Polonya Vizesi Seyahat Sağlık Sigortası Güncellemesi

Polonya Vizesi Seyahat Sağlık Sigortası Güncellemesi

Polonya Vizesi Seyahat Sağlık Sigortası Güncellemesi

Polonya Vizesi Seyahat Sağlık Sigortası Güncellemesi

Polonya Vizesi Seyahat Sağlık Sigortası Güncellemesi, Polonya D tipi vizesi hakkında değişiklikleri İstanbul Polonya Konsolosluğu ve Ankara Polonya Büyükelçiliği tarafından duyurulmuştur. Ulusal vize başvuruları için aşağıdaki bilgiler dikkate alınması gerekmektedir.

  • D tipi Polonya vizesi başvurusunda bulunacaklar davetiyelerinde belirtilen son tarihe kadar geçerli bir seyahat sağlık sigortası poliçesi sunmalıdır.
  • Poliçeyi düzenleyen sigorta şirketi 24 saat çağrı merkezi hizmeti veren bir kurum olmalıdır.
  • Poliçe teminatı ise minimum 30.000 Euro olmalıdır.
  • Polonya ulusal vize başvurusu yapacak kişi seyahat başlangıç tarihinden en fazla 180 gün önce başvuru yapabilmektedir.
  • Denizciler ise en fazla 9 ay öncesinden vize başvurusunda yapabilmektedir.
  • Türkiye’de yaşayan yabancılar, seyahat başlangıç tarihinden sonra en az 90 gün geçerli bir T.C. ikamet izni sunmalıdır.
  • Polonya ulusal vize başvurusu yapıldıktan sonra değerlendirme süresi 15 gündür. Konsolosluğun daha fazla araştırma yapma ihtiyacı duyduğu başvuru sahiplerinin işlemleri 60 güne kadar uzayabilmektedir.
  • Polonya çalışma vizesi  başvurusunda konsolosluk tarafından red alan kişiler 14 gün içerisinde Polonya Konsolosluğundan itiraz randevusu alarak yeniden değerlendirme başvurusu yapılabilir. İtiraz başvuruları 14 gün içinde sonuçlandırılmaktadır.

Polonya Seyahat Sağlık Sigortası Güncellemesi

Polonya Çalışma izni almak amaçlı yapılacak Polonya vizesi başvuruları için seyahat sağlık sigortası talebini güncellemiştir. Seyahat başlangıç tarihinden itibaren 365 gün boyunca geçerli olacaktır.

Daha önce yayınlanan Polonya vizesi için gerekli evraklar listesinde; en az bir ay kalış süresini kapsayan, minimum €30.000 teminatlı sağlık sigortası. Veya kişinin Polonya Sosyal Sigortalar Kurumu’na (ZUS) kayıtlı ve sigortalı olduğunu kanıtlayıcı belge sunma gerekmekteydi. Fakat yeni güncelleme ile sigorta poliçesi için geçerlilik süresi 30 günden 365 güne çıkarılmıştır. Ek olarak poliçe üzerinden belirtilen kapsama süresi 92 gün olan sigortalar kabul edilmemektedir. Eğitim vizesi sigortasında olduğu gibi kapsama süresi ya 365 gün, ya da süresiz ibareli olmalıdır.

Seyahat Sağlık Sigortası Hakkında Detaylı Bilgi İçin Bize Ulaşabilirsiniz

DataGlobal Vize Hizmetleri’ne 0212 963 6110 numaralı telefon hattımızdan veya info@dataglobal.com.tr mail adresimizden ulaşarak tüm Polonya vizesi başvuru işlemleri, Polonya vize randevusu işlemleri hususunda danışmanlık ve destek hizmetleri alabilirsiniz. Firmamız tüm meslek grupları için, Polonya Çalışma İzni alımı işlemlerini de baştan sona takip edebilmektedir.