Kanada Vize Reddi

Kanada Vizesi Hakkında Herşey

Kanada Vize Reddi   

Kanada’ya ziyaret etmeyi planlayan ve bu amaçla vize başvurunda bulunan bazı kişiler ne yazık ki Kanada vize reddi gibi oldukça can sıkıcı bir durumla karşı karşıya kalmaktadır. Diğer ülkelerle kıyasladığımızda Kanada’nın vize reddi verme oranının çok daha yüksek olduğunu görmekteyiz. Yani buradan hareketle vize reddine sebebiyet veren durumun Kanada’nın belirlemiş olduğu oldukça sert vize politikaları olarak değerlendirilebilir. Fakat Kanada’nın vize konusunda izlemekte olduğu politikaların yanı sıra vize başvurusunda bulunan kişilerin yapmış oldukları hatalar da vize reddine yol açmakta olan faktörler arasında yer almaktadır. Bu nedenle Kanada konsolosluklarına vize başvurusunda bulunacak olan kişilerin başvurmadan önce aranan koşulları tam anlamı ile sağladıklarından ve istenilen belgeleri eksiksiz bir şekilde tamamladıklarından emin olmaları tavsiye edilmektedir.

Her ne kadar vize başvuru koşullarına uygun olsanız da başvuru sırasında istenilen belgeleri yetersiz sunmak, eksik belge sunmak, kasıtlı ya da kasıtsız bir şekilde yanlış beyanlarda bulunmak, başvuru formunu doldururken hata yapmak, sunulan evrakların güncel tarihli olmaması, seyahat amacını tam anlamıyla ifade edememek ya da yanlış kategori altında yer almakta olan vize türüne başvuru yapmak gibi birçok neden vize reddine sebebiyet vermektedir.

Güncel Kanada vize ücretlerine bu yazımızdan ulaşabilirsiniz.

kanada vize reddi nedenleri

Kanada Vize Reddi Almamak İçin Nelere Dikkat Edilmeli?

Kanada vize reddi durumuyla karşı karşıya kalmamak adına öncelikle başvurmanız gereken vize türünü doğru seçmeli, koşulları sağladığınızdan tamamen emin olmalı ve talep edilen belgeleri eksiksiz bir şekilde tamamlamalısınız.

Kanada’ya ticari, turistik, aile ziyareti, eğitim ya da iş gibi birçok nedenden dolayı ziyarette bulunmak istiyor olabilirsiniz. Ziyaret nedenlerinin hepsinin farklı bir vize prosedürü bulunmaktadır ve kişiler bu prosedürlere göre hareket etmek zorundadır. Bu sebeplerden dolayı her şeyden önce hangi vize türüne başvuru yapmanız gerektiğini net bir şekilde belirlemeniz gerekmektedir. Sonrasında ise başvuruda bulunacağınız vize türünün koşullarını sağlayıp sağlamadığınızı ve vize için talep edilmekte olan belgeleri iyi bir şekilde incelemelisiniz. Ziyaret amaçlarınıza uygun vize türünü seçmek hem vize alma sürecinizi kısaltacak hem de vize alma ihtimalinizi ciddi oranda arttıracaktır.

Kanada Vize Reddi Nedenleri

Kanada vize reddi nedenleri arasında yukarıda da belirtmiş olduğumuz gibi koşullara uyum sağlamıyor olmak, yanlış vize türüne başvuruda bulunmak ya da istenilen evrakları tam olarak teslim etmemek gibi nedenler başı çekmektedirler.

Vize başvurusu değerlendirme sürecinde mali yeterlilik dikkat edilen bir konudur. Seyahatiniz boyunca tüm ihtiyaçlarınızı karşılayacak kadar finansal gücünüzün olması ya da bu yükü üstlenecek bir finansal sponsorunuzun bulunması gerekmektedir. Vize reddi nedenlerinden birisi de yetersiz finansal güç ya da sahip olunan finansal gücü kanıtlayamamaktır. Örneğin, sürekli aktif olmayan bir hesabınız var ve vize başvurusu yapmadan önce yüklü bir para girişi sağladınız. Hesap dökümleri detaylı bir şekilde incelendiği için bu durum tespit edilecek ve başvurunuzu olumsuz etkileyecektir.

Vize reddine sebebiyet veren durumlardan birisi de konsolosluğu; vize bitiminde ülkenize geri döneceğinize ikna edememiş olmanızdır. Bu sebepten dolayı Kanada vizeniz bittikten sonra ülkeye geri döneceğinize dair seyahat belgeleri ya da sizi ülkenize bağlayan sebepler sunmalısınız. Bu sebepler işiniz, bakmakla mükellef olduğunuz aile bireyleri, devam eden eğitim hayatınız ya da beraber yaşadığınız kişi veya kişiler olabilir. Bu sebepleri net bir şekilde belirtmek ve konsolosluk çalışanını yasa dışı bir şekilde Kanada’da kalmaya devam etmeyeceğinize ikna etmek oldukça kritik bir nokta olarak karşımıza çıkmaktadır. Eğer karşınızdaki görevliyi bu konu hakkında ikna edemez ve şüphe duymasına neden olacak davranışlarda bulunursanız, vize reddi almanız olası bir durumdur. Ayrıca daha önce başka bir ülkeye, özellikle de ABD’ye seyahatte bulunmuş olmanız Kanada vizesi alma şansınızı ciddi derecede arttırmaktadır.

dataglobal_vize_basvuru_hizmetleri