Dubai Transit Vize

Dubai Vize Başvuru Bilgileri

Dubai Transit Vizesi

Dubai Transit Vizesi, BAE üzerinden farklı bir ülkeye seyahat etmek için alınması gereken vize tipidir. 2 çeşidi bulunmaktadır. Dubai 48 saatlik transit vizesi ve Dubai 96 saatlik transit vizesi başvurusu yapılabilmektedir. Yeşil, gri ve siyah pasaporta sahip olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları 180 gün içerisinde 90 günü aşmamak kaydıyla vize alımından muaftırlar. Fakat umumi bordo pasaport sahibi Türk vatandaşlarının transit vize alımı gerekmektedir.

Dubai hava limanı üzerinden üçüncü bir ülkeye seyahat edecek olan Türk vatandaşları 24 saati aşmayan bekleme süreleri için vize alımından muaftırlar. Fakat devam uçuşu için terminal değişikliği olması durumunda vize almanız gerekecektir. Vizeyi 48 saatlik veya 96 saatlik alabilirsiniz. Har iki transit vize de tek girişlidir. Devam uçuşunuzu beklerken aldığınız vize süresince Dubai’ye giriş yaparak ülkeyi gezebilirsiniz.

Transit vizeler tek girişli olarak verildiği için eğer dönüşünüzü de Dubai havalimanı üzerinden yapacaksanız iki ayrı transit vize almanız gerekecektir. Bu durumda arzu eden başvuru sahipleri kısa dönem çok girişli Dubai vizesi başvurusunda da bulunabilirler. Dubai transit vizesi kalış süresinde belirtilen yasal hakkı aşmamalıdır. Süre aşımı durumlarında sınır polisi tarafından 3000 USD cezai yaptırım uygulanmaktadır.

dubai transit vize başvurusu

Dubai Transit Vizesi Nasıl Alınır?

Dubai Vizesi elektronik bir vizedir. Dubai online vize başvurusu yapılarak alınmaktadır. Online başvuru için gerekli evraklar Dubai konsolosluğu akreditesi olan turizm firmaları ve havayolu şirketlerine yapılmaktadır. Gerekli evraklar müşteri temsilcisi tarafından mail olarak iletilmekte, akabinde taranmış belgeleriniz göç idaresinin sistemine eklenir ve başvuru bu şekilde tamamlanmış olur.

Dubai Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Dubai Vizesi değerlendirme süresi Dubai göç idaresince belirlenmektedir. Bu süre bordo pasaport sahibi Türk vatandaşları için ortalama 1 ile 3 iş günü arasındadır. Bunun yanı sıra Türkiye’de oturum izni ve çalışma izni ile ikamet etmekte olan yabancı ülke vatandaşları da başvuru yapabilmektedir. Fakat bu durumdaki başvuru sahiplerinin değerlendirme süreleri 3-7 iş günü arasındadır. Türkiye Cumhuriyeti ve Birleşik Arap Emirlikleri resmi tatil günleri değerlendirme süresi dışında olacağından başvurularınızı tatil günlerini göz önünde bulundurarak yapmanız tavsiye edilmektedir.

dataglobal_vize_basvuru_hizmetleri

Add comment