Kanada Transit Vize

Transit Vize Başvuru Bilgileri

Kanada Transit Vize Başvurusu

Kanada transit vize başvurusu ilgili konsolosluk birimlerinin belirlediği koşullara göre alınmaktadır. Türkiye çapında Kanada vize başvuruları online sistem üzerinden yapılmaktadır. Online sistem üzerinden randevu alınarak vize başvuru sahibinin durumuna göre konsolosluk birimlerinin belirlediği evraklar ile başvuru yapılması gerekmektedir. Vize başvuru sahiplerinin işlemleri tamamlayabilmesi için ilgili birimlere parmak izi beyan etmesi gerekmektedir. Başvuru için konsolosluk tarafından istenilen evrakları görüntülemek ve başvuru formlarını incelemek için ilgili sekmelere geçiş yapınız.

Kanada vize başvuruları bölge gözetmeksizin alınmaktadır. İstediğiniz şehirden randevunuzu alabilir vize başvuru sürecini başlatabilirsiniz. Kanada vize başvurularının sonuçlanma süresi ortalama 11-15 gün arasında sonuçlanmaktadır. Bu yüzden seyahat planlarınızın aksamaması için başvurunuzu seyahat başlangıç süresinden en az 20 gün öncesinden yapmanız gerekmektedir.

Kanada transit vize başvurunuzu en doğru şekilde yapmak ve kolayca sürecin takibini sağlamak için destek hattımızı arayarak başvuru işlemleri, randevu ve vize harç ücretleri ile ilgili detaylı bilgileri alabilirsiniz.

Kanada Transit Vize Gerekli Evraklar

  1. Vize Takip Belgesi (Lütfen eksiksiz olarak doldurup imzalayınız)
  2. Dilekçe (Asıl seyahat edeceğiniz ülke ve aktarma yapacağınız tarih yer almalıdır. Konsolosluğa hitaben İngilizce veya Fransızca olarak yazılıp imzalanmalıdır)
  3. Uçak Bileti (Satın alınmış olması zorunludur)
  4. Pasaport (Seyahatiniz sonrası en az 6 ay geçerli)
  5. 2 Adet Biyometrik Fotoğraf (45×35 ölçülerinde, yakın zamanda beyaz fonda çekilmiş)

Not: Kanada Konsolosluğu vize başvuru süreci esnasında ihtiyaç duyduğu halde başvuru sahibini mülakata çağırabilir veya ek evrak talebinde bulunabilir.

Kanada Vize Başvuru Formları

Kanada’ya yapılacak olan ziyaretlerde almanız gereken vize ile ilgili formlar aşağıdadır.

Kanada Vize Bilgi Formu

Kanada Vize Başvuru Formu

Formu indirmek için:

1. Form linkine tıklayınız.
2. Form açıldığında, formu bilgisayarınıza kaydediniz.

YA DA
1. Gereken linkin üzerinde farenizin sağ tuşuna basın.
2. Açılan listeden Hedefi Farklı Kaydet seçiniz
3. Formu bilgisayarınıza kaydedin.

Lütfen Dikkat:
Form PDF formatındadır.
Bu formu görüntülemek ve indirmek için Adobe Acrobat Reader’a ihtiyacınız olacaktır.

Adobe Reader

Kanada’ya gemi ile gidip karayolu ile ABD’ye gideceğim. Kanada transit vizesi alabilir miyim?

Gemi ile Kanada’ya gidecekseniz ziyaretçi vizesi almanız gerekmektedir. Transit vize sadece uçakla çıkılan seyahatlerde geçerlidir. Transit vize ile Kanada’da bir havalimanından transit geçiş yapabilirsiniz.

Kanada transit vize kaç günde çıkar?

Kanada vizelerinin çıkış süresi ortalama 11 ila 15 iş günü arasında değişmektedir.

Kanada transit vize başvurusu nereye yapılır?

Kanada transit vize başvuruları yetkili başvuru merkezleri ve vize danışmanlık firmalarına yapılmakta olup Kanada Konsolosluğuna doğrudan başvuru yapılmamaktadır ancak vizenin sonucuna karar veren yetkili tek kurum Kanada Konsolosluğu ve Kanada Ankara Büyükelçiliğidir.

Kanada transit vize ücreti ne kadar?

Kanada vize ücreti Kanada konsolosluğu harç bedeli, başvuru merkezi ücreti ve Dataglobal hizmet bedellerinden oluşmaktadır. En güncel ücret bilgilerini öğrenmek ve başvuru yapmak için Dataglobal çağrı merkezini arayınız. Konsolosluk harç bedeli 100 Kanada doları olarak belirlenmiştir ancak bu ücretler döneme bağlı olarak değişebilmektedir.

Kanada transit vize işlemlerinde parmak izi verme zorunluluğu var mı?

T.C. vatandaşları için Kanada transit vize işlemlerinde parmak izi verme yükümlülüğü bulunmamaktadır. Bununla birlikte yabancı uyruklu vatandaşlar parmak izi vermek durumundadır.

Kanada transit vize işlemlerinde uçak bileti zorunlu mudur?

Transit vize işlemlerinde satın alınmış uçak biletinin fotokopisini ibraz etmeniz gerekiyor. Uçak rezervasyonu kabul edilmiyor. Dilekçenizde aktarma yapacağınız tarihin ve asıl gideceğiniz ülkenin adının geçmesi ve bu bilgilerin evraklarla desteklenmesi de gerekmektedir.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x