Dubai Cruise Vizesi

Dubai Vize Başvuru Bilgileri

Dubai Cruise Vizesi

Dubai Cruise Vizesi, DataGlobal Vize Hizmetleri Dubai vizesi başvuru işlemleri hususunda bireysel ve kurumsal müşterilerine danışmanlık servisi sağlamaktadır. Dubai cruise vizesi başvuruları da Dubai Konsolosluğu ve BAE göç idaresine akredite kurumlar, turizm şirketleri ve hava yolu şirketleri üzerinden yapılmaktadır.

Cruise gemiler büyük hacimli deniz seyahati organizasyonlarının önemli unsurlarındandır. İçerisinde barındırdığı lüks dizayn edilmiş oteller misafirlerine konforlu ve eşsiz seyahat deneyimleri sunması sebebiyle özellikle son yıllarda birçok turistin ilgisini çekmektedir.

Cruise gemileri genellikle birkaç ülkeyi birden deniz yoluyla ziyaret etmek üzere belirli rotalar ve güzergahlardan geçerek misafirlerine tur tatili imkanı sunmaktadır. Planlanan seyahatler genellikle uluslararası karasularına giriş çıkışlar yapılabilen türde olduğu için vize gerektiren ülkelere yapılan başvurularda çok girişli vize temin edilmektedir.

Nasıl Cruise Seyahati Yapılır?

Cruise seyahatleri tur firmaları ve Cruise organizatörlerinin birlikte belirledikleri rotalar ve ülkelere göre yapılmaktadır. Seçenekler genellikle birbiriyle komşu ülkeler ve limanlar üzerinden belirlenmektedir. Tur firmasının düzenleyeceği seyahat içerikleri farklı kültürlerin bir arada keşfedilmesine olanak sağlamaktadır. Organizasyona katılmak için mevcut tur programlarından birine kayıt yaptırarak eşsiz bir deneyim edinebilirsiniz.

Dubai Cruise Vizesi

Dubai Cruise Vizesi gemi turlarına katılım sağlayarak deniz yolu üzerinden Dubai’ye seyahat etmek isteyen kişilerin başvurması gereken vize tipidir. Cruise gemisi vizeleri çok girişli vizeler olarak verilmektedir. Vizenin geçerlilik süresi içerisinde Dubai Emirliği’ne birkaç kez giriş çıkış yapılabilmektedir.

Cruise katılacak olan vize sahipleri normal şartlarda Dubai ve Arap Emirliklerine gemi ile giriş yapabilecekleri gibi arzu edilirse havayolu ile Dubai’ye giriş yaparak ülkede gemiye katılabilirler. Vizenin geçerlilik süresi 30 gün olduğundan yasal süre içerisinde giriş çıkışların yapılması gerekecektir. Vize ile ilgili süre aşımlarında ise Dubai polisi 3000 USD para cezası uygulamaktadır. Bunun yanı sıra bir sonraki dubai vizesi başvurusu için olumsuz bir durum teşkil edilmiş olacaktır. Başvuru yapıldığından kimlik ve pasaport bilgileri üzerinden soruşturma yapılmaktadır. Daha önce vize süresi aşımı ve benzeri herhangi bir durum olmuş ise başvurular soruşturmaya takılarak vizenizin sonuçlanma süresi uzayabilir.

Dubai Cruise Vizesi Ücreti

Dubai Cruise Vizesi ücreti 115 USD olarak belirlenmiştir. Çok girişli ve 30 gün kalış hakkı sağlayan vizelerdir. Kalış hakkınız vizenin üzerinde belirtilen tarih aralıkları içerisinde ülkeye giriş yaptığınız andan itibaren başlamaktadır. Olası bir durumda vize sürenizi uzatmanız gerekirse müşteri temsilcilerimizle iletişime geçebilirsiniz. Bu durumda Dubai seyahatinizde kullandığınız pasaportun ilk sayfasını, kimlik fotokopinizi, bir önceki dubai online vizesi görselini ve pasaportunuza basılan ülkeye giril kaşesi olan sayfanın görselini mail yoluyla iletmeniz yeterli olacaktır.

Dubai Vizesi Nasıl Alınır?

Dubai Vizesi online olarak başvuru yapılan bir elektronik vize çeşididir. Dubai konsolosluğu ve BAE göçmenlik servisi tarafından akredite kurum, turizm firmaları ve havayolu şirketleri başvuru yapılmaktadır. Başvuru için gereken belgeler başvuru formu, pasaport ve kimlik kopyası, mesleki durum belirten evraklar, finansal durum belirten banka dökümleridir. Fakat doğrudan yetkili kurumlar üzerinden yapacağınız başvurular için pasaportunuzun ilk sayfa görseli ve kimlik kopyasının ibraz edilmesi yeterli olacaktır.

Dubai Cruise Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Dubai Cruise Vizesi kaç günde çıkar? İşlem süresi diğer Dubai ziyaretçi vizeleri ile aynıdır. Ortalama 1 – 3 iş günü arasında sonuçlanmaktadır. Değerlendirme süresine Dubai’nin ve Türkiye’nin resmi tatil günleri dahil değildir. Yabancı uyruklu kişiler için ise değerlendirme süresi ortalama 3-7 iş günü arasıdır. Dubai göç idaresinin kimlik ve pasaport numaralarından yaptığı soruşturmalara takılan pasaportların işlem süresi göç idaresine bağlı olarak uzayabilmektedir.

dataglobal_vize_basvuru_hizmetleri

Add comment