Amerika Vizesi

Vize Başvuru İşlemleri

DataGlobal Amerika Vize Servisine Hoşgeldiniz.

Amerika konsolosluk veya büyükelçilik birimlerine yapılacak olan vize başvurularında yetkili olan DataGlobal vize servisinin deneyimli müşteri temsilcileri seyahat türüne ve başvuru sahibinin mesleki durumuna göre başvuru evraklarını belirler. Ardından vize randevusu istenilen tarihte adınıza alınır, vize başvuru süreci başlatılır ve süreç başından sonuna kadar takip edilir. Böylelikle vize başvuru sürecinde ortaya çıkabilecek sorunlar en sağlıklı şekilde çözümlenir. En doğru biçimde vize başvurunuzu yapmak için Dataglobal çağrı merkezini arayabilirsiniz.

Amerika Vizesi

Amerika vizesi turistik, ticari, aile ziyaret veya tedavi amacıyla seyahat etmek isteyen bordo pasaport(umuma mahsus), gri pasaport(hizmet pasaportu), yeşil pasaport(hususi pasaport) ve siyah pasaport(diplomatik) sahipleri Amerika vizesi almak zorundadır. Amerika vize başvuruları ilgili vize randevu biriminin online randevu sitemine kayıt olarak yapılmaktadır. Ardından seyahat amacınıza ve mesleki statünüze göre konsolosluk tarafından istenilen evraklarla başvuru yapılmaktadır.

Amerika Turistik Vize

Amerika'ya yapılacak olan turistik amaçlı seyahatlerde alınması gereken vize türüdür.  Online randevu sistemi üzerinden randevu alınarak mesleki durumunuza göre turistik vize için gerekli evraklar ile başvuru yapılması gerekmektedir.

Amerika Turistik Vize Talebinde Dikkat Edilecek Hususlar

 1. Vize başvurusu yapabilmeniz için pasaportunuzun seyahat tarihiniz sonrası için en az 6 ay geçerliliğinin olması gerekiyor. Bunun dışında en iki sayfasının da boş olması gerekiyor.
 2. Vize başvurularının yoğun olduğu veya tatil günlerinde başvuru yapmayın. Yoğunluğu hesaba katarak seyahatinizden en az 1 ay önce başvurunuzu yapın.
 3. Başvurunuz onaylanmadan önce asla konaklama veya uçak rezervasyonu yaptırmayın.
 4. Mülakatınızda dijital parmak iziniz alındığı için randevunuza gitmeyi ihmal etmeyin.
 5. Vizenizi almış olmanız, Amerika'ya giriş yapabileceğiniz garantisini vermiyor. Gümrük ve Sınır Koruma Memurluğu (CBP) görevlileri, sizin Amerika'ya girip giremeyeceğinize ve ne kadar süre kalacağınıza karar veriyor.

Başvuru sürecini en doğru şekilde başlatmak için web sitemizden turistik vize sayfasına geçiş yaparak online randevu, online başvuru formu ve başvuru süreci ile ilgili detaylara ulaşabilirsiniz. Dilerseniz online destek hattını arayıp turistik vize süreci ile ilgili detaylı destek alabilirsiniz.

Amerika B1 Ticari Amaçlı Ziyaretçi Vizesi

Amerika'da ticari faaliyetlerde bulunmak isteyen T.C pasaport sahiplerinin vize başvurusu yapması gerekmektedir. Online randevu sistemi üzerinden uygun tarihte randevu alınması gerekmektedir. Ardından ticari amaçlı vize başvuru formu eksiksiz bir şekilde doldurularak konsolosluk tarafından gerekli evraklar ile başvuru süreci başlatılmaktadır.

Konferanslar ve mesleki toplantılar için B1 Amerika Ticari Amaçlı Ziyaretçi Vizesi olmak gereklidir. Bu vize türünde de altı aylık geçerlilik bulunur. Göçmen vizesi kapması dışında bu vize başvurularında karşılıklılık ilkesi izin verirse konsolosluk görevlisi B1/ B2 vizesi verebilir. Online olarak DS160 nolu formu doldurmanız gereklidir. Bu vize türünde ek olarak Amerika'daki şirketlerden davetiye gelmesi söz konusudur. Davet eden şirketten davetiye ya da fuar davetiyesi belgeleri talep edilir. Davetiye şu özellikleri taşımalıdır:

 • Şirket antetli kağıdına yazılmalı
 • Davet gönderenin ve şirketin bilgileri olmalı
 • İş gezisinin amacı belirtilmeli
 • Daveti gönderen kişinin kimlik ve pasaport fotokopisi davetiye ile birlikte Amerika B-1 Ticari vize başvurularında sunulmalıdır.

