Dubai Vize Başvurusu

Vize Başvuru İşlemleri

DataGlobal Dubai Vize Servisine Hoşgeldiniz.

Dubai vizesi için konsolosluk veya büyükelçilik birimlerine yapılacak olan vize başvurularında yetkili olan DataGlobal vize servisinin deneyimli müşteri temsilcileri seyahat türüne ve başvuru sahibinin mesleki durumuna göre başvuru evraklarını belirler. Ardından vize randevusu istenilen tarihte adınıza alınır, vize başvuru süreci başlatılır ve süreç başından sonuna kadar takip edilir. Böylelikle vize başvuru sürecinde ortaya çıkabilecek sorunlar en sağlıklı şekilde çözümlenir. En doğru biçimde vize başvurunuzu yapmak için Dataglobal çağrı merkezini arayabilirsiniz.

Dubai vizesi

Dubai ye ziyaret edecek olan Türk ziyaretçilerinin Birleşik Arap Emirliklerinden vize alması gerekmektedir. Umuma mahsus pasaport olan bordo pasaport sahibi Türk vatandaşlarının bu vize türünü almadan ülkeye giriş yapmaları imkansızdır.  Sadece Hizmet pasaportu, hususi pasaport ve diplomatik pasaport sahibi Türk vatandaşları en az 6 ay geçerliliği olan pasaportları ile 90 günü aşmayan seyahatlerinde vize almadan ülke giriş yapabilmektedir.

Dubai şehri Birleşik Arap Emirliklerinin 7 Emirliği ( Abu Dhabi – Dubai – Sharhaj – Umm Al Qaiwain – Fujairah – Ajman – Ras Al Khaah ) olan Dubai Emirliği oluşturmaktadır. Dubai Emirliği gelirinin çoğunu Petrol satışı ve Turizm gelirinden elde etmektedir. Bu şehir bir yılın neredeyse bütün mevsimlerinde yoğun bir turist akımıyla karşılaşmaktadır. Gerek mimari yapıları, gerekse ucu bucağı bitmeyen çölleri ile bütün turistlerin büyülü rüyası haline gelmiştir. Tabi ki Turistik ziyaretlerin yanı sıra dünya çapında ekonomik formların ve fuarların düzenlendiği sayılı şehirlerden birisi olmayı da başarmıştır.

Ziyaret amacına göre ülke giriş yapmak isteyen kişilerin aşağıdaki vize türlerinden birisine başvuru yapması gerekmektedir.

dataglobal_vize_basvuru_hizmetleri

Dubai turistik vize

Dubai ye Turistik amaçlı ziyaretlerde bulunacak kişilerin bu vize türüne başvuru yapmaları gerekmektedir. Dubai turistik vize, giriş çıkış sayısına göre ve kalınacak süre bakımından 4 kısıma ayrılmaktadır. Dubai turistik vizeye başvuru yapacak kişiler online olarak Dubai online vize sine başvuru yapabilirler.

Kısa Dönem Dubai Vizeleri

30 gün tek girişli Dubai vizesi,

30 gün çok girişli Dubai vizesi,

Uzun Dönem Dubai Vizeleri

90 gün tek girişli Dubai vizesi,

90 gün çok girişli Dubai vizesi,

Dubai ticari vize

Dubai Emirliği yaptığı yatırımlar ile geliştirdiği projeler ile ülkelerini Dünya ticaret ve finans alınanda önemli bir noktaya geliştirmiştir. Dünya çapındaki firmaların çoğu fuar gezisi, ticari anlaşmalar yapmak, yeni yatırım imkânları ve ortalıklar için çalışanlarını sıklık ile bu ülkeye göndermektedir. Ticari faaliyet ile Emirliğe giriş yapmak isteyen kişiler Dubai ticari vizesine başvuru yapmaları gerekmektedir. Dubai ticari vizeye başvuru yapacak kişiler online olarak Dubai online vize sine başvuru yapabilirler.

