İngiltere Tier 4 Öğrenci Ailesi Vizesi

İngiltere Tier 4 Öğrenci Ailesi Vizesi

İngiltere öğrenci ailesi vizesi nedir? İngiltere’ye gitmek için öğrenci ailesi vizesini nasıl alırız? Bu yazımızda sizler için, bu vize türü hakkında merak edilen tüm bilgileri, resmi web sitesi kaynaklarından detaylıca derledik. Eğer siz de İngiltere öğrenci aile vizesi hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız, mutlaka yazımızı sonuna kadar okumalısınız.

İngiltere öğrenci aile vizesi ile bakmakla yükümlü olduğunuz aile üyeleri için Tier 4 olarak nitelendirilen bu vize türüne başvurabilirsiniz. Bu vize türü ile İngiltere’de yaşama şansına sahip olabilirsiniz. Aile üyesi ve Tier 4 vizesi sahibinin, bakmakla yükümlü olduğu kişileri, İngiltere’ye getirebilmesi için bazı şartları karşılaması gerekmektedir.

Bu şartlar ise şu şekilde sıralanmaktadır:

  • Herhangi bir yükseköğretim kurumunda, Ofqual olarak nitelendirilen bir kayıt defterinde 7. Seviyede bir kursa kayıtlı olarak devam ediyor gözükmelidir. Ayrıca bu kursun da, 1 yıldan daha fazla sürmesi gerekmektedir.
  • İkinci bir seçenek ise, 6 aydan fazla süren herhangi bir devlet desteği olan kursa kayıt olması,
  • Doktora uzatma programı öğrencisi olarak bulunması gereklidir.

İngiltere’de öğrenci ailesi vizesi yani Tier 4 için, bu vizeye sahip olan kişilerin, İngiltere’de yaşayacağı tüm süre boyunca, bakmakla yükümlü oldukları kişi veya kişilerin tüm masraflarından sorumlu olacaklarını, taahhüt etmeleri gerekir. Buna ek olarak, İngiltere’de yaşayacak olan tüm yakınların kendilerine ait belli miktar bir paraları bulunmalıdır. Bulunması gereken paranın miktarı, kursun uzunluğuna göre farklılık gösterir. Başvurunuzu yapmadan en az 25 gün öncesinde, Tier 4 vizesi sahibinin banka hesabında, bakmakla yükümlü olacağı kişiler için yeterli miktarda para olduğu belgelenmek zorundadır.

İngiltere Tier 4 Öğrenci Ailesi  Vizesi Başvuru Detayları

Her bir ailesi tek tek, bireysel olarak online formu kendi kişisel bilgileri ile doldurup, başvuruda bulunmalıdır. Vizeye kolay ve hızlı bir şekilde almak için, tüm bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmalısınız. Aksi bir durumda, öğrenci aile vizesi olumsuz bir şekilde sonuçlanabilir. Form doldurulmasının ardından, görevlendirilmiş vize başvuru merkezlerinden birini seçerek, randevu almalısınız. Sonrasında da, Tier 4 vizenizin olumlu bir şekilde sonuçlanabilmesi için, bu işi profesyonel ve tecrübeli bir şekilde yürüten şirketlerin danışmanlığına bırakmalısınız.

Yetkilendirilmiş vize merkezlerine başvurunuzu yaptıktan sonra, size verilen randevu gününde aksatmadan orada bulunmalısınız. Bu randevunun amacı; parmak izi ve yüz fotoğrafınız gibi biyometrik bilgilerinizin alınması içindir. Bu yüzden randevunuzu aksatmamaya dikkat edin, yoksa vize süreciniz uzayabilir.

İngiltere’de eğitim alacak herhangi biri, yanında aile üyelerinden birini de götürmek isteyebilir. Bakmakla yükümlü oldukları kişileri veya partnerlerini götürmek isteyebilirler. Bundan dolayı, Tier 4 vizesi almaları gereklidir. Başvuru yapacak kişinin, yakınları için başvuru yapabilmesinin en önemli şartı, İngiltere’den 6 aydan daha uzun bir eğitim için kabul almış olması gerekir. Vize başvuru sürecindeki ödeme ve banka hesaplarının yanı sıra, ödenmesi gereken sigorta ücretleri de bulunmaktadır. Sigorta ücreti ödemesi hem Tier 4 öğrencisi için hem de aile üyeleri için gerekmektedir. Eğer herhangi bir vize reddi yaşarsanız, sigorta için ödemiş olduğunuz miktar, banka hesabınıza geri aktarılır. Son olarak, İngiltere öğrenci ailesi vizesi için başvurunuzu yaparken, seyahat tarihine en az 3 aydan az kalması durumunda gerçekleştirmelisiniz. Başvuru sürecinde olan tüm bireylerin ve yakınlarınızın, randevulara bizzat katılımı da zorunludur. Tier 4 öğrenci vizesinde, mülakat sistemi de bulunur. Buna göre hazırlıklarınızı ve belgelerinizi düzgün ve doğru bir şekilde hazırlamayı unutmayın.