İngiltere Vizesi Covid-19 Seyahat Kısıtlamaları

İngiltere Vizesi Hakkında Herşey

İngiltere Vizesi Covid-19 Seyahat Kısıtlamaları

İngiltere Vizesi Covid-19 Seyahat Kısıtlamaları

İngiltere Vizesi Covid-19 Seyahat Kısıtlamaları, Mart ayından bu yana koronavirüs dolayısıyla uygulanmakta olan İngiltere vizesi covid-19 seyahat kısıtlamaları Birleşik Krallık’ın normalleşme adımları çerçevesinde Haziran ayında esnetilmişti. Bu doğrultuda 14 günlük karantina zorunluluğuna uymak kaydıyla İngiltere vize başvuru merkezi üzerinden 23 Haziran 2020 tarihi itibariyle haftada 3 gün (Salı-Çarşamba-Perşembe) İngiltere vize başvurusu kabul edilmeye başlanmıştı.

Birleşik Krallık hükümetinin 3 Temmuz 2020 tarihinde yayınladığı genelge ile İstanbul İngiltere Konsolosluğu ve Ankara İngiltere Büyükelçiliği aralarında Türkiye’nin de bulunduğu 59 ülkeden gelen kişilere 14 günlük zorunlu karantina uygulamasının kaldırıldığını açıkladı. Bu genelgeye göre 10 Temmuz 2020 tarihi sonrası belirtilen 59 ülkeden İngiltere’ye seyahat edecek kişiler karantina zorunluluğu olmadan İngiltere’ye giriş yapabileceklerdir.

10 Temmuz 2020’den önce İngiltere vize başvurusunda bulunan kişilerin 14 günlük karantina süresini de göz önünde bulundurarak 14 günden uzun süreli bir seyahat planı sunarak İngiltere vizesi başvurusu yapmaları gerekmekteydi. Kısıtlamaların 10 Temmuz 2020 sonrası kalkması sonucu vize başvurusu yapacak olan kişilerin artık daha kısa süreli bir seyahat planı sunmaları mümkün olacaktır.

Karantina Uygulamasından Muaf Olan Ülkeler

*Andorra                                                *Fransız Polinezyası                  *Hollanda

*Antigua ve Barbuda                           *Almanya                                     *Yeni Kaledonya

*Aruba                                                  *Yunanistan                                  *Yeni Zelanda

*Avustralya                                          *Grönland                                      *Norveç

*Avusturya                                           *Grenada                                        *Reunion Adası

*Bahamalar                                          *Guadeloupe                                  *San Marino

*Barbados                                            *Hong Kong                                    *Sırbistan

*Belçika                                                *Macaristan                                    *Şeyşeller

*Bonaire, Sint Eustatius ve Saba     *İzlanda                                          *Güney Kore

*Hırvatistan                                          *İtalya, Vatikan                            *İspanya

*Curaçao                                                *Jamaika                                        *St Barthelemy

*Kıbrıs                                                    *Japonya                                       *St Kitts and Nevis

*Çek Cumhuriyeti                                *Lihtenştayn                                  *St Lucia

*Danimarka                                          *Litvanya                                         *St Pierre and Miq.

*Dominik                                                 *Lüksemburg                                *İsviçre

*Faroe Adaları                                        *Macau                                           *Tayvan

*Fiji                                                          *Malta                                              *Trinidad Tobago

*Finlandiya                                             *Mauritius                                      *Türkiye

*Fransa                                                   *Monako                                           *Veitnam

İngiltere Vizesi Nasıl Alınır

İngiltere vizesi nasıl alınır, İngiltere Konsolosluğu 2019 yılı Mart ayında İngiltere vize başvurusu koşullarında evrak kabulü noktasında güncelleme yapmıştı. Bu doğrultuda belirtilen tarihten itibaren başvurular www.gov.uk web sitesinde belirtilen evraklarla online sistem üzerinden İngiltere vize başvuru formu doldurmak suretiyle yapılacak ve sistem üzerinden İngiltere vize ücreti 2020 tarifesi ödenerek bir sonraki aşamada İngiltere vize randevusu alınacaktır. İngiltere Konsolosluğu vize randevusu alınması akabinde ise yine online sistem üzerinden İngiltere vizesi için gerekli evraklar taratılıp sisteme yüklenecek ve başvuru işlemi tamamlanacaktır.

Geçtiğimiz yıldan bu yana uygulanan yeni başvuru koşulları dolayısıyla konsolosluk artık elden vize başvuru belgelerini kabul etmeyecektir. Online başvurunun tamamlanması akabinde randevu onay belgesi dahil olmak üzere sistem üzerinden 4 parça barkodlu onay evrakı çıktısı alınacak ve randevu günü pasaport aslıyla birlikte İngiltere vize başvuru merkezine sunulacaktır. Evrakların sunulması akabinde başvuru merkezinde İngiltere vizesi için fotoğraf çekimi yapılacak ve parmak izi alınacaktır.

DataGlobal Vize Hizmetleri olarak İngiltere vize başvuru ve danışmalığı hizmetleri vermekteyiz. Vizeye ilişkin tüm sorularınız için info@dataglobal.com.tr mail adresimiz veya 0212 963 61 26 numaralı telefon hattımız üzerinden DataGlobal İngiltere müşteri temsilcilerimize ulaşarak detaylı bilgi alabilirsiniz.