Hollanda Vize Ücreti 2023

Hollanda Vize Ücreti 2023

Hollanda Vize Ücreti 2023

Hollanda Vize Ücreti 2023

Hollanda Vize Ücreti 2023 başlıklı yazımızda, Hollanda Konsolosluğu vize ücretlerinde 2023 yılında şu an için herhangi bir güncelleme yapılmamıştır. Hollanda’ya yapılacak kısa süreli turistik, ticari, aile- arkadaş ziyaretleri için Hollanda Schengen vize başvurusu gerekmektedir. Hollanda vize ücretleri Hollanda Konsolosluğu tarafından belirlenmektedir. Hollanda Vize ücreti 2023 senesi için konsolosluk ücreti ve diğer ücret listesi dahilinde aşağıda belirtilmiştir;

Vize Harç Bedeli Başvuru Merkezi Ücreti Hizmet Bedeli
Hollanda Turistik Vize 80 € 60 € 60 €
Hollanda Ticari Vize 80 € 60 € 60 €
Hollanda Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi 80 € 60 € 60 €
Hollanda Transit Vize 80 € 60 € 60 €
Hollanda Şoför Vizesi 80 € 60 € 60 €
Hollanda Öğrenci Vizesi 80 € 60 € 60 €
Hollanda Kısa Süreli Eğitim Vizesi 80 € 60 € 60 €
Hollanda Kültürel Vize 80 € 60 € 60 €

Hollanda Vize Ücretleri

Başvuru sahibinin mesleki durumuna ve yaşına göre Hollanda Vize Ücretleri farklılık göstermektedir. Vize başvurularında prosedür farklılıkları olabilmektedir. Turistik, aile veya arkadaş ziyareti, ticari, denizciler ve tır şoförü vizesi konsolosluk harcı 80 € ‘dir. Transit ve Hava limanı transit vizesi ve Kültürel, Bilimsel, Araştırma veya Spor etkinlikleri de 80 € olarak belirlenmiştir.

Hollanda Vizesi için Gerekli Evraklar

Hollanda vizesi için gerekli evraklar Hollanda Konsolosluğu tarafından belirlenmektedir. Evrakların eksiksiz olarak hazırlanması oldukça önemlidir. Bunun yanında güncel durumu yansıtmayan ve geçerliliği bulunmayan evrakların, güncel halleriyle hazırlanması gerekmektedir. Hollanda vizesi için Hollanda vize başvuru formu doldurulması ve vize talep dilekçesinin düzenlenmesi gerekmektedir. Vize talep dilekçesinde seyahat amacı belirtilmeli, masrafların karşılanacağının ifade edilmesi ve geri dönüleceğinin garantilenmesi beklenmektedir. Bununla birlikte, biyometrik fotoğraf, nüfus kayıt örneği, kimlik ve pasaport kopyalarının da sunulması gerekmektedir. Kişinin finansal durumunu gösteren evraklar arasında banka hesap dökümü, varsa kira gelirlerinin bu evraklarla birlikte sunulması gerekmektedir. Ek olarak istenen evraklar kişinin mesleki durumuna göre belirlenmektedir.

Pasaportlar Hollanda vizesi için son 10 yıl içerisinde çıkarılmış olması gerekir. Pasaportun, dönüş tarihinden itibaren en az 3 ay geçerliliğinin olması gerekmektedir.

Hollanda Vizesi Başvuru Formu

Hollanda Vizesi Başvuru Formu başvuru sahibinin kişisel bilgilerini, planlanan seyahate ilişkin bilgileri içeren bir formdur. Hollanda vize başvurularında doldurulması zorunludur ve ilgili alanların eksiksiz olarak doldurulması gerekmektedir. Form doldurulduktan sonra çıktısının alınıp, imza kısımlarının imzalandıktan sonra kalan evraklar ile birlikte randevu günü başvuruda sunulması gerekmektedir.

Biyometrik Fotoğraf

Fotoğraf 2 adet 3,5×4,5 ölçülerinde maksimum 3 ay içerisinde çekilmiş olması Hollanda vizesi için oldukça önemlidir. Fotoğraf yeni dahi olsa, daha önce fotoğraf başka işlemlerde kullanılmışsa geçersiz sayılmaktadır ve Hollanda vize başvurularında daha önceden kullanılmamış yeni fotoğraf istenmektedir.

Nüfus Kayıt Örneği Ve Nüfus Cüzdanı Fotokopisi

Nüfus kayıt örneği güncel tarihli, aile ve ikamet etmekte olduğu adres bilgilerini içerecek şekilde düzenlenmiş olmalıdır. Nüfus cüzdan fotokopisi, ön ve arka yüz bilgilerini gösterir şekilde olmalıdır. E-devletten alınan belgeler kabul edilmektedir.

Finansal Durum Bilgileri

Son 3 aylık maaş bordroları, kurumun insan kaynakları tarafından hazırlanmış olmalıdır. Son 3 ayı kapsayan banka hesap dökümü ve banka imza sirküleri de istenen evraklar arasına girmektedir. Adınıza kayıtlı tapu, araç ruhsatı, kira gelirleri ve kredi kartı ekstreleri destekleyici evraklar arasına girmektedir.

Dilekçe

Çalıştığınız şirketin veya kurumun şirket yetkilisi tarafından antetli kağıdına yazılmış dilekçedir. Standart bir formatı vardır. Şirketin departmanında halihazırda bulunabilir. İşveren konumunda olan sizseniz kendi adınıza dilekçe hazırlayabilirsiniz.