Danimarka Vizesi

Vize Başvuru İşlemleri

DataGlobal Danimarka Vize Servisine Hoşgeldiniz.

Danimarka konsolosluk veya büyükelçilik birimlerine yapılacak olan vize başvurularında yetkili olan DataGlobal vize servisinin deneyimli müşteri temsilcileri seyahat türüne ve başvuru sahibinin mesleki durumuna göre başvuru evraklarını belirler. Ardından vize randevusu istenilen tarihte adınıza alınır, vize başvuru süreci başlatılır ve süreç başından sonuna kadar takip edilir. Böylelikle vize başvuru sürecinde ortaya çıkabilecek sorunlar en sağlıklı şekilde çözümlenir. En doğru biçimde vize başvurunuzu yapmak için Dataglobal çağrı merkezini arayabilirsiniz.

Danimarka Vizesi

Resmi adıyla Danimarka Krallığı Kuzey Avrupa’da İskandinavya’da bulunan bir ülkedir. Başkenti Kopenhag’dır. Kişiler buraya, turistik, ticari, aile ziyareti, öğrenim vb amaçlarla seyahat etmektedirler. Danimarka’ya yapılan tüm bu seyahatlerde Danimarka Vizesi gerekmektedir. Diplomatik, Hususi ya da Hizmet pasaportlarına sahip kişiler 180 gün içerisinde 90 güne kadar olan Danimarka seyahatlerinde vizeden muaftırlar. Fakat bordo pasaport sahiplerinin Danimarka’ya giriş yapabilmeleri için vize başvurusunda bulunmaları gerekmektedir. Türkiye’de Danimarka tarafından temsil edilen başka ülkeler bulunmaktadır. Bunlar; İzlanda, Grönland ve Faroe Adaları şeklindedir.

Danimarka Turistik Vize

Danimarka’ya turistik amaçlı yapılacak olan seyahatlerde Danimarka Turistik Vize başvurusunda bulunmak gerekmektedir. Bordo pasaport sahiplerinin 180 gün içerisinde 90 güne kadar yapacakları Danimarka seyahatlerinde Turistik Vize başvurusu yapılması gerekmektedir. 180 gün içerisinde 90 günden daha uzun konaklanacak seyahatlerde ulusal vize başvurusu yapılmalıdır. Diplomatik pasaport sahipleri 90 güne kadar olan Danimarka seyahatlerinde vizeden muaftırlar. Turistik vize başvuruları konsolosluk tarafından belirlenmektedir. Danimarka Turistik Vize başvurusu gereklilikleri için Danimarka Vizesi Gerekli Evraklar başlıklı kısmı okuyunuz. 18 yaşından küçük bireyler için yapılacak vize başvurularında anne – babanın noterden muvafakatname alması gerekmektedir.

Danimarka Ticari Vize

Danimarka’ya konferans, fuar katılımı, iş görüşmesi, yatırım gibi ticari amaçlarla gidecekseniz, Danimarka ticari vize almanız gerekmektedir. Danimarka ticari vize ile iş amaçlı seyahatlerinizi 180 gün içerisinde 90 güne kadar yapabilirsiniz. Yeşil, Gri ve Siyah pasaport sahipleri 180 günde 90 güne kadar olan ticari seyahatlerinde vizeden muaftırlar.

Danimarka Ticari Vize başvuruları için gerekli evraklar Danimarka Konsolosluğu tarafından belirlenmektedir. Diğer vize türlerine ek olarak istenen bazı belgeler mevcuttur. Bunlar şu şekildedir:

 • Konferans ya da fuar için katılım ya da giriş belgeleri
 • Bir şirket tarafından davet edildiyseniz, şirket tarafından gönderilmiş davetiye bulunması gerekmektedir. Bu davetiyede, davet edilen kişinin kişisel bilgileri, konaklanacak yerler ve masrafların kim tarafından ödeneceği de belirtilmelidir.

Danimarka Aile Ziyareti Vizesi

Danimarka’da ikamet eden aile, akraba ya da arkadaş ziyaretleri için başvurulması gereken vize türü Danimarka Aile Ziyareti Vizesidir. Danimarka Aile Ziyareti Vizesi’nin gereklilikleri Danimarka Konsolosluğu tarafından belirlenmektedir. Evraklar seyahat amacınız ve durumunuza göre değişiklik göstermektedir. Bu anlamda aile ziyareti vizesi için de gereken evraklar arasında davetiye sunulması gerekmektedir. Davet gönderen kişilerin VU1/ VU2 formu doldurması gerekmektedir. Bu formlar olmadan davetiye geçerli olmamaktadır. Form doldurduktan sonra çıktısı alınıp imza atılmalı daha sonra taratılıp başvuru sahibine gönderilmelidir. Kişinin çalışma, öğrenci ya da ev hanımı olma gibi durumlarına göre mali durumu gösteren evraklar değişiklik göstermektedir. Tüm koşullarda hangi belgelerin hazırlanması gerektiğiyle alakalı detaylı bilgi, Danimarka Vizesi İçin Gerekli Evraklar başlıklı kısımda belirtilmiştir. 18 yaşından küçük bireyler için anne – baba tarafından verilmiş muvafakatnamesi gerekmektedir.

Danimarka Şoför Vizesi

Danimarka’ya giriş yapacak olan uzun yol, tır şoförleri, nakliyecilerin başvuru yapması gereken vize türüdür. Danimarka Şoför Vizesi gerekli evrakları Danimarka Konsolosluğu tarafından belirlenmektedir. Danimarka Şoför Vizesi için seyahat dönüşünden itibaren 3 ay geçerliliği olan pasaport gerekmektedir. Şirketin antetli kağıdına işveren tarafından hazırlanmış bir sürücü listesi ve altında kaşe ve imza bulunması gerekmektedir. Bunun dışında işverenin seyahat tarihlerini de belirtir bir dilekçe yazması gerekmektedir.

Danimarka Şoför Vizesi İçin Gerekli Evraklar

 1. Pasaport
 2. Biyometrik Fotoğraf
 3. İşveren Vize Talep Dilekçesi
 4. Güncel Şirket Evrakları
 5. SGK İşe Giriş Bildirgesi ve Hizmet Dökümü
 6. Kimlik Fotokopisi
 7. Ehliyet
 8. Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği

İşveren Evrakları

 1. Araç ruhsatları
 2. C2 Belgesi
 3. Nakliye işlerine ait belgeler
 4. İşveren Belgesi gerekmektedir.

Add comment