece ziyaret etmek için gelme konusunda samimi olmadığı varsayılabilir.

Başvuranın mali durumunu sorgulayan reddetme nedenleri, muhtemelen başvuranın ziyaret etme niyetinde olmadığı, daha çok çalışmak niyetinde olduğu endişesinden kaynaklanmaktadır. Çok sınırlı durumlar dışında ziyaretçilerin çalışması yasaktır. Bir banka hesabına yatırılan fonların kaynağı sorgulanabilir ve özellikle banka ekstrelerine yapılan kayıtlar sorgulanabilir. Bu nedenle, hem ziyaretin nasıl finanse edileceği hem de başvuru sahibinin kendi ülkesindeki mali işleri hakkında ziyaretin tüm finansal unsurları hakkında açık ve kapsamlı bilgi vermek önemlidir.

Ziyaret için alınan İngiltere vizesi için, başvuran ziyaretin sonunda kendi ülkesine geri dönmelidir. Sık ve ardışık ziyaretler, başvuranın kendi ülkesindeki hayatı ve seyahat geçmişi hakkında daha geniş soruların ele alınmasına yol açacaktır. Eğer bir başvuru sahibi kendi ülkesinde aile ve toplumla aktif bir ilişki içinde olduklarını belirtmediyse, bu durum başvuranın geri dönecek hiçbir şeyi olmadığı ve bu nedenle İngiltere’de kalmayı düşündüğü varsayımına ve bu nedenle bir reddetmeye yol açabilir.

Başvuru sahibinin diğer ülkeleri ziyaret etme ‘geçmişine’ sahip olup olmadığına ve bu ülkeler için verilen vizelerin gereklerine ne ölçüde uyduğuna ilişkin değerlendirmeler, reddedilme nedenlerinin bir parçası olabilir. Bu, başvuranın bir ziyaretten daha fazlası için İngiltere’ye gelmek istediği ve ziyaretin sonunda ayrılmayacağı endişesini yansıtmaktadır.

Ziyaretin finansmanı, ziyaretin masrafları (yiyecek, konaklama, İngiltere içinde seyahat vb.) ve başvuru sahibinin kendi kaynaklarından nasıl yararlanacağı konusunda açık ve ayrıntılı kanıtlar verilmediğinde reddedilebilir. Ziyaret için mevcut finans hakkında ayrıntılı bilgi verilmezse, başvurucunun İngiltere’de çalışmaya veya kamu fonlarına erişmeye çalıştığı sonucuna varılabilir. İngiltere vize reddi itiraz nasıl yapılır?

Ziyaret vizesinin reddini takiben yeni bir başvuru, önceki ret nedenlerinden kaynaklanan endişeleri tekrar gündeme getirir. Buna ek olarak, ziyaret vizesi kurallarını kullanarak yeni ziyaret vizesi başvurusu ile doğrudan kanıt sağlamak, bir giriş izni memurunu veya sınır görevlisini, başvuranın önceki reddetmelere rağmen “gerçek bir ziyaretçi” olduğu konusunda tatmin etmelidir. İngiltere vize reddi itiraz edilebilir mi?

Güncel İngiltere Vize Ücretlerine bu yazımızdan ulaşabilirsiniz.

İngiltere Vize Reddi İtirazı Aşamaları Nelerdir?

İngiltere vize başvurunuz reddedildiyse, İngiltere vize reddine itirazı yapmak mümkün olabilir. Size idari inceleme hakkı, tam bir temyiz hakkı veya hiç temyiz hakkı verilmemiş olabilir. İtiraz hakkının veya idari inceleme gibi başka bir yasal başvurunun alınıp alınmayacağı, yapılan başvuru türüne bağlıdır. Genellikle ziyaretçi olarak İngiltere vizesi için başvuruları (birkaç sınırlı istisna dışında) veya kısa süreli öğrenci vizesi başvurularında itiraz hakkı yoktur. İngiltere vizesi başvuruları için mevcut ret oranı % 15 civarındadır ve bazı kategoriler daha yüksek oranda reddedilmektedir. En dikkat çekici örnek, reddedilme oranının şaşırtıcı bir şekilde % 50 civarında olduğu şuan kapalı olan 1. Kademe (Girişimci) başvurularıdır.

Tam bir temyiz hakkıyla reddedilen başvurular, göçmenlik mahkemesine itirazda bulunarak itiraz edilebilir, çoğu zaman bu bir eş vizesinin reddedilmesi, ILR başvurusunun reddedilmesi veya bir Residence Card veya bir Permanent Residence’ın reddedilmesi olacaktır. İtiraz hakkını reddettikten sonra, elbette vize başvurunuzun reddine itiraz edebilirsiniz. Reddedilme nedenleri ayrıntılı olarak incelenmeli ve başvurunun neden başarısız olduğunu ve nasıl itiraz edilebileceğini anlamak için madde değerlendirilmelidir.

dataglobal_vize_basvuru_hizmetleri