Hollanda Aile Arkadaş Ziyaret Vizesi

Aile/Arkadaş Ziyaret Vize Bilgileri

Hollanda Aile Arkadaş Ziyaret Vizesi

Hollanda Aile Arkadaş Ziyaret Vizesi başvurusu ilgili konsolosluk birimlerinin belirlediği koşullara göre davetiye ile alınmaktadır. Türkiye çapında Hollanda vize başvuruları konsolosluk birimlerinin yetkilendirdiği kurum üzerinden yapılmaktadır. Bu kurum üzerinden randevu alınarak vize başvuru sahibinin durumuna göre konsolosluk birimlerinin belirlediği şahsi evraklar ve davet eden kişiden istenen evraklar ile başvuru yapılması gerekmektedir. Vize başvuru sahiplerinin işlemleri tamamlayabilmesi için ilgili birimlere parmak izi beyan etmesi gerekmektedir. Başvuru için konsolosluk tarafından istenilen evrakları görüntülemek ve başvuru formlarını incelemek için ilgili sekmelere geçiş yapınız. Hollanda aile ziyaret vize başvurularının sonuçlanma süresi ortalama 5-15 gün arasında tamamlanmaktadır. Bu yüzden seyahat planlarınızın aksamaması için başvurunuzu seyahat başlangıç süresinden en az 30 gün öncesinden yapmanız gerekmektedir. Hollanda Schengen bölgesine üye olduğundan dolayı Schengen vize prosedürleri uygun olarak başvuru yapılması gerekir.

Hollanda’da yasal olarak ikamet eden yakınını görmek için kısa süreliğine ziyaret etmeyi planlayan kişiler için geçerli olan Schengen vize türüdür. Hollanda aile arkadaş ziyareti vizesi alabilmek amacıyla başvuru yapıldığı takdirde kişilere kaç günlük istenirse o kadar vize verilebilmektedir. En fazla 180 günlük ziyaret vizesi hakkına sahip olunmaktadır. Hollanda, aile ziyareti için kısa süreliğine vize alınmasını şart koşmaktadır. Hollanda’da yaşayan aile bireylerini ziyaret etmek isteyen kişi konsolosluğa hitaben yazılmış dilekçede ziyaret amacını belirtmelidir. Bu sayede başvuru yapan kişiye hangi tür vizenin verileceğine karar verilmektedir. Hollanda Schengen bölgesinde olduğu için vize başvuru sonucunda başvuru sahibine Schengen vizesi verilmektedir.

Hollanda aile arkadaş ziyareti vizesi başvurusunda önem arz eden bir diğer husus ise davet mektubudur. Hollanda’da yaşayan aile bireyleri vize başvuru dosyasına eklemek için bir davet mektubu yollamaktadırlar. Bu mektubun Hollanda’da yaşayan yakınlarınızın kendi cümleleri ile yazılmış olması oldukça önemlidir. Mektubun davet edilen kişiye hitaben yazılması, kişinin geliş amacı ve seyahat tarihinin vurgulanması gerekmektedir.

Hollanda Aile Arkadaş Ziyaret Vizesi Alabilmek İçin Gerekli Olan Evraklar Nelerdir?