Fuar davetiyesinde ise:

 • Fuar bilgileri
 • Fuar bileti
 • Fuar giriş kartı bulunmalıdır.

Aile Ziyaret Vizesi

Amerika'da aile arkadaş ziyaret faaliyetlerinde bulunmak isteyen Türkiye Cumhuriyeti pasaport sahiplerinin vize başvurusu yapması gerekmektedir. Online randevu sistemi üzerinden uygun tarihte randevu alınması gerekmektedir. Ardından aile/arkadaş ziyaret amaçlı vize başvuru formu eksiksiz bir şekilde doldurularak konsolosluk tarafından gerekli evraklar ile başvuru süreci başlatılmaktadır.  Başvuru sürecini en doğru şekilde başlatmak için aile ziyaret vize sayfasına geçiş yaparak online randevu, online başvuru formu ve başvuru süreci ile ilgili detaylara ulaşabilirsiniz. Dilerseniz online destek hattını arayıp aile/arkadaş ziyaret vizesi süreci  ile ilgili detaylı destek alabilirsiniz.

Tedavi Amaçlı Vize

Amerika'da tıbbi tedavi amaçlı ziyarette bulunmak isteyen kişilerin vize başvurusu yapması gerekmektedir. Online randevu sistemi üzerinden uygun tarihte randevu alınması gerekmektedir. Ardından aile/arkadaş ziyaret amaçlı vize başvuru formu eksiksiz bir şekilde doldurularak konsolosluk tarafından gerekli evraklar ile başvuru süreci başlatılmaktadır.  Başvuru sürecini en doğru şekilde başlatmak için aile ziyaret vize sayfasına geçiş yaparak online randevu, online başvuru formu ve başvuru süreci ile ilgili detaylara ulaşabilirsiniz. Dilerseniz online destek hattını arayıp tıbbi amaçlı tedavi vize süreci ile ilgili detaylı destek alabilirsiniz.

Amerika Vize Başvuru Formu – DS-160 Formu

Amerika vizesi almak isteyen T.C. pasaport sahiplerinin Konsolosluğunun internet sitesinde online olarak doldurulan DS-160 başvuru formunu eksiksiz bir şekilde doldurmaları gerekmektedir. DD-160 formunun eksiksiz ve dikkatli bir şekilde doldurulması gerekmektedir. ( https://ceac.state.gov/genniv/ adresinde formun İngilizce haline ulaşabilirsiniz) Bu form sitede İngilizce halindedir ve Türkçeye çevrilmiş hali bulunmamaktadır. İster göçmenlik başvurusu olsun, ister belirli bir süre için vize talebiniz olsun her iki durumda da DS-160 Formunu eksiksiz bir şekilde doldurmanız gerekmektedir.

DS-160 formunda vereceğiniz bilgiler vize mülakatı açısından hayati önem taşımaktadır. Amerikan Konsolosluğunda gireceğiniz mülakatta DS-160 formunda verdiğiniz bilgiler ile beyan ettiğiniz bilgilerin doğruluğu kontrol edilmektedir. Eğer ki yanlış beyanda bulunur veyahutta DS-160 formunu yanlış bilgiler ile doldurursanız vizeniz red olmasına neden olabilirsiniz. DS-160 formunda Konsolosluğun belirlediği ölçülerde biometrik fotoğrafınızı yüklemeniz gerekmektedir. Yüklediğiniz fotoğrafın güncel olması gerekmektedir.  Süresi geçmiş veya eksik vereceğiniz her evrak başvuru sürenizin uzamasına neden olacaktır. DS-160 formunu doldurma işlemi tamamlandığında en sondaki onaylı sayfanın çıktısını almayı kesinlikle unutmayın. Vize mülakatına giderken bu form yanınızda bulunması gerekmektedir. Amerika vizesi başvurularında herhangi bir soru ile karşılaşmamanız için uzman personellerimiz süreci en etkin biçimde yöneterek arzu ettiğiniz vizeyi almanızda size yardımcı olacaktır.