Dubai Ticari Vize

Ticari Vize Başvuru Bilgileri

Dubai Ticari Vize

Dubai ticari vize başvurusu  ilgili konsolosluk birimlerinin belirlediği koşullara göre yapılmaktadır. Türkiye çapında Dubai vize başvuruları online sistem üzerinden alınmaktadır. Online sistem üzerinden  vize için konsolosluk birimlerinin belirlediği evraklar ile başvuru yapılması gerekmektedir.Başvuru esnasında evrakların renkli taranmış fotokopileri Pdf formatında istenmektedir.

DataGlobal vize servisinin Dubai departmanı ile temin edeceğiniz elektronik Dubai vizesi Birleşik Arap Emirliklerine yapacağınız, ticari, konferans, seminer, fuar organizasyonu katılımı, turistik geziler ve aile arkadaş ziyareti kapsamında seyahatlerinizi kapsamaktadır. Vizenizi Dubai merkezli alsanız bile Birleşik Arap Emirlikleri (BAE)’ne ait 7 emirliği (Abu Dhabi, Acman, Dubai, Füceyre, Resü’l-Hayme, Şarika, Ümmü’l-Kayveyn)  ziyaret edebilirsiniz. Özellikle iş amaçlı gezilere katılmak üzere ise Dubai Ticari Vize başvurusunda bulunmanız gerekecektir.

Dubai vize başvurularının sonuçlanma süresi ortalama 24 ila 72 saatte tamamlanmaktadır. Ancak zaman zaman Birleşik Arap Emirlikleri göçmenlik ofisi başvuru sahipleri için  güvenlik soruşturması yürütebilmektedir ve bu nedenle vize başvurusu değerlendirme süreci uzayabilmektedir. Bu sebeple planlanan seyahatten en az 5 gün önce başvuru yapılması tavsiye edilmektedir.

Dubai için alacağınız ticari vize sizin başvurduğunuz türe göre farklı kategorilere ayrılmaktadır. Eğer 90 günlük tek girişli başvuru yaparsanız bu Dubai için yapacağınız seyahatin 180 gün içerisinde 90 gün kalış hakkınız olduğunu ve ülkeden çıkış yapmanız durumunda tekrar vizeye başvurmanız gerektiği anlamına gelmektedir. Eğer 30 günlük vizeye başvuru yaparsanız bu da 60 gün içerisinde size 30 gün kalış hakkı tanındığı anlamına gelmektedir.

Çok girişli ve tek girişli arasındaki fark ise sizin ülkedeki kalış sürenizi kaç tek parça halinde mi yoksa birden fazla giriş çıkış yapacak şekilde mi kullanacağınıza göre belirlenir. 90 günü aşan seyahatleriniz olması durumunda müşteri temsilcilerimizi arayarak Dubai Göçmenlik Ofisi ile iletişime geçebilir ve geçici oturum izni için başvuruda bulunabilirsiniz.

Vize sürenizin ve türünüzün belirlenmesi ile ilgili problem yaşıyorsanız e posta veya telefon yoluyla bizle iletişime geçebilirsiniz. Yapacağınız başvurunun sınıflandırması farklı olursa bu durumda farklı evraklar da gerekmektedir. Sizden istenen evrakları eksiksiz ve güncel bir biçimde teslim etmeniz gerekmektedir. Teslim ettiğiniz evraklar arasındaki tutarsızlık vize başvuru sonucunuzun ret olarak gelmesine yol açabilmektedir. Pasaportunuz  ve teslim edeceğiniz diğer tüm evrakların deforme olmamış sağlam evraklar olması gerekmektedir.

