Dubai Turistik Vize

Turistik Vize Başvuru Bilgileri

Dubai Turist Vizesi

Birleşik Arap Emirliklerini oluşturan 7 Emirliğe tatil, gezi, eğlence amacıyla seyahat edecek olan bordo pasaport hamili Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Dubai turist vizesi almalıdırlar. Diplomatik pasaport, hizmet pasaportu ve hususi pasaporta sahip Türk vatandaşlarının ise anılan ülkeye yapacakları 90 günü aşmayan geziler için vize başvurusu yapmaları gerekmemektedir. Toplamda 90 günü aşmayacak olan vizesiz seyahat mevzuatı 6 aylık süreyi kapsamaktadır. 6 ay içerisinden en fazla 90 gün vizesiz kalınabilir. Akabinde 6 aylık süre dolduktan sonra bir sonraki vizesiz kalış hakkı meydana gelecektir.

Dubai online vize başvurusu yapmak için BAE Göç idaresi sistemi üzerinden akredite firma vasıtasıyla işlem yapılabilmektedir. DataGlobal Vize Hizmetleri olarak gerekli evraklar e-posta yoluyla şirketimize ulaştıktan sonra başvurunuz hızlı ve güvenilir bir şekilde tamamlanır. Başvurudan sonra Dubai vizesi sonuçlanması ortalama 1-3 iş günü arasındadır. Süreler göç idaresinin yoğunluk ve tatil günlerine bağlı olarak uzayabilmektedir.

Dubai vizeleri sonuçlandığı gün itibariyle başlatılır ve 58 gün içerisinde BAE’ne giriş yapmak üzere düzenlenir. Kalış hakları ise kısa süreli ve uzun süreli olarak belirlenmektedir. Kalış hakkınız ise vizenin son kullanım tarihinden bağımsızdır. Vizeniz 58 gün için Dubai’ye giriş yapmak üzere düzenlenir fakat kalış hakkınız giriş yapılan tarih itibariyle başlamaktadır.

Kısa Süreli Dubai Turist Vizesi

Kısa Süreli Dubai Turist Vizesi 2 ayrı giriş sayısına göre düzenlenmektedir. 30 gün kalış hakkına sahip tek girişli Dubai turist vizesi ve 30 gün kalış hakkına sahip çok girişli Dubai vizesi olarak ayrılmaktadır. Tek girişli vizenin toplam kalış hakkı olan gün sayısı 30 olmasına rağmen gün sayısı gözetmeden ülkeden çıkış yapıldığında tek kullanımlık vizeniz artık geçersiz olmaktadır. Örneğin Dubai’ye giriş yaptıktan 3 gün sonra ülkeden ayrılmanız durumunda kalan 27 günlük hakkınızda bitmiş olacaktır. Tekrar giriş yapılması gerekirse yeni bir Dubai vize başvurusu yapılmalıdır.

Uzun Süreli Dubai Turist Vizesi

Uzun Süreli Dubai Turist Vizesi BAE’nde 90 gün kalmanıza olanak sağlayan bir vize tipidir. Dilerseniz tek girişli veya çok girişli olarak alabilirsiniz. Tek girişli dubai vizesi almanız durumunda 90 günlük kalış hakkınızı tamamlamadan ülkeden ayrılmanız aynı vize ile kalan kalış haklarınızın da sona ermesine sebep olacaktır. Eğer 90 günlük kalış süresini aşmadan ülkeye birden fazla giriş yapmanız gerekecek ise bu durumda çok girişli Dubai vizesi başvurusunda bulunmanız gerekecektir. Bu durumda Dubai’ye geçerlilik süresi içinde sayısız giriş ve çıkış yapılabilecektir.

Dubai Konsolosluğu Turist Vizesi Gerekli Evraklar

Dubai Konsolosluğu turist vizesi gerekli evraklar Dubai göç idaresince belirlenmektedir. Başvurular online olarak yapılır. Online Dubai vizesi başvuru formu doldurulduktan sonra gerekli belgeler renkli olarak taranır ve göç idaresinin sistemine yüklenir. Göç idaresine akredite olan firmalar üzerinden yapılacak başvurular için e-posta yoluyla aşağıdaki belgelerin iletilmesi gerekecektir.

  • Her başvuru sahibi adına ayrı ayrı renkli taranmış Türkiye Cumhuriyeti nüfus cüzdanı veya kimlik kartı
  • Dubai2ye giriş yapmak üzere kullanılacak pasaportunuzun resimli bilgi sayfasının taranmış hali. Pasaportlar 10 yıl eski olmamalıdır. Geçerlilik tarihi ise minimum 6 aylık olmalıdır. Hasar görmüş, yıpranmış, resim veya bilgilerdeki veriler okunmaz halde olan pasaportlar kabul edilmemektedir.
  • Dubai vizesi başvuru ücreti. Ödemenin yapıldığını gösteren banka dekontu da evraklarla birlikte e-posta yoluyla iletilmelidir.
  • Türkiye Cumhuriyeti’nde yasal olarak oturum izni veya çalışma izni ile ikamet etmekte olan yabancı uyruklu kişiler için oturum kartlarının renkli taranmış hali gerekmektedir.

Dubai Vizesi Başvuru İşlemleri

Dubai V​izesi online başvuru yapılan bir elektronik vizedir. BAE göç idaresi resmi Dubai vizesi başvurusu sistemi üzerinden online form doldurularak gerekli belgelerin renkli taramaları sisteme yüklenir. Akabinde Dubai vizesi ücreti ödenerek Dubai turist vizesi başvuru işlemleri tamamlanmış olur. E-vize başvuruları Dubai Konsolosluğu ve Göç idaresi tarafından belirlenen seyahat acenteleri, turizm firmaları ve akredite havayolu şirketleri üzerinden yapılmaktadır.

Dubai Vizesi kaç günde çıkar?

Dubai vizesi standart işlem süresi 1-3 iş günü arasındadır. Fakat resmi tatil, başvuru yoğunluğu gibi durumlardan kaynaklı olarak vize sonuçlanma süreleri değişebilmektedir. Yabancı uyruklu başvuru sahiplerinin işlemleri ise Türk vatandaşlarına göre daha uzun sürmektedir. Aynı zamanda güvenlik soruşturmasına takılan T.C. vatandaşlarının işlemlerinde de zaman zaman gecikmeler olabilmektedir.

Dubai vize başvurunuzu en doğru şekilde yapmak ve kolayca sürecin takibini sağlamak için destek hattımızı arayarak başvuru işlemleri ve vize harç ücretleri ile ilgili detaylı bilgileri alabilirsiniz.

Add comment