Amerika Q1 Kültürel Değişim Vizesi

Amerika Q1 Kültürel Değişim Vizesi

Amerika Q1 Kültürel Değişim Vizesi

Amerika Q1 kültürel değişim vizesi nedir? Amerika Q1 kültürel değişim vizesi nasıl alınır? Amerika vize ile gidebileceğiniz ülkeler arasındadır. Vize almak için birçok farklı kategori bulunmaktadır. Kategorilerin arasından gidiş amacınıza en uygun olanını seçip, belirlenen kurallar doğrultusunda vize başvurunuzu gerçekleştirmelisiniz. Amerika Q1 kültürel değişim ziyareti vizesi, kültürel bir değişim programına katılmak isteyen kişilerin başvurması gereken bir vize türüdür.

Amerikan Q1 kültürel değişim vizesine sahip olan kişiler, en fazla 15 aya kadar Amerika’da kalabilirler. Bu vize ile Amerika’daki kültürel değişim programınızı tamamladıktan sonra, Amerika’dan ayrılmanız için sizlere 30 gün tanınır. Tekrar kültürel değişim programına başvurmadan önce ABD dışında 1 yıl geçirmeniz gereklidir. Amerika Q1 kültür değişim ziyareti vizesine sahip kişilerin eş ve çocuklarının aynı vize türünü alıp kendilerine eşlik etme hakları bulunmamaktadır. Aileleri, eğer vizeyi alacak olan kişiler ile birlikte Amerika’ya gitmek istiyorlarsa başka bir vize kategorisine başvurmalıdırlar.

Amerika Q1 Kültürel Değişim Ziyareti Vizesi İçin Gerekli Olan Evraklar Nelerdir?

Amerika Q1 kültürel değişim ziyareti vizesi için gerekli olan birçok belge ve evrak bulunmaktadır. Aşağıda sıraladığımız tüm belge ve evrakları güncel eksiksiz bir şekilde konsolosluk yetkililerine ulaştırmalısınız. Belgelerinizdeki herhangi bir belgenin eksik olması, vize başvuru sürecinizin olumsuz sonuçlanmasına sebep olabilmektedir. Bu yüzden aşağıda yer alan tüm belgeleri eksiksiz bir şekilde teslim etmeye çalışmalısınız. Amerika Q1 kültürel değişim ziyareti vizesi için gerekli olan evraklar şu şekildedir:

 • Seyahatinizin bitimi sonrasında da en az 6 ay geçerli olacak bir pasaport
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Yeni çekilmiş 50X50 mm boyutlarında; güncel, arka fon beyaz olacak şekilde biometrik fotoğraf
 • Aile ve adres bilgilerinizi içeren tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • Konsolosluğa hitaben İngilizce dili ile yazılmış şahsi vize talep dilekçesi
 • Online ve İngilizce bir şekilde doldurulmuş DS 160 formu
 • İşveren veya temsilciniz tarafından yazılmış olan I-129 dilekçesi
 • Daha önce almış olduğunuz vizeler

Amerika Vize Ücreti Nedir?

Amerika vize ücreti 160 USD’dir. Bu ücret tüm Amerikan vize kategorileri için geçerlidir. Belirlenmiş olan 160 USD’lik ücreti ödedikten sonra, vize başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Amerika Vizesi Ve Bilmeniz Gerekenler

Amerika vizesi alırken bilmeniz gereken birçok detay vardır. Bu detayları sizler için şu şekilde sıraladık.

 • Amerika vize başvurunuzun olumlu veya olumsuz bir şekilde sonuçlanması tamamen Amerika konsolosluğunun inisiyatifi altındadır.
 • Amerikan konsolosluğu yoğun bir konsolosluktur. İş yoğunluğuna bağlı olarak bazı durumlarda ileri tarihlere randevu vermektedir. Bundan dolayı daha önceden konsolosluktan randevu talep etmenizde fayda vardır.
 • Amerika vize başvuru ve mülakat işlemleri sırasında, kişilerden dijital parmak izi verisi alınmaktadır. Bundan dolayı 14 yaşın üzerinde vizeye başvuru gerçekleştirecek herkes şahsi olarak konsolosluğa gelip, başvurmalıdır.
 • Amerikan konsolosluğu ek belge ve mülakat talebinde bulunulmalıdır.
 • Amerika vizeniz eğer olumlu sonuçlanırsa, pasaportunuz ile birlikte en geç 3 iş günü içeriisnde size ulaştırılır.
 • Daha önce almış olduğunuz farklı vizeleriniz varsa, o vizeleri de evraklarınızın arasında bulundurmanız, başvuru sürecinizde sizi daha avantajlı bir duruma getirecektir.

Amerika vizenizin verilmesi, Amerika’ya giriş yapılabileceği anlamına gelmemektedir. Gümrük girişinde bulunan görevli memurlar, seyahat eden kişinin Amerika’ya girip giremeyeceğini ve ne kadar süre kalabileceklerine karar verirler. Aldığınız vizenin geçerlilik süresi, kalma süresi ile ilgili değildir. Başvuran adayın vizesinin geçerliliği 5 yıl olabilir. Fakat izin verilen kalma süresi genel olarak altı aydan daha fazla olmamaktadır. Vizeye başvuran kişi kalma süreisnin uzatılması için başvuruda bulunabilir.

Amerika vize süreci uzun ve zorlu bir süreçtir. Tüm belge ve evraklarınızın eksiksiz güncel bilgiler içermesi gerekmektedir. Herhangi bir eksiklik veya yanlış bilgi durumunda, vize başvurunuz yüksek ihtimalle olumsuz bir şekilde sonuçlanacaktır. Vize süreçlerinin daha hızlı ve kolay bir şekilde sonuçlanabilmesi için, mutlaka bir vize danışmanlık firmasından yardım almalısınız. Bu sayede vize başvuru süreciniz dah sorunsuz ve hızlı bir şekilde sonuçlanabilir.

DataGlobal uzun yıllardır, profesyonel ekibi ile hizmet veren bir vize danışmanlık firmasıdır. Tüm vize başvuru ve işlemleriniz için DataGlobal ile iletişime geçebilirsiniz. DataGlobal uzun yıllardır, vize başvuru süreçleri ile ilgili hizmetler vermiş bir firmadır. Vize danışmanlık firmaları sizin adınıza konsolosluklara başvurup, randevunuzu oluşturabilirler. Ayrıca, tüm evraklarınızın birer örneklerini vize danışmanlık firmalarına göndermeniz de fayda vardır. Bu sayede konsolosluğa göndereceğiniz vize ve evraklar önceden incelenir, herhangi bir eksiklik durumunda revize edilmesi için size ayrıntılı bir şekilde bilgilendirme yapılır.

Son olarak bir vize danışmanlık firması olarak DataGlobal, mülakat ve randevu süreçlerinde de yanınızda danışmanlık hizmeti vermektedir. Hızlı ve kolay bir şekilde vize almak istiyorsanız ve herhangi bir aksilik yaşanmasını istemiyorsanız Dataglobal ile iletişime geçebilirsiniz. Daha fazla detay öğrenmek ve aklınızdaki diğer soruların cevaplandırılması için iletişim bilgileri üzerinden vize danışmanlık firması olan firmamız Dataglobal’e ulaşabilirsiniz.