Hollanda Vizesi

Vize Başvuru İşlemleri

DataGlobal Hollanda Vize Servisine Hoşgeldiniz.

Hollanda konsolosluk veya büyükelçilik birimlerine yapılacak olan vize başvurularında yetkili olan DataGlobal vize servisinin deneyimli müşteri temsilcileri seyahat türüne ve başvuru sahibinin mesleki durumuna göre başvuru evraklarını belirler. Ardından vize randevusu istenilen tarihte adınıza alınır, vize başvuru süreci başlatılır ve süreç başından sonuna kadar takip edilir. Böylelikle vize başvuru sürecinde ortaya çıkabilecek sorunlar en sağlıklı şekilde çözümlenir. En doğru biçimde vize başvurunuzu yapmak için Dataglobal çağrı merkezini arayabilirsiniz.

Hollanda Vizesi

Kişiler Hollanda’ya çalışma, akraba/arkadaş ziyareti, turistik ya da öğrenim amaçlarıyla seyahat etmektedirler. Hollanda Schengen bölgesinde bulunan 26 ülkeden birisidir.

Bu kapsamda Hizmet (Gri), Hususi (Yeşil), Diplomatik (Siyah ve Kırmızı) pasaport sahipleri Hollanda ziyaretlerinde Hollanda Schengen vizesinden muaftırlar. Bu pasaportlara sahip kişiler Hollanda ve diğer Schengen ülkelerinde 90 güne kadar konaklayabilmektedirler. Fakat umuma mahsus (bordo) pasaport sahiplerinin Schengen bölgesine seyahatlerinde Schengen vizesi almaları zorunludur.

Tüm Schengen ülkeleri: Belçika, Avusturya, Macaristan, Hollanda, Danimarka, Çek Cumhuriyeti, Estonya, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, İsviçre, İsveç, İtalya, İspanya, Almanya, Fransa, Portekiz, İzlanda, Malta, Slovenya, Slovakya, Finlandiya, Yunanistan, Norveç, Polonya, Lihtenştayn

Hollanda Turistik Vize

Hollanda’ya yapılan turistik amaçlı seyahatlerde Hollanda Turistik Vize alımı bordo (umuma mahsus) pasaport sahipleri için gerekli görülmektedir. Fakat gri, yeşil, siyah ve kırmızı pasaport sahiplerinin Hollanda seyahatlerinde 90 güne kadar konaklayabileceklerinden dolayı vizesiz giriş yapabilmektedirler.

Hollanda turistik vize başvurusunda bulunan kişi, başvurusunun olumlu değerlendirilmesi halinde, 180 gün içerisinde 90 güne kadar seyahatlerini gerçekleştirebilmektedirler. Fakat yine de, bu sürenin Hollanda Konsolosluğu yetkili kişileri tarafından belirlendiğinin bilinmesi gerekmektedir.

Hollanda turistik vizenizle birlikte Schengen bölgesinde bulunan diğer ülkeler de seyahat edilebilmektedir. Yalnızca, vizeniz tek girişli ise (çift girişli ya da çok girişli değilse) verilen konaklama süresini, vize geçerliliği boyunca tek seferde seyahat edebilmektesiniz. Bu durumda Schengen bölgesinden çıkış yapılırsa, tekrar giriş, kalış hakkınız bulunsa dahi söz konusu olmayacaktır.

Hollanda Ticari Vize

Hollanda’ya iş amaçlı yapılacak olan seyahatlerde Hollanda Ticari Vize alınması gerekmektedir.  Bu seyahatler, konferansları, iş görüşmelerini, sektörel fuar katılımlarını kapsayabilmektedir. Hollanda Ticari Vize 180 gün içerisinde 90 güne kadar seyahat hakkı tanıyabilmektedir. Ticari vize başvurularınız için gereken evraklara ek olarak fuar için katılım ya da giriş belgesi, iş görüşmeleri için işyeri yetkilileri tarafından sunulmuş dilekçe vb. ticari gerekçelerle hazırlanmış belgeler istenmektedir.

Durumunuza uygun belgelerin belirlenmesi için DataGlobal Vize Hizmetleri’ne 0212 963 61 10 numaralı irtibat numarasından ulaşabilirsiniz. Bilgilendirmeler görüşme, SMS ve E-posta yoluyla yapılmaktadır. Hiçbir şekilde ücret talep edilmemektedir.

Hollanda Aile Ziyareti Vizesi

Hollanda’da ikamet eden aile bireyi, akraba ya da arkadaş ziyaretleri için alınması gereken vize türüdür.  Hollanda Aile Ziyareti Vizesi için gereken ek evraklar aşağıda belirtilmiştir.

 • Belediye Davetiyesi

Hollanda’da yaşayan ziyaret edilecek kişinin, bölgede bulunan belediye tarafından imzalanıp onaylanmış resmi davetiye göndermesi gerekmektedir. Bu davetiyede, kişinin bilgileri ve ziyaret amaçlı ülkeye gelecek kişinin bilgileri yere almalıdır. Bununla birlikte masraflarının kim tarafından karşılanacağı muhakkak belirtilmelidir.

 • Davet Eden Kişi Evrakları

Kişinin masraflı davet eden kişi tarafından karşılanacaksa, ev kira sözleşmesi kendine aitse tapusu, faturaları, maaş bordroları, kaşeli net gelir gösteren belge ve hesap dökümleri eklenmelidir.

