Fransa Vizesi

Vize Başvuru İşlemleri

DataGlobal Fransa Vize Servisine Hoşgeldiniz.

Fransa konsolosluk veya büyükelçilik birimlerine yapılacak olan vize başvurularında yetkili olan DataGlobal vize servisinin deneyimli müşteri temsilcileri seyahat türüne ve başvuru sahibinin mesleki durumuna göre başvuru evraklarını belirler. Ardından vize randevusu istenilen tarihte adınıza alınır, vize başvuru süreci başlatılır ve süreç başından sonuna kadar takip edilir. Böylelikle vize başvuru sürecinde ortaya çıkabilecek sorunlar en sağlıklı şekilde çözümlenir. En doğru biçimde vize başvurunuzu yapmak için Dataglobal çağrı merkezini arayabilirsiniz.

Fransa Vizesi

Fransa Schengen Vizesi başvurusu için randevu alınması gerekmektedir. Randevu gününde Fransa Konsolosluğu tarafından istenen evrakların eksiksiz bir şekilde hazırlanıp teslim edilmesi ve ücretinin de bulundurulması gerekmektedir. Fransa vizesi gerekli evraklar için yazıyı okumaya devam ediniz. Randevu işlemleriniz sizin adınıza DataGlobal Vize Hizmetleri tarafından oluşturulmaktadır. Sorularınız için 0212 963 61 10 numaraları irtibat hattımızdan bize ulaşabilirsiniz. Yapılacak görüşmelerden, SMS ve E-mail ile yapılacak bilgilendirmelerden ücret talep edilmemektedir.

Fransa Turistik Vize

Fransa Turistik Vize, kişilerin turistik amaçlı Fransa seyahatlerinde alması gereken vizedir. İstenen evraklar, kişinin durumuna göre değişiklik göstermektedir. Kişi yabancı uyruklu ise istenen ek evrakları başvurusuna eklemesi gerekmektedir. Gerekli evrakların listelenmiş halini yazının devamında bulabilirsiniz. Fransa vizesi geçerlilik süresi ve kalış hakkını konsolosluk belirlemektedir. Fransa Turistik Vize 1 günle 5 yıl arası verilebilmektedir. Bununla birlikte turistik vizede, 180 gün içinde 90 güne kadar seyahat hakkı verilebilmektedir.

Fransa Ticari Vize

Fransa Ticari Vize, Fransa’ya iş amaçlı yapılmak istenen seyahatler için uygulanan bir vize türüdür. Bu kapsamda kişi, konferans, fuar katılımı, iş görüşmeleri vb. faaliyetlerde bulunabilmektedir.

Fransa’ya yapılacak ticari seyahatlerde, görüşülen şirketten de bazı evraklar istenmektedir. Bunlar:

  • Fransa Ticari Vize Davetiyesi (Fransa Konsolosluğu’na hitaben yazılmış, İngilizce ve Fransızca olarak hazırlanmış olması gerekmektedir. Davet eden ve davet edilen kişinin kimlik bilgilerinin, iş seyahatine ilişkin bilgilerin ve masrafların kimin tarafından karşılanacağına dair bilgilerin bulunması gerekmektedir. Davet eden kişinin şirketteki pozisyonu, iletişim bilgileri de bu davetiyede bulunmalıdır. Davetiyenin aslı ya da mail çıktısı kabul edilmektedir. )
  • Fransa Ticari Vize Talep Dilekçesi (Seyahat edecek kişinin şirketteki pozisyon bilgileri, seyahat planı, davet eden firmanın bilgilerinin eksiksiz olarak eklenmesi gerekmektedir.)

Seyahat fuar ya da konferans için olacaksa, giriş kartı ya da gidileceğine dair belgeler eklenmektedir.

Fransa Aile Ziyareti Vizesi

Fransa’da ikamet eden aile bireyleri, akraba ya da arkadaş ziyaretleri yapılırken başvurulması gereken vize türü Fransa Aile Ziyareti Vizesi olmalıdır. Temel evraklara ek olarak davet yazısının ıslak imzalı olması ve Fransa Konsolosluğuna hitaben yazılması gerekmektedir. Daveti gönderen kişi, bulunduğu bölgedeki yetkili kurumlarca onaylatıp, ıslak imzalı olacak şekilde gönderim yapmalıdır. Davetle birlikte bulunması gereken bilgiler şunlardır.

  • Davet eden kişinin kendisine ve varsa eşine ait kimlik kartı ve oturum kartı fotokopileri
  • Masrafları davet eden kişi karşılayacaksa, 3 aylık maaş bordrosuyla birlikte 3 aylık banka hesap dökümü, son seneye ait vergi beyannamesi, oturulan eve ait, kira sözleşmesi, tapu, faturalar şeklindedir.

Davetiyenin yanı sıra, vize talep dilekçesi davet eden kişi tarafından gönderilmelidir. Davet eden kişinin kimlik ve iletişim bilgileri, davet ettiği kişiyle akrabalık derecesi, davet ettiği kişinin seyahatine ve masrafları kimin karşılayacağına dair bilgiler detaylıca dilekçeye eklenmelidir.

Fransa Öğrenci Vizesi

Fransa Öğrenci Vizesi Öğrencilerin Fransa ziyaretlerinde alması gereken vize türüdür. Bu vize türü genellikle eğitim vizesiyle karıştırılmaktadır. Eğitim vizesi, D tipi ulusal bir vizedir ve uzun dil okulları, yükseköğrenim programları gibi uzun süreli konaklamaları içeren bir vize tipidir. Fakat öğrenci vizesinde, Türkiye’de öğrenci olan kişilerin bu amaçlarla yapılan çeşitli seyahatlerinde alması gereken vizedir. Kısa süreli seyahatlerde geçerlidir.

Fransa Staj Vizesi

Fransa Staj Vizesi, Fransa’da 90 günden kısa süreli staj yapacak kişilerin alması gereken vize türüdür. Staj yapılacağına dair belgelerin asıllarının evraklar arasına eklenmesi gerekmektedir. Başka ülkede öğrenim gören Türk vatandaşlarının, staj vizesini bulundukları ülkeden alması gerekmektedir.

Bu belgeler şu şekildedir:

  • AB programlarıyla yapılacak olan stajlar için: Türkiye’de öğrenim görülen üniversiteden staj göreceklerine dair belge istenmektedir.
  • Uluslararası değişim programlarıyla yapılacak olan stajlar için: aracı olan kurumun stajı belgeleyen yazısı.

Add comment