Amerika Vize Yenileme 2022

Güncel Amerika Vize Yenileme İşlemleri

Amerika Vize Yenileme 2023

Amerika Vize Yenileme 2023

Daha önceden Amerika vizesi alan kişiler, gerekli koşulları yerine getirdikleri takdirde randevusuz Amerika vize yenileme işleminden faydalanabilmektedir. Başvuru sahibi ileri tarihli bir randevu almak ve gerekli evraklarıyla birlikte konsolosluğa gitmek zorunda değildir. Vize yenileme işlemini, evrakları posta yoluyla konsolosluğa ileterek yapabilmektedir.

Amerika Vize Yenileme koşulları nelerdir?

– Önceki vize son 48 ay (4 yıl) içerisinde sona ermesi

– Başvuru sahibinin isim veya soy isim değişikliği yaşamaması

– Aynı vize kategorisi için başvuru yapılması

– Bir önceki Amerika vizesinin üzerinde ‘Clearance Received’ veya ‘212(a) waiver of ineligibility’ şerhi bulunmaması

Gerekli evraklar

– DS-160 formu: Her ne kadar başvuru sahibi aynı kategoriden bir vizeye sahip olsa da vize yenileme için yeniden form doldurulması gerekmektedir. İlk vizeyi alırken verilen bilgiler güncel halleriyle beraber konsoloslukla paylaşılmalıdır.

– Forma girilen bilgileri destekleyici evraklar: Mesleki duruma göre sunulması gereken evraklar değişiklik gösterebilmektedir. Detaylı bilgi için Amerika Vizesi yazımızı ziyaret edebilir veya müşteri temsilcilerimizle iletişime geçebilirsiniz.

– Finansal durumu gösteren evraklar

– Bir önceki Amerika vizesinin bulunduğu pasaport

– Güncel olarak kullanılan ve yeterli geçerlilik süresine sahip pasaport

– Son 6 ay içinde gözlüksüz olarak çekilmiş 5×5 ebadında arka fonu beyaz güncel 2 adet fotoğraf

Vize Yenileme işlemleri ne kadar sürüyor?

Konsolosluk tarafından vizeniz onaylandıktan sonra pasaportun kargo yoluyla başvuru sahibine ulaşması yaklaşık 3 iş günüdür. Ancak konsoloslukta yaşanan yoğunluktan dolayı evraklar ulaşır ulaşmaz işlemler başlayamamaktadır. Başvuru sahibi evraklarını konsolosluğa gönderdikten sonra yeni vizesinin basıldığı pasaportu teslim alması 1-3 hafta arasında değişiklik gösterebilmektedir.

Vize Yenileme ücretleri ne kadar?

Önceden Amerika vizesi sahibi olunması ücretlerde bir farklılığa neden olmamaktadır. Konsolosluk işlem ücretleri başvuru yolu fark etmeksizin aynıdır. Ücretler, başvurusu yapılan vize kategorisine göre değişiklik göstermektedir. 2023 yılına dair ücret detaylarını öğrenmek için Amerika Vize Ücreti 2023 yazımıza göz atabilirsiniz.

Aklınıza takılan farklı sorular mı var? DataGlobal Vize Başvuru Hizmetleri Amerika Vize İşlemleri departmanımıza aşağıda belirttiğimiz iletişim kısmından ulaşabilirsiniz. Her türlü Amerika vizesi sorunuza cevap almak için müşteri temsilcilerimizle iletişime geçmeniz yeterli.