BULGARİSTAN VİZESİ

Bulgaristan Vizesi Hakkında Herşey

Bulgaristan Vizesi

Bulgaristan Vizesi

Bulgaristan ülkesi, Avrupa Birliğinin 2007 yılında üyesi olmasına rağmen henüz Schengen Bölgesine dahil edilmemiş olup ülkeye girişlerde Bulgaristan Vizesi talep etmektedir. Bu sebepten dolayı Bulgaristan Vizesi ni aldığınızda diğer Schengen ülkelerine bu vizeniz ile giriş yapamamak tasınız. Ancak Bulgaristan otoritelerinin kabul ettiği bazı Schengen ülkelerinden alınan Schengen vizeleri ile Bulgaristan’a giriş yapma imkanı bulabilirsiniz. Fakat seyahat etmeden önce sahip olduğunuz Schengen Vizenizin kabul edilip edilmediğinizi iyi araştırmanız gerekmektedir.

Bulgaristan Vizesi Başvuru Bölgeleri Nerelerdir?

Konsolosluklar sadece kendi görev alanlarına giren illerde ikamet edenlerin başvurularını almaktadır. İstanbul’da ikamet eden kişiler sadece İstanbul Başkonsolosluğuna başvuru yapmaları gerekmektedir. Diğer iller ise kendisine en yakın Başkonsolosluğa başvuru yapmaları gerekmektedir. Aşağıdaki linklerde konsolosluk adresi açık bir şekilde verilmiştir.

Bulgaristan vizesi gerekli evraklar

Bulgaristan Vize Türleri

Seyahat edeceğiniz amaca uygun olarak aşağıdaki vize türlerinden kendinize en uygun olanına başvuru yapmanız gerekmektedir.

 • Bulgaristan Turistik Vize
 • Bulgaristan Ticari Vize
 • Bulgaristan Transit Vize
 • Bulgaristan Aile Ziyareti

Bulgaristan Vizesi için Gerekli Olan Evraklar

Bulgaristan vizesi için gerekli olan evraklar vize kategorisine göre ve başvuru yapacak kişiye göre değişiklik göstermektedir. Bulgaristan konsolosluğunun gerekli gördüğü takdirde evrak isteyeceği unutulmamalıdır. Başvuru sahibi bütün evraklarını özenle ve dikkatli bir şekilde hazırlaması gerekmektedir. Bütün vize türlerine göre temel olarak talep edilen evraklar aşağıdaki gibidir.

 • Pasaport (Vizenin bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir.)
 • Güncel Biometrik Fotoğraf ( Son 3 ay içerisinde çekilmiş olmalıdır.)
 • Banka Hesap Dökümü
 • Vize Başvuru Formu
 • Konsolosluğa Hitaben Yazılmış Vize Talep Dilekçesi
 • Seyahat Sigortası (Seyahat süresinden uzun olmalıdır)
 • Bulgaristan’da Konaklanacak Otelin Rezervasyon Bilgileri
 • Gidiş Dönüş Uçak Bileti

Bulgaristan vize başvuru yapılıp bütün evraklar eksiksiz teslim edildiği takdirde Büyükelçilik veya Konsolosluk tarafından vize sonucunuz 5 ila 7 iş günü içerisinde sonuca bağlanmaktadır.

Vizenizin red edilmesi durumunda yatırmış olduğunuz vize harç bedeli tarafınız iade edilmemektedir. Ayrıca vize başvuru için vermiş olduğunuz evrakların hiçbirisi tarafınıza iade edilmez.

Bulgaristan vizenizi aldınız ve seyahatiniz için ülkeye gittiğiniz de Bulgaristan sınır polisi sizin şüpheli hareketlerinizden dolayı ülkeye almama hakları vardır. Vizeye sahip olmanız illaki o ülkeye giriş yapabileceğiniz anlamına gelmemektedir. Bu yüzden ülkeye girişler de sakıncalı hareketlerden kaçınmanız gerekmektedir.

 

Önemli Notlar

Vize başvuru planlamalarınız da Resmi ve Dini Bayram Tatillerini göz önünde bulundurmanız vize başvurusunda gecikme yaşamamanızı sağlayacaktır. Aksi takdir de vize başvurunuz geç sonuçlanacağı için seyahatinize ve iş görüşmenize neden olabilmektedir. Dataglobal Vize Başvuru Hizmetleri olarak bütün yolcularımızın en az 1 ay öncesinden vize başvurularını yapmış olmalarını tavsiye ediyoruz.

Başvuru formunda beyan ettiğiniz bilgiler ile ilgili makamlara verdiğiniz evraklarda farklılıkların olmaması gerekmektedir. Aksi takdirde vize başvurunuz inandırıcı bulunmayarak red olabilmektedir.

Bulgaristan vizesi başvuru için tıklayınız

Add comment


%d blogcu bunu beğendi: