Dubai Vize Başvurusu

Vize Başvuru İşlemleri

DataGlobal Dubai Vize Servisine Hoşgeldiniz.

Dubai konsolosluk veya büyükelçilik birimlerine yapılacak olan vize başvurularında yetkili olan DataGlobal vize servisinin deneyimli müşteri temsilcileri seyahat türüne ve başvuru sahibinin mesleki durumuna göre başvuru evraklarını belirler. Ardından vize randevusu istenilen tarihte adınıza alınır, vize başvuru süreci başlatılır ve süreç başından sonuna kadar takip edilir. Böylelikle vize başvuru sürecinde ortaya çıkabilecek sorunlar en sağlıklı şekilde çözümlenir. En doğru biçimde vize başvurunuzu yapmak için Dataglobal çağrı merkezini arayabilirsiniz.

Dubai Vizesi

Dubai Vizesi, Dubai ye ziyaret edecek olan Türk ziyaretçilerinin Birleşik Arap Emirliklerinden vize alması gerekmektedir. Umuma mahsus pasaport olan bordo pasaport sahibi Türk vatandaşlarının bu vize türünü almadan ülkeye giriş yapmaları imkansızdır.  Sadece Hizmet pasaportu, hususi pasaport ve diplomatik pasaport sahibi Türk vatandaşları en az 6 ay geçerliliği olan pasaportları ile 90 günü aşmayan seyahatlerinde vize almadan ülke giriş yapabilmektedir.

Dubai şehri Birleşik Arap Emirliklerinin 7 Emirliği ( Abu Dhabi – Dubai – Sharhaj – Umm Al Qaiwain – Fujairah – Ajman – Ras Al Khaah ) olan Dubai Emirliği oluşturmaktadır. Dubai Emirliği gelirinin çoğunu Petrol satışı ve Turizm gelirinden elde etmektedir. Bu şehir bir yılın neredeyse bütün mevsimlerinde yoğun bir turist akımıyla karşılaşmaktadır. Gerek mimari yapıları, gerekse ucu bucağı bitmeyen çölleri ile bütün turistlerin büyülü rüyası haline gelmiştir. Tabi ki Turistik ziyaretlerin yanı sıra dünya çapında ekonomik formların ve fuarların düzenlendiği sayılı şehirlerden birisi olmayı da başarmıştır.

Ziyaret amacına göre ülke giriş yapmak isteyen kişilerin aşağıdaki vize türlerinden birisine başvuru yapması gerekmektedir.

Dubai Turistik Vize

Dubai ye Turistik amaçlı ziyaretlerde bulunacak kişilerin bu vize türüne başvuru yapmaları gerekmektedir. Dubai turistik vize, giriş çıkış sayısına göre ve kalınacak süre bakımından 4 kısıma ayrılmaktadır. Dubai turistik vizeye başvuru yapacak kişiler online olarak Dubai online vize sine başvuru yapabilirler.

Dubai vize başvurusu işlemlerine başlamadan önce ülke vizesinin hangi türüne başvuru yapacağınıza karar verip evraklarınızı ona göre hazırlamanız gerekmektedir. Dubai Turistik Vizeleri internet üzerinden online olarak yapıldığı için konsolosluktan herhangi bir randevu almanıza gerek bulunmamaktadır. Dubai vize süreniz kadar ülkede bulunabileceğinizi unutmamanız gerekmektedir. Eğer bu süre bitimince ülkeden çıkış yapmaz iseniz 3000 dolarlık para cezası ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

Aldığınız vize türünüz tek girişli ise ülkeden çıkış yaptıktan sonra süreniz olsa bile ülkeye tekrar giriş yapamazsınız.

Dubai Ticari Vize

Dubai Emirliği yaptığı yatırımlar ile geliştirdiği projeler ile ülkelerini Dünya ticaret ve finans alınanda önemli bir noktaya geliştirmiştir. Dünya çapındaki firmaların çoğu fuar gezisi, ticari anlaşmalar yapmak, yeni yatırım imkânları ve ortalıklar için çalışanlarını sıklık ile bu ülkeye göndermektedir. Ticari faaliyet ile Emirliğe giriş yapmak isteyen kişiler Dubai ticari vizesine başvuru yapmaları gerekmektedir. Dubai ticari vizeye başvuru yapacak kişiler online olarak Dubai online vize sine başvuru yapabilirler.

Dubai Ziyaretçi Vizesi

Arap Emirlikleri’nde yaşayan akrabaları ziyaret etmek için ülkeye giriş yapmak isteyen kişilerin bu vize türüne başvuru yapmaları gerekmektedir. Dubai ziyaretçi vizeye başvuru yapacak kişiler online olarak Dubai online vize sine başvuru yapabilirler.

Online Dubai Vizesi

Dubai’ye veya Birleşik Arap Emirliklerini oluşturan 7 emirlikten herhangi birine seyahat edecek Türk vatandaşlarının seyahatleri öncesinde Online Dubai Vizesi almaları gerekmektedir. Dubai vizesi alındıktan sonraki 58 gün içerisinde kullanılmalıdır. Fakat Bu süre zarfındaki kalış hakkı 29 gün ile sınırlıdır. Dubai’ye giriş yaptığınız tarih vizeyi aldığınız 58.gün bile olsa kalış hakkınız giriş yapılan tarihten itibaren başlamaktadır.

