Norveç Vize Ücreti 2022

This is the default single post custom subtitle

Norveç Vize Ücreti 2022

Norveç Vize Ücreti 2022

Norveç Vize Ücreti 2022, resmi adıyla Norveç Krallığı İskandinav Yarımadası’nın batı bölgesinde bulunmaktadır. Finlandiya, İsveç ve Rusya’ya komşu olan Norveç, doğal güzellikleri ve ekonomik refahı ile ön plana çıkmaktadır. Dışarıdan bakıldığında Norveç adeta yeryüzünün cenneti olarak adlandırılıyor ve insanların ilgisini üstüne toplamayı başarıyor. Bu ve bunun gibi sebepler Norveç’i gözde göç merkezlerinden biri haline getirmiştir.

Dünya Mutluluk Raporu’na göre en mutlu ülkelerin başında yer alan Norveç aynı zamanda sağlık, özgürlük ve sosyal destek hizmetlerini en iyi şekilde sunabilen ülkelerdendir. Düşük suç oranları sayesinde halkın güvenli ve mutlu bir şekilde yaşadığı Norveç, Avrupa ülkelerinde yaşayan insanların bile odak noktasındadır. Öyle ki Norveç’in resmi refah seviyesi ve yaşam standartları o kadar üst seviyededir ki Avrupa Birliği’nin belirlediği standartların neredeyse iki katıdır. Bu sebepten ötürü Norveç halkı, Avrupa Birliği’ne katılmayı uzun yıllardır reddetmektedir.

Binlerce hatta belki de milyonlarca insan Norveç’e gitmek istiyor. Bildiğiniz üzere Norveç’e gidebilmek için bir adet pasaport ve daha da önemlisi bir adet vizeye ihtiyacınız var. Bu içeriğimizde 2022 yılına ait Norveç vize ücreti hakkında detaylı bilgiler sağlayacağız, dilerseniz hadi hemen başlayalım!

Norveç Vizesi Almak İçin Başvuru Prosedürü

Norveç’e seyahat etmek için Norveç Konsolosluk Birimlerine vize müracaatı yapılması gerekmektedir. Bu nedenden dolayı başvuru sahipleri için 2022 yılının en güncel Norveç vize ücretlerini derledik. Aşağıdaki maddeleri inceleyerek vize ücretleri hakkında detaylı bilgiye erişebilirsiniz.

  • 0-6 Yaş Bebekler: 40 Euro
  • 6-12 Yaş Çocuklar: 75 Euro
  • Yetişkin Bireyler: 150 Euro

Norveç için belirlenmiş güncel vize ücretleri yukarıda belirtildiği şekildedir. Bu ücretler karşılığında vize başvurusu yapabilir ve eğer uygun bulunursanız Norveç vizesi alabilirsiniz.

Norveç Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Açıkça belirtmek isteriz ki vizenizin çıkma süresi net olarak belirtilemez fakat biz sizler için ortalama bir süre vereceğiz. Norveç vizesi genellikle konsolosluğun yoğunluk ve işlem süresine bağlı olarak 7 ile 15 iş günü arasında çıkmaktadır. Özel günler ve resmi tatil zamanlarında söz konusu olan bu süreler uzayabilir veya kısalabilir. Herhangi bir kesinlik söz konusu değildir.

Norveç Vizesi Almak Zor Mu?

Norveç vizesi almak veya genel olarak vize almak aslına bakarsanız tabii ki de pek zor bir işlem değildir. Başvuru esnasında aşağıdaki maddelerden birkaçı veya hepsi sizde varsa bu süreç sizin için daha uzun veya uğraştırıcı olabilir.

  • Seyahat geçmişi olmayan, ilk kez seyahat edecek olanlar
  • Daha önce Afganistan, Suriye, Irak ve Somali’ye seyahat edenler
  • Türkiye’de herhangi bir aile ferdi bırakmadan Norveç’e toplu vize başvurusu yapanlar

Bunun gibi nedenlere sahipseniz vize süreci sizin için biraz daha sancılı olabilir fakat şunu da belirtmek isteriz, bu maddelere sahip insanların vize başvurusu konusunda çekinmelerine gerek yok. Bu maddelere sahip insanlarda Norveç için vize alabilir ve rahat bir şekilde Norveç’e giriş yapabilirler.