Hollanda Erken Emeklilik Vizesi

Hollanda Erken Emeklilik Vizesi

Hollanda Erken Emeklilik Vizesi; Hollanda’da yasalara uygun bir şekilde belirli bir süre çalıştıktan sonra Türkiye’ye dönen kişilerin tekrar Hollanda’ya gitmek için başvurdukları vize türüdür.  Erken emekli olan kişilerin oturma izni bitmiş olmaktadır. Fakat kişiler tekrardan Hollanda’ya gitmek isterlerse bu vize tipi sayesinde beş yıllık vizeye sahip olabilmektedirler.

Hollanda Erken Emeklilik Vizesi süresi dolan bir çeşit vize türüdür. Bu vize ile ilgili herhangi bir süre kısıtlaması ise mevcut değildir. Kısacası süresi bitmiş olan oturum izninizden yıllar geçse de bu vize tipi ile oturum izni başvurusunda bulunabilirsiniz.

Hollanda Erken Emeklilik Vizesi Başvuruları Nereye Yapılmaktadır?

Hollanda Vizesi ve Hollanda Erken Emeklilik Vizesi başvuruları Türkiye’de yer alan Hollanda dış temsilcilikleri üzerinden yapılmaktadır. Onay verme yetkisi ise yalnızca büyükelçilik ve başkonsolosluğa aittir. Hollanda Vizesi ve Hollanda Erken Emeklilik Vizesi’ne başvurmak isteyen kişiler şahsen gelerek başvuru yapmalarına gerek yoktur. Hollanda Büyükelçiliği ve başkonsolosluğunun görevlendirdiği seyahat acenteleri tarafından Hollanda Erken Emeklilik Vizesi için başvurabilirsiniz.

Hollanda Ticari Vizesi Alabilmek İçin Gerekli Olan Evraklar Nelerdir?

  • Pasaport: Hollanda Vizesi ve Hollanda Erken Emeklilik Vizesi başvurusunda bulunacaksanız pasaportunuz 10 yıldan eski olmamalıdır. Pasaportunuzun içerisinde en az 2 sayfa boş olmalıdır. Ayrıca planlanan dönüş tarihinden itibaren minimum 3 ay daha geçerliliği olması oldukça önemlidir.
  • Pasaport Fotokopileri: Yeni pasaportun veya mevcut ise daha önceden alınan eski pasaportların tüm işlenmiş sayfalarının fotokopilerini (vizeli ya da mühürlü sayfalar, geçerlilik süreleri ve kimlik bilgileri) kapsamaktadır. Eğer mevcut ise Schengen, İngiltere, Amerika ve Kanada vizelerinin de fotokopileri yer almalıdır.
  • Vize Başvuru Formu: Başvuruyu gerçekleştirecek olan kişi, kişisel olarak dikkatli, eksiksiz ve imzalanmış Schengen vize başvuru formudur. Eğer başvuru yapan kişi 18 yaşın altında ise kişinin her iki velisinin de imzası formda yer almalıdır.
  • Fotoğraf: 6 aydan eski olmayan, standartlara uygun (3.5×4.5), yüzü açık bir şekilde gösteren ve arka fonu beyaz bir adet biometrik fotoğraf gerekli belgeler arasında yer almaktadır.
  • Erken Emeklilik Belgesi: Sosyal sigorta bankasından (SVB) ödenek aldığınıza dair belge gerekli evraklar arasında yer almalıdır.

Bu gibi zorunlu belgelerin yanında 18 yaş altında olan başvuru sahipleri için de bazı zorunlu belgeler mevcuttur. Bunlardan en önemlisi yurtdışı seyahati için başvuru formunun anne ve baba tarafından imzalanacak olmasıdır. Eğer başvuru sahibi yalnızca ebeveynlerin birinin koruma altında ise bunu kanıtlayan belgeyi gerekli evraklar arasına eklemelidir. Öte yandan başvuru sahibi çocuk ile ilgili anne ve babasının imzaladığı muvafakatname gereklidir. Bu muvafakatname noter tarafından da onaylanması gerekmektedir. Bunların yanında ebeveynlerden biri çocuğa refakat ediyor ise yine anne ve baba tarafından imzalanan ve noter tarafından onaylanmış muvafakatname evraklara eklenmelidir. 18 yaşın altında olanlar için de yasal velisini gösteren belgeler gereklidir. Bunlar kimlik cüzdanı fotokopisi, tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneği gibi belgelerdir.