Dubai’ye yapacağınız seyahatlerinizde vize almanız gerekmektedir. Fakat diğer ülkelerde olduğu gibi fiziki bir vize almanıza gerek yoktur. Birleşik Arap Emirliklerinin başvuru yapan kişilere sağlamış olduğu bu kolaylık sayesinde Dubai vizelerinizi online bir şekilde mail adresinize almanız mümkündür. Tek yapmanız gereken pasaportunuzun resmi kısmını ve kimlik bilgilerinizin olduğu kısmı renkli bir şekilde tarattırıp JPEG formatında kaydetmeniz, biometrik fotoğrafınızın olması ve vize ücretini yatırmış olmanız. Bu şartları yerine getirip başvurunuzu yaptığınız takdirde maksimum 72 saat içerisinde vizeniz çıkmış olacaktır.

Dubai ve diğer emirliklerinin bağlı olduğu Göç idaresi’ne akredite olan DataGlobal Vize Servisi aracılığıyla Dubai Online Vize başvurularınızı güvenilir ve hızlı bir şekilde tamamlayabilirsiniz. DataGlobal müşteri temsilcinizden gerekli evraklara ilişkin alacağınız mail akabinde pasaport ve kimlik görselinizle yanıtlama yaparak başvuru işlemlerinizi Hızlı bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

Dubai Göç İdaresi Cuma günleri ve Pazar günleri başvuru kabul etmemektedir. Cumartesi günleri ise nöbetçi birimleri hizmet vermeye devam etmektedir. Hafta içi saat 15.30’a kadar yapılan başvurular aynı gün işleme alınmaktadır. 15.30’dan sonra yapılan başvurular ise bir sonraki iş günü işleme alınacaktır.

Dubai e-Vize

Dubai, Birleşik Arap Emirliklerini oluşturan 7 Emirlikten bir tanesidir.  Yazımızın devamında Dubai vizesi hakkında daha detaylı bilgilere yer verdik. Dubai vizesi nasıl alınır, Dubai vizesi ücreti 2019, Dubai vizesi için gerekli olan evraklar nelerdir, 48 saatlik Dubai vizesi, Dubai ekspres vizesi, 96 saatlik Dubai vizesi, 30 günlük tek girişli ve çok girişli vizeler, 90 günlük tek girişli ve çok girişli Dubai vizesi gibi Dubai vizesinin türleri hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

Dubai Vizesi Başvuru Evrakları

Dubai vizesi için hazırlayacağınız evrak listesi seyahat türünüze göre talep edeceğiniz vize türüne göre değişiklik göstermektedir.  Başvuran kişiye ait en az 6 ay geçerliliği olan pasaport, pasaportun fotoğraflı sayfasının renkli taranmış hali (JPEG Formatında olmalıdır), başvuru formunu doldurmak, biometrik fotoğraf, ikametgah belgesi, ülkeye giriş talebini belirten bir yazı talep edilen evraklardır.

Vize vaşvuru evraklarınızı doğru ve eksiksiz bir şekilde hazırlayıp teslim etmeniz gerekmektedir. Başvurunuzdan sonra 7 ile 10 gün içerisinde Dubai vizeniz hazır hale gelecektir. Vizeniz vermiş olduğunuz mail adresinize barkodlu ve fotoğraflı olarak pdf formatında gelecektir. Gelen evrağı kontrol edip vize sürenizi kontrol etmenizde fayda olacaktır.

Dubai Vizesi için hazırlanması gereken evraklar aşağıdaki gibidir.

- Dubai Vize başvuru formu

-Pasaport (en ay 6 ay geçerliliği bulunmalıdır)

-Nüfus cüzdanı fotokopisi

-İki adet biyometrik fotoğraf ( Dubai Konsolosluğu tarafından belirlenen ebatta 3.5 X 4.5)

-Dubai seyahati için yapılan uçak ve otel rezervasyonları

-Ticari vize veya aile ziyareti vizesi için davet mektubu

-Seyahat ile ilgili her şeyin açıkça anlatıldığı vize talep dilekçesi

-Nüfus cüzdanı fotokopisi

-Vize için yatırılan vize ücretinin dekontu

-Yabancı uyruklu vatandaşlar için oturma belgesinin kopyası

-Başvuru sahibi çalışan ise firma antetli kağıdına yazılan vize talep dilekçesi

-Çalışan ve şirket sahipleri için güncel şirket evrakları

Dubai Vizesinden Muaf Olan Ülkeler

1. Malezya 11. Hollanda 21. Lihtenştayn 31. Bulgaristan 41. Slovakya
2. İzlanda 12. İtalya 22. İsviçre 32. Litvanya 42. Slovenya
3. İngiltere 13. Andora 23. Singapur 33. Hırvatistan
4. Amerika 14. Almanya 24. Portekiz 34. Kıbrıs
5. Avustralya 15. İsveç 25. San Marino 35. Malta
6. Fransa 16. Avusturya 26. İspanya 36. Çekya
7. Yunanistan 17. Finlandiya 27. Danimarka 37. Polonya
8. Yeni Zelanda 18. Belçika 28. Hong Kong 38. Estonya
9. İtalya 19. Vatikan 29. Japonya 39. Romanya
10. Norveç 20. Lüksemburg 30. Güney Kore 40. Macaristan

Add comment