Dubai Ankara Büyükelçiliği

Dubai Ankara Büyükelçiliği, Birleşik Arap Emirlikleri 7 emirlikten oluşmaktadır. Bunlardan nüfus ve ticaret hacmi en yoğun emirlik olan Dubai Emirliği’ne bağlı Dubai Büyükelçiliği Ankara ve Dubai Konsolosluğu İstanbul’da Birleşik Arap emirlikleri adına temsil faaliyetlerini yürütmektedir.  Büyükelçilikler, başkonsolosluklar ve konsolosluklar bir ülke adına başka bir ülkede ticari, eğitim, ikili ülke ilişkileri düzenleme gibi alanlar başta olmak üzere birçok alanda faaliyet gösteren dış temsilcilikler statüsündedirler.

dubai ankara büyükelciligi

 

Bir ülke adına başka bir ülkede diplomatik olarak çalışmalar yapan en yetkili makam büyükelçiliklerdir. Büyükelçi kendi ülkesinin devlet başkanından sonra iletişimde bulunulan diğer ülke ile olan münasebetlerinde devlet başkanından sonra gelen diplomatik konumdadır. Büyükelçilikler asıl görevi olan diplomatik ilişkileri düzenlemekle birlikte çalışma bölgesinde bulunan ülkenin vatandaşlarına ve kendi ülke vatandaşlarına sosyal, eğitim, sağlık, çalışma alanlarında hizmet vermektedir. Dubai Büyükelçiliği Ankara yerleşkesinde belirtilen hizmetleri vermesinin yanı sıra Dubai vizesi başvuruları kabul edilmemektedir.

Dubai evrak tasdik işlemleri, Dubai Çalışma izni ve oturum gibi hususlarda işlem yapmak isteyen Türk vatandaşları ve Türkiye’de resmi oturum izni ile veya çalışma izni ile ikamet etmekte olan 3.ülkelerin vatandaşları Ankara Büyükelçiliği’ne başvuruda bulunabilirler. Ankara Büyükelçiliği ve İstanbul Başkonsolosluğu arasında işlem yaptıracak kişilerin ikamet ettikleri illere bağlı olarak yetki paylaşımı bulunmaktadır. İstanbul konsolosluğunda Marmara bölgesinde ikamet kişiler işlem yaptırabilirken, ege bölgesi, iç Anadolu bölgesi, doğu Anadolu bölgesi, Karadeniz ve Akdeniz bölgesi ikameti olan kişiler de Ankara büyükelçiliğine müracaat edebilmektedirler.

Dubai Ankara Büyükelçiliği İletişim Bilgileri

Turan Güneş Bulvarı, İlkbahar Mahallesi, Galip Erdem Caddesi, 613 Sokak, Numara: 13 Çankaya / ANKARA, Türkiye, PK: 06550

Dubai Ankara Büyükelçiliği Mesai Saatleri

Hafta içi Pazartesi ve Perşembe günleri arasında saat 9.00 – 16.00 saatleri arasında faaliyet göstermektedir.

Türkiye ve Birleşik Arap Emirlikleri arasında ithalat ve ihracat faaliyeti yürüten kişiler fatura ve ticarete ilişkin diğer evraklarının tasdik işlemlerini büyükelçilikten yapabilirler. Aynı zamanda diploma, sertifika, öğrenci belgesi gibi eğitime ilişkin belgeler için Dubai evraklar tasdik işlemleri Ankara’dan yapılabilmektedir.

Dubai vizesi online başvuru yapılan bir elektronik vize olduğu için Büyükelçilik randevu usulü vize başvurularını şahsen kabul etmemektedir. Göç idaresinin online sistemi üzerinden Dubai vize başvuru formu doldurulur. Akabinde Dubai vizesi gerekli evraklar taratılarak sisteme yüklenir ve kredi kartı ile ödemesi yapılarak onaya gönderilir.

Dubai Ankara Büyükelçiliği Vize Başvurusu

Birleşik Arap Emirlikleri’ne seyahat edecek olan umuma mahsus bordo pasaport sahibi Türk vatandaşları vize almalıdırlar. Yeşil, gri ve siyah pasaport sahibi Türk vatandaşları ise 180 günlük zaman dilimi içinde 90 günü geçmemek kaydıyla vizeden muaftırlar. Vize başvuruları ise online olarak yapılmakta olup Dubai Büyükelçiliği vize başvurusu için randevu vermemektedir.

Dubai vizesi bir e-vize statüsündedir. Elektronik vizeler için herhangi bir büyükelçilik veya konsolosluk başvurusu yapılmaz. Dubai’ye vize almak için yetkili devlet kurumu göç idaresidir. Göç idaresi online sistem üzerinden başvuruları sadece akredite turizm firmaları ve havayolu şirketleri vasıtasıyla kabul etmektedir.

DataGlobal vize hizmetleri Dubai için vize başvuruları ve evrak tasdik işlemleri hususunda hizmet vermektedir. Vize başvurusunda bulunmak veya detaylı bilgi almak için 0212 963 61 15 numaralı telefon numaramızdan veya info@dataglobal.com.tr mail adresimizden müşteri temsilcilerimizle iletişime geçerek Dubai işlemlerinizi yaptırabilirsiniz.

dataglobal_vize_basvuru_hizmetleri

Adres ve İletişim Bilgileri

Adres : Turan Güneş Blv. 15.Cadde 290 sokak No:3 Sancak mah. Çankaya / Ankara
Tel : 0(312) 490 14 14 0(312) 490 14 68
Fax : 0(312) 491 23 23
Email : uaeemb@superonline.com