Finlandiya Ticari Vize

Ticari Vize Başvuru Bilgileri

Finlandiya Ticari Vize Başvurusu

Finlandiya’da ticari faaliyette bulunmak isteyen şirket sahipleri veya şirket çalışanları için ticari vize başvurusu ilgili konsolosluk birimlerinin belirlediği koşullara göre alınmaktadır. Türkiye çapında Finlandiya ticari vize başvuruları konsolosluk birimlerinin yetkilendirdiği kurum üzerinden yapılmaktadır. Bu kurum üzerinden randevu alınarak vize başvuru sahibinin durumuna göre konsolosluk birimlerinin belirlediği evraklar ile başvuru yapılması gerekmektedir. Vize başvuru sahiplerinin işlemleri tamamlayabilmesi için ilgili birimlere parmak izi beyan etmesi gerekmektedir. Başvuru için konsolosluk tarafından istenilen evrakları görüntülemek ve başvuru formlarını incelemek için ilgili sekmelere geçiş yapınız.

Finlandiya vize başvurularının sonuçlanma süresi ortalama 10 günde tamamlanmaktadır. Bu yüzden seyahat planlarınızın aksamaması için başvurunuzu seyahat başlangıç süresinden en az 20 gün öncesinden yapmanız gerekmektedir. Finlandiya Schengen bölgesine üye olduğundan dolayı Schengen vize prosedürleri uygun olarak başvuru yapılması gerekir.

Finlandiya ticari vize başvurunuzu en doğru şekilde yapmak ve kolayca sürecin takibini sağlamak için destek hattımızı arayarak başvuru işlemleri, randevu ve vize harç ücretleri ile ilgili detaylı bilgileri alabilirsiniz.

Finlandiya Ticari Vize Gerekli Evraklar

 1. Vize Talep Dilekçesi (şirketin antetli kağıdına, Konsolosluğa hitaben, kaşe ve imzalı)
 2. Pasaport (seyahat sonrası en az 6 ay geçerli)
 3. 2 Adet Biometrik Fotoğraf (güncel, 35×45 mm, beyaz fon arkalı)
 4. Ticari Davetiye (Finlandiya’daki şirketin antetli kağıdına, davetiye gönderen kişinin pasaport ve kimlik kartı fotokopileri ile)
 5. Güncel Şirket Evrakları (orijinal Faaliyet Belgesi, Sicil Gazetesi, Vergi Levhası, İmza Sirküleri fotokopileri)
 6. SGK/BAĞ-KUR Hizmet Dökümü
 7. Şirketin Banka Hesap Dökümü (son 3 aylık, şirkete ait, en az 2500TL bakiyeli, kaşe ve imzalı)
 8. Gelir Belgeleri (kira, tapu, araç ruhsatı fotokopileri)
 9. T.C. Kimlik Fotokopisi

Şirket Çalışanları İçin Yukarıdakilere Ek Olarak

 1. SGK İşe Giriş Bildirgesi
 2. Maaş Bordrosu (orjinal, son 3 aylık, imza ve kaşeli)

Finlandiya Ticari Vize Başvuru Formları

Estonya’da ticari olarak yapılacak ziyaretlerde doldurmanız gereken vize başvuru formları aşağıdadır. Ticari vize başvuru formunu eksiksiz doldurup iletmeniz gerekmektedir.

 Finlandiya Ticari Vize Dilekçesi

 Finlandiya Vize Başvuru Formu

Formu indirmek için:

1. Form linkine tıklayınız.
2. Form açıldığında, formu bilgisayarınıza kaydediniz.

YA DA
1. Gereken linkin üzerinde farenizin sağ tuşuna basın.
2. Açılan listeden Hedefi Farklı Kaydet seçiniz
3. Formu bilgisayarınıza kaydedin.

Lütfen Dikkat:
Form PDF formatındadır.
Bu formu görüntülemek ve indirmek için Adobe Acrobat Reader’a ihtiyacınız olacaktır.

Adobe Reader

Finlandiya ticari vizesi kaç günde çıkar?

Finlandiya vize başvuruları genellikle 7 ila 10 iş günü içinde sonuçlanır. Finlandiya vizesinin çıkış süresi Finlandiya Konsolosluğunun inisiyatifindedir. Vize başvurunuzu en erken seyahatinizden 3 ay önce, en geç seyahatinize 15 gün kala yapabilirsiniz. Başvurudan önce konsolosluğun randevu yoğunluğu ve tatil günleri dikkate alınmalıdır. Dataglobal sizin adınıza Finlandiya ticari vize işlemlerinizin takibini randevu aşamasından itibaren yapmaktadır.

Finlandiya ticari vize davetiyesi nasıl alınır?

Finlandiya ticari vize davetiyesi Finlandiya’da ticari ilişki içinde olunan firmadan veya konferans, ticari fuar gibi etkinlik katılımı söz konusu ise etkinliği düzenleyen kuruluştan alınmalıdır. Davetiye fotokopi formatında olabilir ancak davetiye aldığınız firmanın ticari faaliyet alanıyla benzer bir alanda faaliyet göstermeniz önemli bir kriterdir.

Finlandiya vizesi ile hangi ülkelere seyahat edebilirim?

Finlandiya ticari vizesi ile 26 Schengen ülkesine seyahat edebilirsiniz. Çok girişli vizeniz varsa bu ülkelerle birlikte Bulgaristan, Hırvatistan ve Romanya’ya da giriş yapabilirsiniz.

Finlandiya vizesi için pasaport süresi ne olmalıdır?

Schengen vize başvurularında T.C. Bordo pasaport süresi seyahatten sonra en az 3 ay geçerli olmalıdır.

Finlandiya ticari vize başvurumu benim yerime başkası yapabilir mi?

Finlandiya vizesi başvurunuz Dataglobal danışmanlığında yapabilirsiniz. Vereceğinizi yetki yazısı ile Dataglobal vize başvurunuzu sizin adınıza yapabilmektedir.

Finlandiya vize randevusunda parmak izi ibrazı zorunlu mu?

Tanımlı parmak iziniz olsa dahi Finlandiya Konsolosluğu her başvuruda, başvuru sahibinin parmak izi vermesini talep etmektedir.

Finlandiya Konsolosluğuna doğrudan ticari vize başvuru yapabilir miyim?

Finlandiya Konsolosluğuna doğrudan vize başvurusu yapılmamaktadır. Vize evraklarının kabulü ve parmak izi verme işlemi vize başvuru merkezinde yapılmaktadır. Finlandiya’da çalışma, oturum izni alma veya eğitim amaçlı uzun süreli kalışlar için Konsolosluğa başvuru yapılabilir.

Finlandiya ticari vizesi ile Almanya’dan giriş yapabilir miyim?

Finlandiya Schengen vizesi ile diğer Schengen ülkelerinde giriş yapabilirsiniz ancak ilk girişinizi Finlandiya’dan yapılması vizenin doğru şekilde kullanıldığınız gösterir. Schengen vize başvurularında birden fazla ülke ziyareti yapılacaksa en uzun süre kalınacak olan ülkenin konsolosluğuna başvuru yapılması gerekir.

Finlandiya ticari vize ücreti nedir?

Finlandiya ticari vize ücreti konsolosluk harç bedeli olan 60 Euro ve başvuru merkezinin hizmet ücretlerinden oluşur. Bu ücretler güncellenebildiğinden sağlıklı bilgi için Dataglobal müşteri hizmetlerini arayarak bilgi alabilirsiniz.

Add comment