İngiltere Transit Vize

Transit Vize Başvuru Bilgileri

İngiltere Transit Vize

Diğer bir ülkeye İngiltere üzerinden geçmek amacıyla alınması gereken vize türüdür. Bu vize türü iki ayrı amaçla yapılabilir; hava alanının dışına çıkmadan transit geçiş yoluyla veya hava alanından çıkarak ve maksimum 48 saat süreyle sınırlı olmak şartıyla yapılan ziyaretlerdir.

Türkiye çapında İngiltere vize başvuruları online sistem üzerinden alınmaktadır. Online sistem üzerinden  randevu alarak vize başvuru sahibinin durumuna göre konsolosluk birimlerinin belirlediği evraklar ile başvuru yapılması gerekmektedir. Vize başvuru sahiplerinin işlemleri tamamlayabilmesi için ilgili birimlere parmak izi vermesi gerekmektedir.

İstediğiniz şehirden randevunuzu alabilir vize başvuru sürecini başlatabilirsiniz. İngiltere vize başvurularının sonuçlanma süresi ortalama 21 günde sonuçlanmaktadır. Bu yüzden seyahat planlarınızın aksamaması için başvurunuzu seyahat başlangıç süresinden en az 1 ay öncesinden yapmanız gerekmektedir. Daha önce alınmış bir İngiltere vizeniz var ise bu ortalama süre 10 güne kadar düşmektedir.

İngiltere transit vize başvurunuzu en doğru şekilde yapmak ve kolayca sürecin takibini sağlamak için destek hattımızı arayarak başvuru işlemleri, randevu ve vize harç ücretleri ile ilgili detaylı bilgileri alabilirsiniz.

İngiltere transit vizesi kaç günde çıkar?

Normal başvurularda İngiltere transit vizesi 15 iş günüde çıkmaktadır. Ancak çok tercih edilen bir vize türü değildir. İngiltere’de sınır kontrolünden geçmek durumunda iseniz transit vize başvurusu yapamazsınız. 48 saatlik sürede havaalanından ayrılmayacaksanız başvuru yapabilirsiniz.

İngiltere transit vizesi almama gerek olmayan durumlar nelerdir?

ABD, Yeni Zelanda, Kanada, Avustralya’ya seyahat eden yolcular, bu ülkeler için aldıkları geçerli vizeleri ile transit vize almadan 24 saate kadar İngiltere’de havaalanında bekleyebilirler. İngiltere’de 24 saatten fazla kalacaksanız transit vize almanız gerekecektir. ABD, Yeni Zelanda, Kanada, Avustralya’ya seyahat eden yolcular, bu ülkeler için aldıkları geçerli vizeleri ile transit vize almadan 24 saate kadar İngiltere’de havaalanında bekleyebilirler. İngiltere’de 24 saatten fazla kalacaksanız transit vize almanız gerekecektir. ABD, Yeni Zelanda, Kanada, Avustralya’ya seyahat eden yolcular, bu ülkeler için aldıkları geçerli vizeleri ile transit vize almadan 24 saate kadar İngiltere’de havaalanında bekleyebilirler. İngiltere’de 24 saatten fazla kalacaksanız transit vize almanız gerekecektir. Ayrıca Amerika, Kanada veya EEA ülkelerinden birinde oturma izni olanlar transit vize almadan seyahat edebilmektedirler. Ancak 24 saatten fazla kalışlar da İngiltere vizesi alınmalıdır

İngiltere transit vize ücreti nedir?

İngiltere transit vize ücreti İngiltere Konsolosluğu tarafından güncellenebildiğinden, seyahat öncesinde başvuru merkezlerinden detaylı bilgi alınabilmektedir.

Add comment