Romanya Turistik Vize

Turistik Vize Başvuru Bilgileri

Romanya Turistik Vize Başvurusu

Romanya turistik vize başvurusu ilgili konsolosluk birimlerinin belirlediği koşullara göre alınmaktadır. Türkiye çapında Romanya vize başvuruları konsolosluk birimlerinin yetkilendirdiği kurum üzerinden yapılmaktadır. Bu kurum üzerinden randevu alınarak vize başvuru sahibinin durumuna göre konsolosluk birimlerinin belirlediği evraklar ile başvuru yapılması gerekmektedir. Vize başvuru sahiplerinin işlemleri tamamlayabilmesi için ilgili birimlere parmak izi beyan etmesi gerekmektedir. Başvuru için konsolosluk tarafından istenilen evrakları görüntülemek ve başvuru formlarını incelemek için ilgili sekmelere geçiş yapınız.

Romanya vize başvurularının sonuçlanma süresi ortalama 8-15 günde tamamlanmaktadır. Bu yüzden seyahat planlarınızın aksamaması için başvurunuzu seyahat başlangıç süresinden en az 10 gün öncesinden yapmanız gerekmektedir.

Romanya turistik vize başvurunuzu en doğru şekilde yapmak ve kolayca sürecin takibini sağlamak için destek hattımızı arayarak başvuru işlemleri, randevu ve vize harç ücretleri ile ilgili detaylı bilgileri alabilirsiniz.

Romanya Turistik Vizesi Gerekli Belgeler

1. Pasaport (Seyahat sonrası en az 6 ay geçerli)

2. 2 adet biometrik, yeni fotoğraf (beyaz fon üstünde)

3. Firma yazısı (Firmanın antetli kağıdına Romanya Konsolosluğuna hitaben yazılacak dilekçede seyahatin amacı, tarihleri ve varsa sponsoru belirtilmelidir. Belge kaşe ve ıslak imzalı olmalıdır)

4. Güncel firma evrakları (Orjinal faaliyet belgesi, imza sirküleri, sicil gazete fotokopileri, vergi levhası fotokopileri)

5. SSK işe giriş bildirgesi ve 4A Barkodlu ve Detaylı hizmet dökümü (e devlet şifrenizle temin edebilirsiniz.)

6. Maaş bordrosu (Son 3 aylık, kaşe ve ıslak imzalı)

7. Banka hesap dökümü (Son 3 aylık, en az 5000 TL bakiyesi olan döküm kaşe, ıslak imza ve imza sirküleri birlikte temin edilmelidir.)

8. Kimlik fotokopisi

9. İkametgah belgesi (Nüfus müdürlüğü veya e devlet şifrenizle temin edebilirsiniz.)

10. Otel konfirmasyon belgesi (otel onayı gekmektedir)

11. Uçak bileti rezervasyonu

Romanya Turistik Vize Başvuru Formları

Romanya’ya turistik olarak yapılacak olan ziyaretlerde doldurulması gereken vize ile ilgili formlar aşağıdadır. Turistik vize başvuru formunu eksiksiz doldurup iletmeniz gerekmektedir.

 Romanya Turistik Vize Başvuru Formu

Formu indirmek için:

1. Form linkine tıklayınız.
2. Form açıldığında, formu bilgisayarınıza kaydediniz.

YA DA
1. Gereken linkin üzerinde farenizin sağ tuşuna basın.
2. Açılan listeden Hedefi Farklı Kaydet seçiniz
3. Formu bilgisayarınıza kaydedin.

Lütfen Dikkat:
Form PDF formatındadır.
Bu formu görüntülemek ve indirmek için Adobe Acrobat Reader’a ihtiyacınız olacaktır.

Add comment