Dubai ziyaretçi vizesi

Arap Emirlikleri’nde yaşayan akrabaları ziyaret etmek için ülkeye giriş yapmak isteyen kişilerin bu vize türüne başvuru yapmaları gerekmektedir. Dubai ziyaretçi vizeye başvuru yapacak kişiler online olarak Dubai online vize sine başvuru yapabilirler.

Online Dubai vize başvurusu

Dubai’ye yapacağınız seyahatlerinizde vize almanız gerekmektedir. Fakat diğer ülkelerde olduğu gibi fiziki bir vize almanıza gerek yoktur. Birleşik Arap Emirliklerinin başvuru yapan kişilere sağlamış olduğu bu kolaylık sayesinde Dubai vizelerinizi online bir şekilde mail adresinize almanız mümkündür. Tek yapmanız gereken pasaportunuzun resmi kısmını ve kimlik bilgilerinizin olduğu kısmı renkli bir şekilde tarattırıp JPEG formatında kaydetmeniz, biometrik fotoğrafınızın olması ve vize ücretini yatırmış olmanız. Bu şartları yerine getirip başvurunuzu yaptığınız takdirde maksimum 72 saat içerisinde vizeniz çıkmış olacaktır.

Dubai vizesi başvuru evrakları

Dubai vizesi için hazırlayacağınız evrak listesi seyahat türünüze göre talep edeceğiniz vize türüne göre değişiklik göstermektedir.  Başvuran kişiye ait en az 6 ay geçerliliği olan pasaport, pasaportun fotoğraflı sayfasının renkli taranmış hali (JPEG Formatında olmalıdır), başvuru formunu doldurmak, biometrik fotoğraf, ikametgah belgesi, ülkeye giriş talebini belirten bir yazı talep edilen evraklardır.

Vize vaşvuru evraklarınızı doğru ve eksiksiz bir şekilde hazırlayıp teslim etmeniz gerekmektedir. Başvurunuzdan sonra 7 ile 10 gün içerisinde Dubai vizeniz hazır hale gelecektir. Vizeniz vermiş olduğunuz mail adresinize barkodlu ve fotoğraflı olarak pdf formatında gelecektir. Gelen evrağı kontrol edip vize sürenizi kontrol etmenizde fayda olacaktır.

Dubai vizesi nasıl alınır

Dubai vizesi için dubai konsolosluğu ve Birleşik Arap Emirlikleri Göçmenlik ofisinin yetkilendirmiş olduğu vize başvuru merkezlerine başvuru yaparak vizenizi rahat ve kolay bir şekilde alabilirsiniz. Dataglobal Vize Hizmetleri olarak Dubai vizesi başvurularınızı bize rahatlıkla yapabilirsiniz.

Ülkeye girişlerde bazı kısıtlamalar mevcut olup bunlar; 18 yaşın altındaki çocuklar için aileleri tarafından izn belgesi verilmesi gerekmekte, diğer bir kısıtlama ise evli olarak vize talebinde bulunan bayanlardan evlilik cüzdanının beyanı istenebilmektedir.

Dubai vizesi ücreti ne kadar

Vize ücretleri başvuru sahibinin talep ettiği vize türüne göre değişiklik göstermektedir.  30 gün tek girişli dubai vizesi, 30 gün çok girişli dubai vizesi, 90 gün tek girişli dubai vizesi, 90 gün çok girişli dubai vizesi, dubai transit vizesi, dubai turistik vizesi, dubai ticari vizesi  bu vize türlerine göre alınan ücretler değişiklik göstermektedir. Vize başvuru ücretleri için müşteri temsilcimizi arayıp detaylı bilgi alabilirsiniz.

