Fransa Ticari Vize

Ticari Vize Başvuru Bilgileri

Fransa Ticari Vize

Fransa Ticari Vize , Fransa’ya ticaret, iş, fuar, anlaşma gibi amaçlarla seyahat etmeyi planlayan kişilerin alması gereken vize tipidir. Gerekli belgeler dikkatle hazırlanmalı ve Fransa Konsolosluğunun bilgisine sunulmalıdır. Başvuruda kullanılacak bazı evrakların orijinal olması konsolosluk tarafından talep edilebilmektedir. Fransa Ticari vizesine Fransa Büyükelçiliği tarafından yetkilendirilmiş Vize başvuru merkezleri aracılığıyla  başvurulabilmektedir. Başvuran kişinin evrak teslimi ve başvuru için konsolosluğa ya da vize başvuru merkezine gitmesine gerek yoktur. Ancak parmak izi ibrazı için kişinin şahsen gitmesi gerekmektedir. Eğer kişi 25.09.2014’ten sonra Avusturya dışında alınmış bir Schengen Vizesine sahip ise parmak izi ibrazını daha önce yapmış kişilerin konsolosluğa gitmesine gerek yoktur.

Fransa Vizeleri vizenin amacına göre çeşitlilik gösteren belgeler talep edebilmektedir. Başvurular genellikle 3 ila 5 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Fakat bu süre resmi tatiller veya başka sebeplerden dolayı uzayabilmektedir. Fransa Konsolosluğu gerekli gördüğü takdirde ek belge talep etme ve başvuran kişiyi mülakata çağırma hakkına sahiptir. Tüm bunlar göz önünde bulundurulduğunda seyahat planından en az iki hafta önce başvuru yapmak sağlıklı olacaktır.

Vize başvurusu için Schengen Başvuru formunu  doldurulması gerekmektedir. Formda belirtilen bilgilerin vize başvurusu için teslim edilen belgelerdeki bilgiler ile çelişki göstermemesi gerekmektedir. Yani başvuru formunu dikkatle doldurmak oldukça önemlidir. Bilgilerdeki tutarsızlık veya çelişki vize başvurusunun iptal olmasına sebep olmaktadır.

Fransa Ticari Vizesinde Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Fransa’dan aldığınız davetiye orijinal olmalıdır ama bu davetiyeyi ıslak imzalı olarak teslim etmek zorunlu değildir. Yapılacak başvuru için düzenleyeceğiniz evraklar arasında davetiyeyi çıktı veya fotokopi şeklinde yükleyebilirsiniz. Bu durumda önemli olan davetiyenizin bir karşılığı olmasıdır. Size davetiye yollayan şirket orada hala aktif durumda olmalı ve sizinle bağ kurabilecek bir sektörde çalışmak durumundadır.

Fransa Ticari Vize kapsamında turistik vizeden daha uzun verilebilir ama bu durum başvuruya özel olabilir. Eğer orada bir saha araştırması yapılacaksa bu durumda yapılacak başvurunun sonucu muhtemelen ortalama bir turistik vizeye göre daha uzun olacaktır. En uzun süreli vize alacağınız başvuru türü ise aile ve arkadaş ziyareti vizesidir. Bu vize türünde seyahat planınıza göre bir sürede vize verilmektedir. Lakin ticari vize kapsamını 1 haftayı aşkın sürelerde vize almak pek de kolay değildir.

Ticari vize kapsamına giren davetiyeler sadece iş görüşmesi kapsamında yapılan ticari anlaşmalar değillerdir. Fuar veya sempozyum gibi sadece bilgilendirme amaçlı yapılan bu toplantılara katılım sırasında da ticari vize başvurusu yapabilirsiniz. İşe alımlarda veya iş başvuruları sırasında da ticari vize almak mümkündür.

Fransa en fazla Türk Vatandaşının yaşadığı ülkelerden biridir. Bu durumda oradaki Türklerin kurduğu şirketler ve verdiği hizmetler Fransa ekonomisine çok büyük katkıda bulunmaktadır. Haliyle yapılacak başvurular bu kapsamda değerlendirilecek olup başvurunuza olumlu bir katkı sağlamaktadır.

Add comment