Dubai Vize Başvuru Formu

Dubai Vize Başvuru Bilgileri

Dubai Vize Başvuru Formu

Dubai Vize Başvuru Formu, Dubai’ye turistik, ticari, aile arkadaş ziyareti, fuar/kongre katılımı ve benzeri sebeplerle seyahat etmek isteyen T.C. bordo pasaportu hamili kişilerin Dubai vizesi başvurusu yapmaları gerekmektedir. Vize başvurusunun olumlu neticelenmesindeki en önemli unsur ise Dubai Konsolosluğu ve Göç idaresi tarafından hazırlanan Dubai vize başvuru formu bilgilerinin eksiksiz ve doğru bir şekilde ibraz etmesi gerekmektedir.

Dubai Emirliği, 7 emirlikten oluşan Birleşik Arap Emirlikleri’nin en gözde emirliğidir. 2019 verilerine göre yaklaşık 10 milyona ulaşan nüfusu ile BAE Türkiye’den de her yıl ciddi miktarda vize başvurusu almaktadır. Vize başvurusu alınırken seyahat edecek kişiler hakkında detaylı bilgi talep edilmektedir. Vize başvuru formu doldurulmasının sebebi BAE’nin ülkeye kabul edeceği kişiler hakkında detaylı kayıt tutmak istemesidir.

Vize başvuru formu doldurulurken verilerin tam doğru ve eksiksiz olarak belirtilmesi gerekmektedir. Elektronik bir vize başvurusu kabul edildiğinden online Dubai vize başvurusu formu da online sistem üzerinden doldurulmaktadır. Formun ibrazı tamamlandıysa ve düzeltilmesi gereken herhangi bir bilgi buluyorsa online Dubai vize ücreti ödemesi yapılmadan yeni bir form doldurulması gerekecektir. Vize formunun hatalı doldurulması Dubai vize reddi ile sonuçlanacağından form ibraza gönderilmeden tekrar kontrol edilmesi tavsiye edilmektedir.

Dubai Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Dubai vize başvuru formu nasıl doldurulur sorusu online işlemler yapan akredite firma ve turizm acentelerinin ilgi alanıdır. BAE göç idaresi mevzuatınca bireysel olarak Dubai Konsolosluğu vize başvurusu kabul edilmemektedir. Acente sistemi üzerinden formlar İngilizce veya Arapça dillerinde doldurulabilir. Form doldururken büyük harf kullanılmalı ve sadece tanımlı e-mail adresi kısmı küçük harflerle yazılmalıdır. Veri girişleri doğru bir şekilde ibraz edilmek suretiyle form tamamlanmış olur ve bir sonraki aşamada Dubai vize ücreti online olarak kredi kartıyla ödenir.

Dubai vizesi için doldurulan formlarda turistik vize, ticari vize ve benzeri kategorilerde herhangi bir ayrım bulunmamaktadır. Dubai Konsolosluğu web sitesi üzerinden taslak bilgilerin yer aldığı forma erişilebilmektedir. Fakat yukarıda bahsedildiği üzere bu bilgiler akredite havayolu ve turizm firmaları vasıtasıyla ibraz edilebilmektedir.

DataGlobal Vize Hizmetleri’nin Dubai müşteri temsilcilerinden detaylı bilgi almak için Dubai vizesi sayfamız üzerinde bulunan 0212 963 61 15 numaralı iletişim numarasından veya info@dataglobal.com.tr mail adresimizle iletişime geçebilirsiniz.