Dubai vizesi red nedenleri

Vize başvuru için hazırlanan evrakların eksik olması veya yazı olan bilgilerin doğru olmadığının tespit edilmesi durumunda Dubai vizenize red gelebilir. Eğer ki bu durumlar yok ise en geç 72 saat içerisinde vize başvurunuzun sonucu gelecektir. Vize başvurunuzun red edilme sebepleri şu şekilde listeleyebiliriz;

Dubai ye yapacağınız seyahatin tam olarak iyi bir şekilde açıklanamaması,

Sunduğunuz evrakların sahte olması,

Bilgi eksikliğinin olması,

Başvuru yapılan pasaportun geçerlilik süresinin bitmiş olması’dır.

dataglobal_vize_basvuru_hizmetleri

Dubai Konsolosluğu

Dubai Konsolosluğu İstanbul Başkonsolosluğu ve Ankara Büyükelçiliği olarak iki yerden ulaşabilirsiniz.

Dubai Konsoloslukları hafta içi saat 09:00 ile 16:00 arasında hizmet vermekte fakat Resmi Tatiller ve Hafta sonları hizmet vermemektedir.

Miladi Yılbaşı Günü,

Hicri Yılbaşı,

23 Nisan Çocuk Bayramı,

19 Mayıs Spor Bayramı,

6 Ağustos Tahta Çıkma Günü,

30 Ağustos Zafer Bayramı,

Ramazan Bayramı,

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı,

Kurban Bayramı,

Mevlit Kandili,

Miraç Kandili,

2 Aralık Birleşik Arap Emirlikleri Milli Günü,

tarihlerinde konsolosluk tatil olduğundan vize başvurusu yapılamamaktadır.

Dubai İstanbul Konsolosluğu Adresi;

Konaklar Mah. Meşeli Sok. No:11 Levent/İstanbul

Tel: 0212 317 92 57

Dubai Ankara Büyükelçiliği Adresi:

Turan Güneş Bulvarı, İlkbahar Mah. Galip Efendi Cad. 613 Sok. No:13 Çankaya/Ankara

Tel: 0312 490 14 14

dataglobal_vize_basvuru_hizmetleri

Dubai E-Vize

Dubai, Birleşik Arap Emirliklerini oluşturan 7 Emirlikten bir tanesidir.  Yazımızın devamında Dubai vizesi hakkında daha detaylı bilgilere yer verdik. Dubai vizesi nasıl alınır, Dubai vizesi ücreti 2019, Dubai vizesi için gerekli olan evraklar nelerdir, 48 saatlik Dubai vizesi, Dubai ekspres vizesi, 96 saatlik Dubai vizesi, 30 günlük tek girişli ve çok girişli vizeler, 90 günlük tek girişli ve çok girişli Dubai vizesi gibi Dubai vizesinin türleri hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

dubai online vize

örnek dubai online vize

Dubai T.C. Vatandaşlarından Vize İstiyor mu?

T.C. vatandaşlarının Dubai’ye seyahatlerinde Dubai vizesine başvurmaları gerekmektedir. Her ülkenin olduğu gibi Dubai’nin de vize başvuruları için gerekli prosedürleri vardır.  Umuma Mahsus (Bordo) Pasaporta sahip kişiler Dubai vizesine tabi tutulmaktadır. E-vizenin Türkiye’den alınarak seyahat edilmesi gerekmektedir. Ülke kapısında vize verilmemektedir. Bu ülkeye ait vizeler online olarak verilir ve pasaporta hiçbir şekilde basılmaz.

Şirketimiz Data Global Vize Başvuru Hizmetleri aracılığı ile;

 • Dubai Turistik Vizesi
 • Dubai Ticari Vizesi

İşlemlerini rahatlıkla tamamlayabilirsiniz.

dataglobal_vize_basvuru_hizmetleri

Dubai Vize Başvuru İşlemleri

 • Birleşik Arap Emirlikleri Konsolosluklarının bölge farkı yoktur. Bu nedenle Türkiye’nin ve hatta dünyanın neresinde ikamet ederseniz edin, T.C. vatandaşı olarak pasaportunuzun sayfasını taramasını yaparak Dubai E-Vize başvurunu rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz.
 • Türkiye sınırları içerisinde başvuru yapacak diğer ülke vatandaşlarının pasaportuna ek olarak T.C. ikamet izni fotokopilerini de sunmaları gerekmektedir.
 • Dubai vize başvurusu normal şartlar altında 24-36 saat arasında sonuçlanmaktadır. Fakat bazen Birleşik Arap Emirlikleri Göçmenlik ofisinin yoğun çalışmasından dolayı vizenin çıkış süresi 3 iş gününü bulmaktadır.