Davet eden kişinin pasaport fotokopisi ya da Hollanda oturum belgesinin önlü arkalı fotokopisi gerekmektedir.

Tüm bunların dışında akrabalık derecesinin gösteren Tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneği alınması gerekmektedir.

Hollanda Öğrenci Vizesi

Hollanda’ya eğitim amaçlı yapılan seyahatlerde alınması gereken vize türü Hollanda Öğrenci Vizesidir. Bu vize 180 gün içerisinde 90 günü geçmeyen eğitimleri kapsamaktadır. Erasmus gibi 90 günden fazla konaklamayı gerektiren seyahatler D tipi ulusal vize sınıfına girmektedir. Öğrenci vizesiyle karıştırılmamalıdır.

Hollanda Öğrenci Vizesi için istenen ek evraklar şu şekildedir:

 • Muvafakatname: 18 yaş altı kişiler için başvurulacaksa, anne ve babanın noterden ortak olarak çıkaracakları muvafakat name gerekmektedir.
 • Öğrenci Belgesi: Kişi öğrenciyse öğrenci belgesi, değilse diploma gerekmektedir.
 • Ailenin geçim kaynağı belgelenmelidir. Bunlar maaş bordroları, iş yeri vergi levhası, ticari sicil gazetesi, işe giriş belgesi, imza sirküleri ve banka hesap dökümleri şeklinde olması gerekmektedir.
 • Hollanda’da eğitim görülecek kurum tarafından gönderilmiş bir kabul mektubu gerekmektedir. Ve ödemelere ilişkin faturalar bulunmalıdır.

Hollanda Staj Vizesi

Hollanda Staj Vizesi, Hollanda’da 90 günden kısa süreli olarak yapılmak istenen stajlarda alınması gereken bir vize türüdür.

Staj yapılacağına dair tüm evrakların detaylıca eklenmesi gerekmektedir. Tüm vatandaşlarından başka ülkede öğrenim gören kişilerin, Hollanda Staj Vizesi başvurusunu bulundukları ülkeden yapmaları gerekmektedir. Staj yapılacağına ilişkin belgelerin, alakalı kurumlar tarafından imzalanıp evraklarla birlikte hazırlanması gerekmektedir.

Hollanda Erasmus Vizesi

Erasmus, AB kapsamında uygulanan öğrenim hareketliliği programıdır. Erasmus ile öğrenim görecek kişiler tek dönem ya da iki dönem olarak gidebilmektedirler. Bunun için Hollanda Erasmus Vizesi alınması gerekmektedir. Erasmus hareketliliği 90 günden fazla konaklamayı gerektirdiği için D tipi ulusal vize sınıfına girmektedir. Hollanda Erasmus Vizesi alacak kişilerin, gidiş tarihinden 2 ay önce başvurularını yapması gerekmektedir. Hollanda Erasmus Vizesine hibesiz olarak başvuracak kişilerin masrafları kendisi karşılaması gerekmektedir.

Hollanda Erasmus Vizesi İçin Gerekli Belgeler

 • Erasmus kabul belgesi
 • Varsa; Erasmus hibe belgesi
 • Pasaport (Dönüşten itibaren en az 3 ay daha geçerli olmalıdır. Bu sebeple 2 dönemlik bir öğrenim hareketliliği için gidilecekse, en az 2 yıllık pasaport çıkarmanız tavsiye edilmektedir.)
 • Biyometrik Fotoğraf
 • Hollanda Ulusal Vize Başvuru Formu (2 Adet ve Islak İmzalı)
 • Öğrenci Belgesi
 • Transkript
 • Aile bilgilerinizi gösteren tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • Seyahat Sağlık Sigortası
 • Sponsor Evrakları
 • Noter Tasdikli Taahhütname: Yeminli tercümandan İspanyolca tercüme edilmiş olmalıdır. Tüm gelir kanıtlarının 2 kopya olacak şekilde bulunması gerekmektedir.
 • Eğitim Programı Sertifikası

Hollanda Şoför Vizesi

Hollanda Şoför Vizesi, Hollanda üzerinden geçiş yapacak ya da Hollanda’ya gidecek uzun yol şoförleri, nakliyeciler için alınması gereken vize türüdür. Bu vize türü için temel evraklara ek evraklar da istenmektedir. Temel evrakların dışında istenen evraklar aşağıdaki şekildedir.

 • Şirket ve şirketin üye olması halinde UND (Karayolu Taşımacılığı Birliği)'den alınacak bir taahhütname
 • Şirket şoförlerinin bir listesi
 • C2 sertifikası (ihracat izni)
 • Şoföre ait ulusal ve uluslararası sürücü belgesi
 • AB’deki şirketten iş ortaklığı belgesi veya daveti

Hollanda Vatandaşı Eşi Vizesi

Hollanda vatandaşlığı eşi statüsünden ülkeye giriş yapacak kişilerin alması gereken vize türüdür. Hollanda Vatandaşı eşi vizesi gereklilikleri aşağıda listelenmektedir.

 • Hollanda vatandaşına ait pasaport fotokopisi: İşlem görmüş tüm sayfaları içermesi gerekmektedir.
 • Hollanda vatandaşının Türkiye’de ikamet ettiğine dair belge
 • Hollanda vatandaşı ile yakınlığı gösteren belge (Evlilik cüzdanı, tam vukuatlı nüfus kayıt örneği)

Add comment