Amerika Tedavi Amaçlı Vize

Amerika Tedavi Amaçlı Vize Hakkında Bilgiler

Amerika tedavi amaçlı vize nedir? Amerika’ya tedavi amaçlı gitmek isteyenler bu vizeyi nasıl alabilir? Eğer siz de bu vize türü hakkında merak ettiklerinizi öğrenmek istiyorsanız, yazımızı mutlaka sonuna kadar okumalısınız.

Amerika Tedavi Amaçlı Vize Nasıl Alınır?

Amerika tedavi amaçlı vize işlemlerini başlatabilmek için bazı belgelerin hazır olması gerekmektedir. Dataglobal şirketi olarak, tüm vize başvuru süreçlerinizde profesyonel ekibimiz ile beraber sizlerin yanınızdayız. Hizmetimizden faydalanabilmek için yapmanız gereken tek şey iletişim bilgilerimiz üzerinden bizlerle iletişime geçmek!

Bu yazımızda sizlere Amerika tedavi amaçlı vize alınabilmesi için gerekli belge ve adımlardan bahsedeceğiz. Tedavi amaçlı vizeler B2 vize kategorisinde değerlendirilir. Amerika’da tedavi amaçlı vizeyi almak için 2020 yılı içerisinde gerekli olan güncel evrak listesini sizler için sıraladık.

Amerika Tedavi Amaçlı Vize İçin Gerekli Olan Evraklar Nelerdir?

 • En az 6 ay geçerliliği olan pasaport
 • Onay çıktılı vize formu, İngilizce dilinde yazılmış
 • Tedavi amaçlı ziyaret vizesini bildiren talep dilekçesi, dilekçe konsolosluğa hitaben ve İngilizce dilinde yazılmalıdır
 • Son 6 ay içinde çekilmiş olan biometrik fotoğraf
 • Kapsamlı bir tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • Banka hesap özetiniz, seyahatinizi karşılayacak kadar bir miktarın içerisinde olması gerekiyor
 • Amerika vizesi almanın sebebinin sağlık nedenleri olduğunu kanıtlayan belgeler
 • Doktor raporunuz
 • ABD’de tedavi görülecek hastane doktorundan alınmış değerlendirme raporları, bu raporlarda hastalık ve tanısı konulan hastalığın tedavisi için hastanın Amerika’ya gitmesinin gerekliliği ayrıntılı bir şekilde belirtilmelidir
 • Amerika’da tedavi göreceğiniz hastanenin adı, bilgileri ve tedaviyi gerçekleştirecek doktorların bilgileri
 • Tedavi masraflarınızı belgeleyen evrak
 • Taahhütname
 • ABD’deki hiçbir sağlık fonu ve güvencesinin kullanılmayacağına dair doktor veya hastane yazısı
 • Mali durumunuzu belgeleyen kağıtlar
 • Tüm bu belgelerin hepsi İngilizce olmalıdır ve son olarak hastaya refakat edecek kişi veya kişilerin kendi seyahat masraflarını karşılayacak maddi güce sahip olduğunu gösteren belgeler

Amerika vizesi almak isteyen kişiler eğer resmi görevli iseler, Sağlık Bakanlığı’ndan heyet raporu ve ödenek evrakını da vize işlemlerine eklemeyi unutmamalıdırlar. Vize başvurunuz sırasında tüm evraklarınızın orijinal ve İngilizce diline çevrilmesi gerekmektedir. Vize başvurunuzun konsolosluk tarafından onaylanabilmesi için belgelerinizin hiçbiri eksik olmamalıdır. Herhangi bir belgenin eksik olması, tüm vize başvuru sürecinizi etkileyebilir. Bu anlamda profesyonel bir ekipten yardım almanızda fayda var. Siz de tüm vize süreçlerinizin eksiksiz ve sorunsuz bir şekilde sonuçlanmasını istiyorsanız Dataglobal’den yardım alabilirsiniz.

