Kanada Can Plus Programı

Kanada Can Plus Programı Vize İşlemleri

Kanada Can Plus Programı

Kanada Can Plus Programı, 9 Nisan 2016 tarihi itibari ile Kanada gitmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları artık daha kolay ve daha az evrak teslim ederek Kanada Can Plus Programı Vizesinden faydalanarak Kanada’ya seyahatlerini ziyaretçi vizesi kapsamında gerçekleştirebilirler. Daha az evrak ve daha az uğraş gerektiren Kanada Can Plus programı sayesinde Kanada ziyaretçi vizesini alabilirsiniz. Son 10 yıl içerisinde eski veya yeni pasaportunuzun içerisinde Amerika Vizesi veya Kanada vizesi var ise Kanada Can Plus programından geçici ziyaretçi vizesi alması bakımından faydalanabilirsiniz.

Son 10 yıl içerisinde Kanada’ya seyahat ettiyseniz Can Plus’tan faydalanabilirsiniz. Eğer son 10 sene içerisinde Amerika vizesi aldıysanız Can Plus programı vizesi için başvurunuzu gerçekleştirebilir ve bu imkandan faydalanabilirsiniz. Eğer aile olarak Can Plus uygulamak istiyorsanız ailenizdeki ayrı ayrı her bireyin yukarıda belirtilen kriterlerden en az birine sahip olması beklenmektedir.

Kesinlikle sunmanız gereken belgeler ise halen geçerliliği devam eden pasaportunuz ve geçerli olan veya verildiği tarih kısmı son 10 sene içerisinde olan Kanada vizenizi sunmanız gerekmektedir. Aynı koşullar eğer Amerika vizeniz varsa da geçerlidir. Can Plus Vizesinin ücretinin Kanada doları üzerinden yapılmış olması gerekmektedir. Ayrıca doldurmanız gereken Geçici Ziyaretçi Başvuru Formunu da İngilizce veya Fransızca doldurmanız gerekmektedir. Bu forma ek olarak yaptığınız ödemenin dekontunu da başvuracağınız gerekli evrakların arasına ekleyebilirsiniz. Doldurduğunuz forma imza atmayı ihmal etmemeniz tavsiye edilir.

Bu belgelere ek olarak 35mm x 45mm boyutunda iki adet biyometrik fotoğraf eklemeniz gerekmektedir. Bu fotoğrafların güncel ve beyaz fon üzerine olması gerekmektedir. Vukuatlı nüfus kayıt örneğinizi, evli olanlar için ise evlilik cüzdanınızı ek olarak sunmanız, eski pasaportunuz ön yüzünün görselini ve vize basılı sayfalarının fotokopilerini, güncel pasaportunuzu ve aynı şekilde güncel pasaportun da ön yüzünün ve vizeli sayfalarının fotokopisini Kanada konsolosluğuna sunmanız gerekmektedir.

Bunlara ek olarak kimlik fotokopinizi önlü arkalı olacak şeklide, pasaportların kaşeli sayfalarını da eklemeniz ve evlilik cüzdanının fotokopisini de eklemeniz gerekmektedir. Schedule 1 formu, vekil kullanım formu, 18 yaşından küçükler için muvafakat name, vasi bildirim formu gibi ek evrakları konsolosluk istediği takdirde isteme hakkını kendinde saklı tutar. Konsolosluk evrakları yeterli görmemesi halinde sizden ek evrak talep edebilir. Eğer eksik evrakla başvurursanız başvurunuzu kabul etmeyebilir ve kapıdan geri çevirebilir. Bu durumlarda ivedilikle evraklar tamamlanmalı gerekirse tekrar randevu talep ederek başvuru gerçekleşmelidir.

Kanada Can Plus İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

Daha önce Amerika veya Kanada vizesi almış olmanız gerekmektedir. Aksi takdirde yapacağınız başvuru ne hızlı sonuçlanır ne de bu kadar az evrakla başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Eğer Kanada’ya geçici ziyarette bulunmak istiyorsanız ve daha önce bu iki vize türünden herhangi birini son 10 sene içerisinde aldıysanız Kanada Can Plus Programından faydalanabilirsiniz.

Eğer öğrenci veya düzenli geliri olmayan bir bireyseniz bir sponsor göstermeniz gerekmektedir. Sponsorunuzun birinci derece yakın akrabalarınızdan birisi olması gerekmektedir. Sponsorunuz size orada gerçekleştireceğiniz masraflar konusunda yardımcı olacak kişidir veya kurumdur. Bu kişi veya kurumun size neden yardım ettiğini bir dilekçeyle açıklaması gerekmektedir.

Bu dilekçede kim olduğunu adresini iletişim bilgilerini ve parasının kaynağını ve neden sizin için harcamalarda bulunduğunu açıklaması gerekmektedir. Sponsorluk tür olarak da farklılık gösterebilir. Ulaşım, konaklama, seyahat masrafları gibi masraflarınızı tamamen veya kısmen karşılayabilir. Örneğin; babanız uçak bileti almış olabilir. Bu bakımdan geriye kalan seyahat masraflarınızı sizin karşılayacağınızı konsolosluğa aktarmanız gerekir.

Add comment