Macaristan Vizesi

Vize Başvuru İşlemleri

DataGlobal Macaristan Vize Servisine Hoşgeldiniz.

Macaristan konsolosluk veya büyükelçilik birimlerine yapılacak olan vize başvurularında yetkili olan DataGlobal vize servisinin deneyimli müşteri temsilcileri seyahat türüne ve başvuru sahibinin mesleki durumuna göre başvuru evraklarını belirler. Ardından vize randevusu istenilen tarihte adınıza alınır, vize başvuru süreci başlatılır ve süreç başından sonuna kadar takip edilir. Böylelikle vize başvuru sürecinde ortaya çıkabilecek sorunlar en sağlıklı şekilde çözümlenir. En doğru biçimde vize başvurunuzu yapmak için Dataglobal çağrı merkezini arayabilirsiniz.

Macaristan Vizesi

Macaristan’a vatandaşlar çeşitli sebeplerle seyahat etmek istemektedirler. Bunlar öğrenim amaçlı, turistik, aile/arkadaş ziyareti, staj, çalışma, kültürel ya da sportif faaliyet amaçlı olarak sıralanabilir. Macaristan Schengen bölgesine dahil olan ülkelerin arasında yer almaktadır. Bu sebeple Macaristan’a yapılacak kısa süreli seyahatlerde Macaristan Schengen Vizesi alınması gerekmektedir. Diplomatik ve hizmet pasaportlarına sahip kişiler Macaristan’a vizesiz seyahat edebilmektedirler. Bu kişilerin seyahatlerinin 90 günü aşmaması gerekmektedir.

Macaristan Turistik Vize

Macaristan’a turistik seyahat planlayan bordo (umuma mahsus) pasaport sahiplerinin Macaristan Turistik Vize başvurusunda bulunması gerekmektedir. Başvurunun olumlu değerlendirilmesi halinde, 180 gün içerisinde 90 güne kadar konaklama hakkı tanınabilmektedir.

Macaristan Schengen vizesi alındığında, tüm Schengen ülkelerine seyahat edilebilmektedir. Fakat ileride yapacağınız vize başvurularınızın etkilenmemesi için, Macaristan Schengen vizesi alındıktan sonra ilk girişin Macaristan’dan yapılması önemlidir.

Tüm Schengen bölgesi: Belçika, Avusturya, Macaristan, Hollanda, Danimarka, Çek Cumhuriyeti, Estonya, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, İsviçre, İsveç, İtalya, İspanya, Almanya, Fransa, Portekiz, İzlanda, Malta, Slovenya, Slovakya, Finlandiya, Yunanistan, Norveç, Polonya, Lihtenştayn ülkelelerini kapsamaktadır.

Macaristan Ticari Vize

Bazı kişiler Macaristan’a konferans, iş, görüşmeleri, fuar katılımları vb. ticari faaliyetler için seyahat etmek istemektedir. Bu ticari amaçlarla yapılacak seyahatler için Macaristan Ticari Vize alınması gerekmektedir. Bu vize ile birlikte 180 gün içerisinde 90 güne kadar konaklama hakkı tanınabilmektedir. Ticari seyahatler için temel tüm evraklarla istenen ek evraklar da bulunmaktadır.  Bunlar seyahati kanıtlayacak her türlü fuat katılımı ya da giriş belgeleri, iş görüşmeleri için işyeri yetkilileri tarafından sunulmuş dilekçe vb. ticari gerekçelerle hazırlanmış belgeler istenmektedir.

Durumunuza uygun belgelerin belirlenmesi için DataGlobal Vize Hizmetleri’ne 0212 963 61 10 numaralı irtibat numarasından ulaşabilirsiniz. Bilgilendirmeler görüşme, SMS ve E-posta yoluyla yapılmaktadır. Hiçbir şekilde ücret talep edilmemektedir.

Macaristan Aile Ziyareti Vizesi

Macaristan’da ikamet etmekte olan aile bireylerine, ya da akraba veya arkadaşlara yapılacak ziyaret için Macaristan Aile Ziyareti Vizesi alınması gerekmektedir. Evraklar Macaristan Konsolosluğu tarafından güncel olarak belirlenmektedir. Yazının ilerleyen kısımlarına eklenmiş temel evrakların yanında, Macaristan Aile Ziyareti vizesi için ek evraklar istenmektedir.

  • Belediye Davetiyesi

Macaristan’da yaşayan ziyaret edilecek kişinin, bölgede bulunan belediye tarafından imzalanıp onaylanmış resmi davetiye göndermesi gerekmektedir. Bu davetiyede, kişinin bilgileri ve ziyaret amaçlı ülkeye gelecek kişinin bilgileri yere almalıdır. Bununla birlikte masraflarının kim tarafından karşılanacağı muhakkak belirtilmelidir.

  • Davet Eden Kişi Evrakları

Kişinin masraflı davet eden kişi tarafından karşılanacaksa, ev kira sözleşmesi kendine aitse tapusu, faturaları, maaş bordroları, kaşeli net gelir gösteren belge ve hesap dökümleri eklenmelidir.

Davet eden kişinin pasaport fotokopisi ya da Macaristan oturum belgesinin önlü arkalı fotokopisi gerekmektedir.

Tüm bunların dışında akrabalık derecesinin gösteren Tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneği alınması gerekmektedir.

 

Macaristan D Tipi Vize

Macaristan D Tipi Vize, 90 günü aşan konaklamalarda ikamet amaçlı başvurulması gereken vize türüdür. Bu başvuru, Türkiye’de ikamet eden herkes tarafından yapılabilmektedir. Fakat Macaristan Ankara Konsolosluğu’ndan sadece Marmara ve Ege dışında ikamet eden kişiler başvuru yapabilmektedirler. İstanbul Konsolosluğu ise Türkiye’nin her yerinden kişinin başvurusuna açıktır. Başvurunun devamında Macaristan Başkonsolosluğu’nda mülakat yapılmaktadır. Macaristan D Tipi Vize için Macaristan Konsolosluğu tarafından temel evraklara ek olarak istenen bazı evraklar bulunmaktadır. Bu evrakların eksiksiz ve güncel hazırlanmaması halinde başvuru geçersiz sayılacaktır. Bu sebeple evrakların hazırlanmasında gerekli dikkati göstermeniz gerekmektedir. Temel evraklara ek olarak istenen evraklar aşağıda listelenmiştir:

Add comment