Amerika Tedavi Amaçlı Ziyaret Vizesi ve Bilmeniz Gerekenler

Tedavi amacıyla ziyaret vizesi almadan önce mutlaka bilmeniz gereken bazı ayrıntılar var. Öncelikle tedavi amaçlı ziyaret vizesi almak isteyenler, B2 kategorisindeki vizeye başvuru yapmaları gerekiyor. Başvuru sırasında parmak izi vermek ve mülakata katılmak zorunludur. Mülakat dolayısı ile kişilerin konsolosluğa başvuruya bizzat gitmeleri gerekir. Amerika vizesi için birden fazla aile üyesi başvuracaksa, her aile üyesinin vize işlem ve belgeleri ayrı ayrı incelenir ve sonuçlanır. Vize başvurunuzda herhangi bir aksilik yaşamaması için Dataglobal’e ulaşıp, vize danışmanlığı hizmetinden faydalanabilirsiniz.

Amerika Vizesi Başvuru Sürecinde İzlemeniz Gereken Adımlar ve Desteklerimiz

 1. Başvuru Formunuzu Doldurun

Tedavi amaçlı ziyaret vizesinin ilk adımında başvuru formunuzu eksiksiz ve güncel bir şekilde doldurmalısınız. DS-160 vize formu olarak adlandırılır. Formu, Amerikan Konsolosluğu’nun sitesinde İngilizce olmak kaydı ile doldurabilirsiniz. Bilgilerinizin her birini eksiksiz ve doğru doldurmaya dikkat edin.  Online bir şekilde doldurulabilen formda, yazdığınız tüm bilgilerin güncel ve eksiksiz olması gerekmektedir. Ayrıca mülakata giderken, başvuru formunda doldurduğunuz tüm bilgileri kanıtlayan resmi evrakları da yanınızda götürmelisiniz. Formun doldurulmasında bir sorun yaşayıp, olumsuz bir sonuç ile karşılaşmak istemiyorsanız, Dataglobal yetkilileri ile iletişime geçebilirsiniz. Firmamız başvuru formunda detaylı bri danışmanlık hizmeti veriyor. Tüm evraklarınıı ve başvuru formunu ofisimize gönderin ve profeasyonel ekiplerimizin tecrübeli ellerine bırakın. Evrak ve formunuz detaylı bir şekilde incelendikten sonra, konu ile ilgili size hızlı bir şekilde geri dönüş sağlanacaktır. Eğer evraklarınızda hatalı veya eksik bir durum varsa, konu ile ilgili sorunlar giderilecektir. Bu sayede daha verimli ve hızlı bir sonuç alacağınız bir vize başvuru sürecini başlatmış olacaksınız.

 1. Randevunuzu Alın

İkinci adım olarak, randevunuzu almanız gerekmektedir. Tedavi amaçlı ziyaret vizesi başvurusu için, Amerikan Konsolosluğu’ndan randevu almanız gerekmektedir. Bu randevu işlemleri şahsen yapılabilmektedir. Konsolosluk işlemleri genellikle yoğun olduğu için, randevu almak zor bir süreçtir. Dataglobal olarak vize almak için randevu alacak olan kişilere, seyahatinizi belirlediğiniz tarihten 30 gün önce yapmanızı tavsiye ediyoruz. Bu sayede daha kolay randevu bulabileceksinizdir. Eğer kendininiz randevu almak istemezsiniz, firmamızın yetkilileri sizin adınıza en doğru ve kısa zamanda randevu oluşturabilirler.

 1. Mülakat Süreci

Başvuru sürecinizde parmak iziniz ve tüm kişisel bilgileriniz alındıktan sonra, mülakata çağrılıyorsunuz. Eğer mülakat esnasında profesyonel bir ekipten destek almak istiyorsanız, Dataglobal olarak mülakatınızda da yanınızdayız. Danışmanlarımız başvuru ve mülakat süreçlerinde yanınızda olarak, sizlere izlemeniz gereken yolu ayrıntılı bir şekilde belirtecektir.

Amerika Tedavi Amaçlı Vize Ücreti  Ne Kadar?

Peki Amerika vize ücreti ne kadar? Amerika vize ücreti diğer birçok vize türünde de olduğu gibi 160 usd ücretindedir. Bu ücreti ödeyerek, vize başvuru sürecinizi başlatabilirsiniz.