Dubai Ziyaret Vizesi

Dubai Vize Başvuru Bilgileri

Dubai Ziyaret Vizesi

Dubai’de veya Birleşik Arap Emirlikleri’ne bağlı herhangi bir emirlikte ikamet etmekte olan arkadaşlarını, aile fertlerini veya akrabalarını ziyaret etmek isteyen bordo (umumi) pasaport hamili Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Dubai ziyaret vizesi almalıdırlar. Yeşil, Gri ve siyah pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ise 90 güne kadar Dubai vizesi almaktan muaftırlar.

Bu tarz bir seyahat için birçok ülke ziyaret edilecek kişiden davetiye istemektedir. Fakat Dubai vizesi başvurusu için böyle bir zorunluluk bulunmamaktadır. Davetiye ibrazında bulunmadan elektronik dubai vizesi başvurusu yapabilirsiniz.

Seyahatinizin süresine göre kısa süreli ve uzun süreli Dubai vizesi başvurusunda bulunabilirsiniz. DataGlobal vize hizmetleri Dubai müşteri temsilcinizden gerekli evrakları talep edebilirsiniz. Online Dubai vizesi gerek evrakları mail olarak size iletilecektir. Akabinde sizden talep edilen evrakları renkli bir şekilde taratarak müşteri temsilcinize iletebilir veya ofislerimize elden teslim edebilirsiniz.

Kısa Süreli Dubai Ziyaret Vizesi

Kısa süreli Dubai ziyaret vizesi 30 günü geçmeyen seyahatleriniz için başvuru yapılması gereken vize türüdür. Kendi içinde tek girişli ve çok girişli olarak 2’ye ayrılmaktadır. 30 günü geçmemek kaydıyla tek girişli vizenizi alarak seyahat edebilirsiniz. Tek girişli vizeler kullanım hakkı 30 gün olmasına rağmen ülkeden ayrılmanız durumunda geçerliliğini kaybedecektir. Bu yüzden 30 günü aşmayan fakat birden fazla giriş çıkış yapmanız gereken Dubai seyahatiniz için Dubai çok girişli vizesi almalısınız. Bu durumda yeni bir vize almadan mevcut vizenizin geçerlilik tarihleri içerisinde Dubai’ye dilediğiniz kadar giriş çıkış yapabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken unsurların başında ise konaklama sürenizi aşmamanız gelmektedir. BAE hükümeti vize ihlallerine 3000 USD para cezası ve bir takım yasal yaptırımlar uygulamaktadır.

Uzun Süreli Dubai Ziyaretçi Vizesi

Uzun Süreli Dubai Ziyaretçi Vizesi BAE’nde en fazla 90 güne kadar konaklamanızı sağlayan vize tipidir. 30 günü geçecek olan seyahatler için bu vize tipine müracaat edilmelidir. Uzun dönem vizeler toplamda 90 günlük yasal kalış hakkı sağlasa da bu süre dolmadan ülkeden ayrılmanız durumunda kalan haklarınızı kullanmanız vizenizin giriş sayısına bağlıdır. Eğer tek girişli uzun dönem bir vizeniz bulunuyorsa ve ülkeye giriş yaptıktan sonra 90 günlük hakkınızı doldurmadan ülkeden ayrılmanız gerektiyse, kalan konaklama hakkınız iptal olmaktadır. Aynı vize ile kalan haklarınızı kullanmak üzere yeniden Dubai’ye giriş yapılmanız için çok girişli uzun dönem Dubai vizesi almanız gerekmektedir. Dubai’de konaklama hakkınızın vize üzerinde belirtilen tarih aralığında olmak kaydıyla ülkeye ilk giriş yaptığınız tarihten itibaren başlayacağını göz önünde bulundurunuz.

Online Dubai Ziyaret Vizesi Nasıl Alınır?

Online Dubai Ziyaret vizesi nasıl alınır;  Dubai vizelerinin tamamı elektronik vize statüsündedir. Bu yüzden Dubai konsolosluğu vize başvurusu yapmanız gerekmeyecektir. Konsolosluk Türkiye’deki diplomatik işleri yürütmekle ve Dubai evrak tasdik işlemleri yapmakla mükelleftir. Dubai vizesi ise BAE göç idaresi online sistemi üzerinden yapılan e-vize müracaatıyla alınır. Göç idaresinin Türkiye’deki akredite seyahat acenteleri ve turizm şirketlerine açtığı kullanıcı girişi üzerinden başvuruları yetkili firmalar tamamlamaktadır. Dubai vizesi başvurusu yapmak için DataGlobal Dubai servisi müşteri temsilcilerinden talep edeceğiniz gerekli evrakları mail üzerinden iletmeniz durumunda online başvurularınız hızlı ve güvenilir bir şekilde tamamlanacaktır.

Dubai Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Dubai vizesi kaç günde çıkar; Dubai Ziyaret Vizesi ortalama 3 iş gününde sonuçlanmaktadır. Türkiye’de ikamet eden yabancı uyruklular için bu süre 1-7 iş günü arasındadır. Değerlendirme sürelerine Türkiye ve BAE’nin resmi tatil günleri dahil değildir. Başvurunuzu yaparken resmi tatil günlerini ve pasaport ile kimlik numarasına bağlı olarak bazı başvuruların güvenlik soruşturmasına takılacağını göz önünde bulundurunuz.

Add comment