Amerika R2 Dini Görevli Ailesi Vizesi

Amerika Vizesi Hakkında Herşey

Amerika R2 Dini Görevli Ailesi Vizesi

Amerika R2 dini görevli ailesi vizesi nedir? R2 dini görevli ailesi vizesi nasıl alınır? Günümüzde birçok insan Amerika’ya gitmek ve yerleşmek için vizeye başvuruyor. Amerika dünyanın her yerinden fazlaca talep gören bir ülke olduğundan, vize alma süreci de bu durumla paralel bir şekilde zor oluyor. Amerika’ya gitmek isteyen ve orada herhangi bir kurumda geçici bir görev yapacak olan dini görevliler R1 vizesi almaktadırlar. Yanlarında Amerika’ya gidecek olan aileleri ise, R2 vizesine başvurmak zorundadırlar. Bu yazımızda sizlere R2 dini görevli ailesi vizeisnin nasıl alınacağından ve ne gibi belgelerin gerekli olduğundan detaylı bir şekilde bahsedeceğiz. Eğer siz R2 vizesi ve şartlarını merak ediyorsanız yazımızı mutlaka sonuna kadar okuyun.

Amerika R2 Dini Görevli Ailesi Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Amerika R2 dini görevli ailesi için gerekli evraklar şu şekilde sıralanmaktadır:

 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Pasaport
 • 2 adet biyometrik fotoğraf
 • Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği
 • Şahsi Vize Talep Dilekçesi DS 160 Formu (Online doldurulacak)
 • I-129 Dilekçesi
 • Daha önceki vizeleri veya önceki Amerika vizelerini içeren eski pasaportlarınız
 • Amerika’da maddi geçiminizi sağlayabilecek bir gelire sahip olduğunuzu gösteren belge ve evraklar

Yukarıdaki belge ve evrakların hepsinin eksiksiz ve güncel bir şekilde teslim edilmesi gerekmektedir. Sonrasında ise Amerikan konsolosluğundan randevu almanız gerekiyor. Randevu sonrası mülakata alınacaksınız ve bir değerlendirmeye tabii tutulacaksınız. Amerikan konsolosluğunun; İstanbul, İzmir ve Ankara’da merkezleri bulunmaktadır. Vize başvurusu direkt olarak Amerikan konsolosluğu üzerinden ilerlemektedir.

Amerika R2 Din Görevlileri Ailesi Vize Ücreti Ne Kadardır?

Amerika vize kategorisinde, gidiş amacınıza göre birçok farklı seçenekler mevcuttur. Vize kategorilerinden sizin gidiş amaç veya sebebinize en uygun kategoriyi seçmelisiniz. Fakat her şeyden önce bir vize ücretinin ödenmesi gereklidir. Bu vize ücreti de hemen hemen tüm kategoriler için 160 USD’lik bir fiyattır. Amerika vize ücreti olan 160 USD’yi ödedikten sonra, vize başvuru işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Amerika R2 Din Görevlileri Ailesi Vizesi Alırken Bilmeniz Gerekenler

Amerika vizesi alırken bu süreçte bilmeniz gereken bazı ayrıntılar bulunmaktadır. Vize süreci ile ilgili ayrıntıları siler için şu şekilde sırladık. Vize başvurunuz boyunca tüm bu detaylara dikkat etmeyin unutmayın.

 • Başvurduğunuz vizenin sonucunu Amerikan konsolosluğu çalışanları belirlemektedir.
 • Vize başvurularınızı Dataglobal aracılığı ile yapmak isterseniz, belgeleriniz bize ulaştıktan en geç 1 gün sonra, konsolosluk ile olan randevunuz keisnleşmiş olacaktır.
 • Amerikan konsolosluğu yoğun bir konsolosluktur. Bu yüzden seyahatinizi planladığınız tarihin çok öncesinde, randevu almanız daha avantajlı olacaktır.
 • Vize başvuru süreçlerinizdeki mülakatlarda, dijital parmak iziniz de alacaktır. Bundan dolayı vize mülakat ve randevularınıza şahsen gidip, belgelerinizi teslim etmelisiniz.
 • 14 yaş ve üzeri herkesin konsolosluğa bizzat gelmesi gerekmektedir.
 • Amerika konsolosluğu olumsuz sonuçlanan bir mülakattan sonra da, tekrar yeni bir mülakata çağırabilir. Ayrıca belirtilen evrakların dışında ek evrak isteme hakları da bulunmaktadır.
 • Amerika vize sonuçlarınız açıklandıktan sonra, pasaportunuz ile birlikte en geç 3 iş günü içerisinde en yakın PTT şubesine gönderilerek, teslim edilmektedir.

Amerika R2 dini görevli ailesi vizesi, geçici bir süreyle dini görevde çalışmak üzere Amerika’ya giden dini görevlilerin ailelerinin alacağı bir vize türüdür.

R-2 dini görevli ailesi vizesine sahip biri, ilk başvuru gerçekleştikten sonra, Amerika Birleşik Devletleri’nde en fazla 30 ay kalabilir. Tabi ki vize süresini uzatmak mümkündür. Eğer vize süreniizn uzatılmasını istiyorsanız, konsolosluk yetkilileri ile tekrar iletişime geçebilirsiniz. Genellikle vize uzatmaları da en fazla 30 aya kadardır. Amerika R2 dini görevli ailesi vizesi toplamda en fazla 60 ay uzatılabilir daha fazlası için ek bir başvuru gerekebilir.

Amerika R2 dini görevli ailesi vizesine, dini görevlinin eşi ve 21 yaşın altındaki bekar çocukları başvurabilmektedir. Eğer 21 yaşından büyük ve ailesi ile yaşayan bir çocuğunuz varsa, onun başvurması gereken vize kategorisi farklı olacaktır. Ayrıca R2 vizesine sahip olan kişilerin, Amerika’da çalışma izinleri yoktur. Eğer bu vize türü ile Amerika’ya gitmişseniz ve çalışmak istiyorsanız, farklı bir vize türüne daha başvurmanız gerekebilir.

Dataglobal, vize başvuru süreçlerinizde sizlere danışmanlık hizmeti veren bir firmadır. Amerika, hem eğitim hem de seyahat amaçlı çok fazla talep gören bir ülkedir. Bundan dolayı mutlaka vize başvuru süreçlerinizde bir vize danışmanlık firması ile iş birliği içerisinde hareket etmelisiniz. Dataglobal olarak yıllardır tüm vize süreçlerinde tecrübe ve profesyonelliğimiz ile müşterilerimizin yanındayız. Eğer siz de vize başvuru sürecinizde bir danışmanlık hizmetinden faydalanmak istiyorsanız, Dataglobal ile iletişime geçebilirsiniz.