 • Pasaport: Hollanda vizesi ve Hollanda aile ziyareti vizesi başvurularında kullanılacak pasaportlar son 10 yıl içerisinde çıkarılmış olmalıdır. Ayrıca ziyaretçinin Hollanda seyahati dönüşü sonrası minimum 3 ay geçerliliği olmalı; vize basım işlemlerinin başlatılabilmesi için yan yana en az 2 sayfası boş olmalıdır. Öte yandan deforme olmamış olması da önemli bir konudur.
 • Hollanda Schengen Vize Başvuru Formu: Hollanda Schengen vize başvuru formu, başvuru sahibi tarafından eksiksiz bir şekilde doldurulmuş; kişinin Hollanda aile ziyareti vize başvurusu için gösterilecek evraklarda beyan edeceği bilgileri destekleyen ve ıslak imzalı olmalıdır.
 • Biometrik Fotoğraf: Hollanda vizesi ve Hollanda aile ziyareti vizesi başvurularında kullanılacak biometrik fotoğraflar oldukça önemlidir. 2 adet 3,5×4,5 boyutunda olacak olan fotoğraflar; Hollanda vizesi başvuru sahibinin son halini gösteren, en fazla 3 ay içerisinde çekilmiş ve arka fonu beyaz olmalıdır. Ayrıca kişinin pasaportunda bulunan daha önce almış olduğu herhangi bir vize işleminde kullanılmamış olması önemli hususlar arasındadır.
 • Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği ve T.C Nüfus Cüzdanı Fotokopisi: Hollanda aile ziyareti vizesi Schengen vize işlemlerini gerçekleştirecek kişi adına güncel tarihli, aile ve ikamet ettiği adres bilgilerini içerecek şekilde bir araya getirilmiş tam vukuatlı nüfus kayıt örneği ve ön-arka yüz bilgilerini içeren nüfus cüzdanı fotokopisi gerekli olan belgeler arasında yer almaktadır.
 • Finansal Durumu Gösteren Belgeler: Hollanda aile ziyareti vizesi başvurularında bulunacak kişinin son 3 aylık maaş bordroları, bağlı olduğu kurum tarafından kaşe atılmalı ve ıslak imzalı olmalıdır. Ayrıca başvuru yapacak kişinin son 3 aylık aktif banka hesap özeti de olmalıdır. Kişinin banka hesap özeti son 3 aylık aktif banka hesap özetini kapsamalıdır. Minimum 3000 TL bakiyesi olmalı, banka ıslak imzalı, kaşe ve banka imza sirküleri ile hazırlanmış olması gerekmektedir. Bunların yanında Hollanda vize işlemlerini gerçekleştirecek kişi adına varsa tapu, kira gelirleri, kredi kartı ekstreleri ve araç ruhsatı gerekli evraklar arasındadır.
 • Kişinin eğer mevcut ise Schengen ülkelerine olan seyahatinin detaylarını bildiren dilekçe: Hollanda aile ziyareti vizesi başvurularında bulunacak kişi, Hollanda seyahatinden sonra ikinci ya da üçüncü Schengen ülkelerine direk olarak seyahat edeceği takdirde bu seyahatlerine dair tarih ve seyahat içeriklerinin bilgisini bildirmelidir.
 • Kişinin Çalıştığını Gösteren Belge: Hollanda vize başvurusunda bulunacak kişilerin SGK işe giriş bildirgesi, SGK hizmet dökümü ve bağlı bulunulan kurumdan alınacak, şirketin antetli kağıdına işveren aracılığıyla hazırlanmış, kaşe ve ıslak imzası bulunan resmi izin belgesi.
 • Seyahat Amacını ve Gidilecek Ülkeyi Destekleyen Bilgi Belgeleri: Hollanda vize işlemlerini gerçekleştirecek kişinin Hollanda’da konaklayacağı yere ait rezervasyon bilgileri ve konaklamayı yapacağı tarihleri barındırmaktadır. Ayrıca Hollanda dönüş ya da seyahate devam edileceğini destekleyen belgeler ve Hollanda ülke sınırlarına giriş-çıkış bilgilerini içeren belgelerin de bulunması oldukça önemlidir.
 • Kişinin seyahati ziyaret içerikli olması nedeninden dolayı Hollanda’dan alınacak davetiye belgesi
 • Acil tıbbi bakım, hastane tedavisi ve çeşitli sağlık nedenlerinden için hazırlanmış belge: Hollanda aile ziyareti vizesi başvurularında bulunacak kişinin Hollanda’da kalış süresini kapsayan, bütün Schengen ülkelerinde geçerli, minimum 30.000 € teminata sahip seyahat belgesi sigortasıdır.

Kişinin Bağlı Olduğu Kurumu Doğrulayan Belgeler:

 • Faaliyet Belgesi: Hollanda vize başvurusunda bulunacak kişinin son 3 yıl içerisinde almış olduğu bir Schengen vizesi yoksa bağlı olduğu kuruma ait faaliyet belgesinin aslı çıkarılmalıdır.
 • Vergi Levhası: Hollanda aile ziyareti vizesi işlemleri için başvurulacak yıldan bir önceki yıla ait vergi beyanı bilgilerini içeren belge çıkarılmalıdır.
 • Şirketin Ticaret Sicil Gazetesi: Hollanda Schengen vize işlemlerini gerçekleştirecek kişinin bağlı olduğu kurumda isim ve unvan değişikliği varsa sicil gazete bu bilgileri içermelidir.
 • Şirketin İmza Sirküleri: Hollanda vize işlemlerini gerçekleştirecek kişinin bağlı olduğu kurumda imza atma yetkisine sahip kişilerin imzalarını göstermektedir.

