Danimarka Vize Ücreti 2023

Danimarka Vize Ücreti 2023

Danimarka Vize Ücreti 2023

Danimarka Vize Ücreti 2023

Danimarka vize ücreti 2023 yılı itibariyle de başvurulmak istenen vize çeşidine göre değişiklik gösterir. Danimarka Konsolosluğu, belirlediği kriterler ışığında konsolosluk harç bedeli ve vize başvuru merkezi ücreti talep etmektedir. Başvuru merkezleri konsolosluk adına vize harcı bedelini tahsil etmektedir. İskandinavya’nın en çok turist ağırlayan Avrupa Birliği ülkelerinden biri olan Danimarka’ya ziyaret amaçlı gitmek isteyen umumi pasaport sahiplerinin 90 güne kadar olan ziyaretler için Schengen vizesine başvurması gerekmektedir. 90 günü aşan ziyaretler için uzun dönem (D) vizesi almak gerekmektedir. Çalışma amaçlı, okuma amaçlı veya başka bir gerekçeyle Danimarka’ya yerleşmek isteyen kişilerin uzun süreli D tipi vizeye başvurması gerekmektedir. Diplomatik (Siyah), Hususi (Yeşil), Hizmet (Gri) pasaport sahipleri 90 günlük süre için Danimarka’ya vizeyle girişten muaf tutulmaktadırlar. Danimarka vize ücreti 2023 yılı ile ilgili gerekli bilgilere ulaşmak ve başvuru sürecinizin eksiksiz bir şekilde ilerlemesi adına vize danışmanlık şirketimizde hizmet vermekte olan müşteri temsilcilerimizle birebir iletişime geçebilirsiniz. Başvuru sürecinizin başlatılması adına size aktarılan hesap bilgilerine gerekli ücret bedelini yatırıp diğer gerekli evrakları eksiksiz bir şekilde tamamladıktan sonra, dekontla birlikte yollamanız yeterlidir.

Danimarka’ya seyahat etmek için başvurulacak vize türleri şu şekildedir;

 •  Turistik Vize.
 •  Ticari Vize.
 •  Öğrenci Vizesi.
 •  Kültürel Vize.
 •  Aile / Arkadaş Ziyareti Vizesi.
 •  AB Vatandaşları veya İsviçre Vatandaşları Aile Üyeleri Vizesi.
 •  Tedavi Amaçlı Ziyaret.
 •  Kırmızı Halı Vizesi.
 •  Tedavi Amaçlı Ziyaret.
 •  Uzun Dönem (D) Vize.
Vize Türleri  Vize Harç Bedeli Başvuru Merkezi Ücreti
Turistik Vize 80 Euro 30 Euro
Ticari Vize 80 Euro 30 Euro
Aile – Arkadaş Ziyareti Vizesi 80 Euro 30 Euro
Tedavi Amaçlı Ziyaret Vizesi 80 Euro 30 Euro
AB Vatandaşları veya İsviçre Vatandaşları Aile Üyeleri 80 Euro 30 Euro
Öğrenci Vizesi 80 Euro 30 Euro
Kültürel Vize 80 Euro 30 Euro
Kırmızı Halı 80 Euro 30 Euro

 

Yukarıdaki tabloda belirtilen rakamlar 12 yaşından büyük başvuru sahiplerini kapsamaktadır.  6-11 yaş arası başvuru sahiplerinden talep edilen rakam 40 Euro olarak belirlenmiştir. 0-5 yaş arası başvuru sahipleri ise vize ücretinden muaf tutulmaktadır. Geçerli vize başvuru merkezi ücreti güncel döviz kuruna istinaden hesaplanmaktadır. Değiştirilebilmektedir. Tüm başvuru türleri ve Uzun dönem (D) vize başvuru türü için başvuru merkezi ücreti 250 TL’dir.

 • Türkiye’de Danimarka Konsolosluğu tarafından temsil edilen ülkeler; İzlanda, Grönland ve Faroe Adaları şeklindedir. Bu 3 ülkeden herhangi birine seyahat etmek isteyen kişilerin Danimarka Konsolosluğu ve Danimarka vize başvuru merkezi vasıtasıyla başvuru süreçleri başlatılmaktadır.
 • Kırmızı Halı Programı, iş amaçlarıyla düzenli olarak Danimarka’ya seyahat eden başvuru sahiplerine yönelik Danimarka Schengen vizelerinin alınması için basitleşmiş bir süreç uygulamaktadır.  Amacı, Danimarkalı bir şirket veya kuruluş ile ticari ilişkilere sahip şirketlere, kuruluşlara, STK’lara, vb. kolaylık sağlamaktır. Kırmızı Halı Programı, yerel Danimarka Büyükelçiliğinin internet sitesinde belirtilen şartları karşılamaları şartıyla özel ve kamu sektörü şirket veya kuruluşlara açıktır. Personel / ortağın Kırmızı Halı Programından yararlanabilmesi için öncelikle Şirket veya kuruluşun akreditasyonu yapılmış olmalıdır. Kırmızı Halı sözleşmesine katılmak isteyen başvuru sahipleri Danimarka Temsilciliğiyle iletişime geçebilir.

Vizenizin sonuçlanma süresi tüm başvurular için yaklaşık olarak 15 takvim günüdür. Bu süre sezon yoğunluğuna göre değişim gösterebilmektedir.  Değerlendirme aşamasındaki sonuçlanma sürecinde ulaşılan maksimum süre 30 takvim günüdür. Bazı başvurularda yaşanan herhangi bir aksaklık veya ek belgelere ihtiyaç olması durumunda ulaşılan süre ise maksimum 60 günü bulabilmektedir. Vizenizin seyahat tarihiniz ile uygun tarihlerde olmasıyla ilgili herhangi bir sıkıntı yaşamamanız adına lütfen seyahat tarihlerinizin bilgilendirmesini Göçmenlik Ofisine ya da hizmet aldığınız yetkili acenteye doğru bir şekilde yapınız.