Dubai Vize Çeşitleri

 • 48 saatlik Dubai Transit Vizesi
 • 96 saatlik Dubai Vizesi
 • 30 Günlük Kısa Dönem Tek Girişli Vizesi
 • 30 Günlük Kısa Dönem Çok Girişli Vizesi
 • Çok Girişli Cruise Vizesi
 • 14 Günlük Servise Vizesi
 • 90 Günlük Uzun Dönem Tek Girişli Vizesi
 • 90 Günlük Uzun Dönem Çok Girişli Vizesi
 • VIP-EXPRESS Vize (24 saatte sonuçlanır)

Bu vize sürelerine ilave olarak Dubai olduğunuz süre boyunca ek ücret vererek vize sürenizi uzatmanız mümkündür.

Dubai Turistik Vizesi

Dubai vize başvurusu işlemlerine başlamadan önce ülke vizesinin hangi türüne başvuru yapacağınıza karar verip evraklarınızı ona göre hazırlamanız gerekmektedir. Dubai Turistik Vizeleri internet üzerinden online olarak yapıldığı için konsolosluktan herhangi bir randevu almanıza gerek bulunmamaktadır. Dubai vize süreniz kadar ülkede bulunabileceğinizi unutmamanız gerekmektedir. Eğer bu süre bitimince ülkeden çıkış yapmaz iseniz 3000 dolarlık para cezası ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

Aldığınız vize türünüz tek girişli ise ülkeden çıkış yaptıktan sonra süreniz olsa bile ülkeye tekrar giriş yapamazsınız.

Dubai Vize Başvurularında Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

 1. Dubai Emirliği ülkesine seyahat eden vatandaşlardan havalimanlarında göz taramasından geçirmektedir.
 2. BAE Göçmenlik Ofisi Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri kapalı olduğu unutulmamalıdır. Dubai vizesi için en geç seyahatinizden 20 gün öncesinde vizenize başvuru yapmanız gerekmektedir.
 3. Dubai Emirliği vizelerini online vize olarak verdiği için vizeleriniz barkodelu hali mailinize iletilmektedir.
 4. Dubai vize temsilcilerimiz sizlerden beyan etmiş olduğu evrakları alıp en uygun gününde başvuru yapılıp vizeniz Yetkili Şirketimiz tarafından alınacaktır.
 5. Online Dubai Vizeniz üzerinde bulunan barkod Dubai’ye giriş yapmanızı sağlayacak bölümdür. Vizenizin çıktısını alırken bu bölümün düzgün çıktığından emin olunuz.
 6. Daha detaylı bilgiler için info@dataglobal.com.tr ‘den temsilcilerimizden yardım alabilirsiniz.

Dubai Vizesinden Muaf Olan Ülkeler

1. Malezya11. Hollanda21. Lihtenştayn31. Bulgaristan41. Slovakya
2. İzlanda12. İtalya22. İsviçre32. Litvanya42. Slovenya
3. İngiltere13. Andora23. Singapur33. Hırvatistan
4. Amerika14. Almanya24. Portekiz34. Kıbrıs
5. Avustralya15. İsveç25. San Marino35. Malta
6. Fransa16. Avusturya26. İspanya36. Çekya
7. Yunanistan17. Finlandiya27. Danimarka37. Polonya
8. Yeni Zelanda18. Belçika28. Hong Kong38. Estonya
9. İtalya19. Vatikan29. Japonya39. Romanya
10. Norveç20. Lüksemburg30. Güney Kore40. Macaristan

dataglobal_vize_basvuru_hizmetleri