Dubai Ticari Vize İşlemleri

Bileşik Arap Emirliği’ne ticari toplantı ziyaretleri, fuar organizasyonu katılımı, ziyaretçi veya stand açma amacıyla, seminer, kongre faaliyetlerine katılmak üzere yapılması gerekecek olan bir takım Dubai ticari vize işlemleri bulunmaktadır. Dubai vizesi online başvuru yapılan elektronik bir vize olsa da seyahatinizin amacına ilişkin belgeler sunmak gerekecektir. Örneğin fuar organizasyonunda stand kiraladıysanız organizatörler aranızdaki sözleşmeyi ve başvuru esnasında size ulaştıysa stand katılımcı kartınızın kopyasını mail ortamında pasaport ve kimliğinizin renkli taranmış haliyle DataGlobal vize hizmetlerinin Dubai departmanına iletebilirsiniz. Dubai’ye ticari amaçlarla seyahat edecek olan bordo pasaport hamili yolcularımız kısa süreli Dubai ticari vizesi veya uzun sureli Dubai ticari vizesi başvurusunda bulunabilirler.

Kısa Süreli Dubai Ticari Vizesi

Kısa süreli Dubai vizesi başvuruları tek giriş veya çok giriş şeklinde yapılabilir. Vizeniz göçmenlik idaresi tarafından basıldığı tarih itibarıyla başlatılır. 60 gün içerisinde BAE’ne giriş yapmak üzere düzenlenir. Kalış hakkınız maksimum 30 gün olacaktır. Tek girişli bir vize almanız durumunda ülkede 30 gün kalış hakkınız bulunsa bile daha erken bir tarihte ülkeden ayrılmanız durumunda tek giriş hakkınızı kullanmış olacağınız için aynı vizeyle kalan haklarınızı kullanamazsınız. 60 günlük zaman dilimi içerisinde 1’den fazla Dubai girişi yapacak olan yolcularımızın çok girişli vize başvurusunda bulunmaları gerekecektir. Burada dikkat edilmesi gereken bir diğer husus kalış hakkınızın ülkeye ilk giriş yaptığınız tarih itibariyle başlamasıdır. Konaklama gün sayısında süre aşımı yapılması durumunda ise Göç idaresi tarafından 3000 USD para cezası ve yasal yaptırım uygulanacağı unutmayınız.

Uzun Süreli Dubai Ticari Vizesi

Uzun Süreli Dubai Vizesi 90 günlük bir kalış hakkını ifade etmektedir. Kalış haklarınız yine ülkeye ilk giriş yapılan tarih itibariyle başlayacaktır. Fakat uzun süreli vizelerde yine tek girişli ve çok girişli olmak üzere 2 ayrı kategori de verilmektedir. Tek girişli Dubai vizesi size toplamda 90 günlük kalış hakkı sağlasa da ülkeden daha erken bir tarihte çıkış yapmanız kalan kalış haklarınızın iptal olmasına neden olmaktadır. Toplamda 90 günü aşmayacak olan BAE ziyaretleriniz esnasında ülkeden çıkış yapıp tekrar başka bir tarihte giriş yapmak durumu söz konusu olacak ise 90 günün tamamında kalış sağlamak için çok girişli vize almanız gerekecektir.

Dubai Ticari Vizesi Nasıl Alınır?

Dubai Ticari Vizesi nasıl alınır, elektronik bir vizedir. Dubai Göç idaresi online başvuru sistemi üzerinden yetkili acentelere açılan kullanıcı ekranındaki başvuru formu doldurulur. Form onaylandıktan sonra mevcut formda herhangi bir değişiklik yapılamayacağı için yanlış ya da eksik bir bilgi verilmiş ise yeniden ayrı bir form doldurularak müracaat edilmelidir. Form tamamlandıktan sonra başvuru belgelerinizin renkli taranmış halleri online sisteme yüklenir ve son aşamada Dubai vize ücreti online ödemesi yapılarak başvuru tamamlanmış olur.

Dubai Ticari Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Dubai Ticari Vize işlemleri bordo pasaport hamili Türk vatandaşları için ortalama 1-3 iş günü arasında sonuçlanmaktadır. Türkiye’de resmi ikamet izni veya çalışma izni ile ikamet eden yabancı vatandaşların başvuruları ise ortalama 3-7 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Dubai’nin ve Türkiye’nin resmi tatilleri değerlendirme süresine dahil değildir. Bunun dışında yoğunluk durumuna göre süreler uzayabilmektedir.

Add comment