Hollanda Aile ve Arkadaş Ziyareti Vize Evrak Listesi

 1. Vize talep dilekçesi (İşveren tarafından, şirketin antetli kağıdına konsolosluğa hitaben yazılacak dilekçe kaşeli ve ıslak imzalı)
 2. Pasaport – eski pasaportlar (seyahat sonrası en az 6 ay geçerli)
 3. 2 adet biometrik fotoğraf (3.5 x 4.5 cm ölçülerinde, güncel, beyaz fon üzeri)
 4. Orjinal davetiye (Belediye onaylı olmalı, davetiye gönderen kişinin Hollanda kimlik kartı ve pasaport fotokopisi ile birlikte temin ediniz)
 5. Güncel şirket evrakları (Orjinal faaliyet belgesi, ticaret sicil gazetesi, vergi levhası, imza sirküleri fotokopileri)
 6. SGK işe giriş bildirgesi ve barkodlu 4A detaylı hizmet dökümü (e-devlet şifreniz ile temin edebilirsiniz)
 7. Banka hesap özeti (Son 3 aylık, en az 4000 TL bakiyesi olan imza, kaşe ve imza sirküleriyle birlikte)
 8. Nüfus cüzdanı fotokopisi ve tam vukuatlı nüfus kayıt örneği (güncel tarihli, orjinal belge)
 9. Maaş bordroları (Son 3 aya ait, ıslak imzalı ve kaşeli)

Hollanda aile ve arkadaş ziyareti vizesi için başvuru sahibinin mesleki durumuna göre ek evraklar

Şirket Sahipleri

 1. Dilekçe – Şirketin antetli kağıdına yazılmış, şirketinizde imza yetkisi olan kişi tarafından imzalanmış, şirketin kaşesi vurulmuş Hollanda
 2. Konsolosluğuna hitaben yazılmış Türkçe vize talep dilekçesi.
 3. Faaliyet Belgesi – Güncel orijinal Faaliyet belgesi. Daha önce Schengen vizesi olan başvuru sahipleri fotokopisini kullanabilirler
 4. Ticaret Sicil Gazetesi Fotokopisi
 5. Vergi Levhası Fotokopisi – Bulunduğumuz yıldan bir eski yıla ait olmalı.
 6. İmza Sirküleri Fotokopisi
 7. SGK/Bağ-Kur Hizmet Dökümü

Sigortalı Çalışanlar

 1. Dilekçe – Çalışmakta olduğunuz şirket tarafından, şirketin antetli kağıdına basılmış, şirketinizde imza yetkisi olan kişi tarafından imzalanmış, şirketin kaşesi vurulmuş Hollanda Konsolosluğuna hitaben yazılmış Türkçe vize talep dilekçesi.
 2. Faaliyet Belgesi – güncel orijinal Faaliyet belgesi. Daha önce Schengen vizesi olan başvuru sahipleri fotokopisini kullanabilirler
 3. Ticaret Sicil Gazetesi Fotokopisi
 4. Vergi Levhası Fotokopisi – Bulunduğumuz yıldan bir eski yıla ait olmalı.
 5. İmza Sirkülerinin Fotokopisi
 6. SGK İşe Giriş Bildirgesi.
 7. SGK Hizmet Dökümü.
 8. Son 3 aylık Maaş Bordrolarının orijinalleri (Islak imzalı ve kaşeli olacaklar).

Devlet Memurları

 1. Dilekçe – Başvuru sahibi tarafından Hollanda Konsolosluğuna hitaben yazılmış Türkçe vize talep dilekçesi.
 2. Çalışma Belgesi – bağlı bulunduğunuz kurumdan almanız gerekmektedir.
 3. İzin Belgesi – bağlı bulunduğunuz kurumdan almanız gerekmektedir.
 4. Görev Kimlik Kartı Fotokopisi – Resmi kurum görev kimlik kartının önlü – arkalı  fotokopisi
 5. Son 3 aylık Maaş Bordrosu (İmzalı ve kaşeli olmalıdır.) Bağlı bulunduğunuz kurumdan almanız gerekmektedir.

Emekliler 

 1. Dilekçe- Başvuru sahibi tarafından Hollanda Konsolosluğuna hitaben yazılmış vize talep dilekçesi
 2. Emekli maaşının yattığı bankadan son 3 aya ait Banka Hesap Cüzdanı veya Banka Hesap Dökümü. Son hesap hareketi 15 günden eski    olmayıp, hesap dökümü alınmış ise bankadan kaşeli ve ıslak imzalı olmalıdır.

Ev Hanımları

 1. Sponsor olacak kişiden mesleki duruma göre istenen tüm belgeler.

Öğrenciler

 1. Öğrenci Belgesi
 2. Muvafakatname –  18 yaşından küçük ise, noter onaylı muvafakatname aslı
 3. Sponsor olacak kişiden mesleki duruma göre istenen tüm belgeler.

Add comment