Kanada Aile Arkadaş Ziyaret Vizesi

Aile Arkadaş Ziyaret Vizesi Başvuru Bilgileri

Kanada  Aile/Arkadaş Ziyaret Vize Başvurusu

Kanada aile/arkadaş vize başvurusu ilgili konsolosluk birimlerinin belirlediği koşullara göre alınmaktadır. Türkiye çapında Kanada vize başvuruları online sistem üzerinden yapılmaktadır. Online sistem üzerinden randevu alınarak vize başvuru sahibinin durumuna göre konsolosluk birimlerinin belirlediği evraklar ile başvuru yapılması gerekmektedir. Kanada Konsolosluğu Türk vatandaşlarından parmak izi beyanı talep etmemektedir.

Ziyaret edilecek kişiden davet mektubu (İngilizce, Almanca, İtalyanca veya Fransızca) temin edilmelidir. Davet eden ve edilen kişinin kimlik bilgileri, adresi, telefon numarası, e-mail adresi ve kalacağı sürenin belirtilmesi gerekmektedir. Aynı zamanda davet eden kişinin Kanada pasaportu/kimlik kartı veya oturum izni belgesinin fotokopisi davetiye ile birlikte gönderilmelidir. Davet eden kişi ile akrabalık bağı var ise tam vukuatlı nüfus kayıt örneği ibrazında akrabalık bağı kanıtlanmalıdır. Davet eden kişi akraba değil ise Başkonsolosluğa hitaben yazılacak davet mektubunda tanışıklığa ilişkin detaylı bilgi talep edilmektedir. Başvuru için konsolosluk tarafından istenilen evrakları görüntülemek ve başvuru formlarını incelemek için ilgili sekmelere geçiş yapınız.

Kanada vize başvuruları bölge gözetmeksizin alınmaktadır. İstediğiniz şehirden randevunuzu alabilir vize başvuru sürecini başlatabilirsiniz. Kanada vize başvurularının sonuçlanma süresi ortalama 11-15 gün arasında sonuçlanmaktadır. Bu yüzden seyahat planlarınızın aksamaması için başvurunuzu seyahat başlangıç süresinden en az 20 gün öncesinden yapmanız gerekmektedir.

Kanada aile/arkadaş ziyaret vize başvurunuzu en doğru şekilde yapmak ve kolayca sürecin takibini sağlamak için destek hattımızı arayarak başvuru işlemleri, randevu ve vize harç ücretleri ile ilgili detaylı bilgileri alabilirsiniz.

Kanada Aile Ziyareti Gerekli Evraklar

 1. İngilizce olarak yazılmış vize talep dilekçesi (Kanada Büyükelçiliği’ne hitaben yazılmalıdır. Kişinin seyahat amacı ve tarihlerini yer almalı, ıslak imzalı olarak sunulmalıdır)
 2. Son 3 aylık banka hesap özeti (Bakiyesi en az 4000 TL olmalıdır. Kaşelenmiş, ıslak imzası olan bir belge olmalıdır. Yanında mutlaka banka imza sirküleri ile sunulmalıdır)
 3. Kira gelirleri, tapular ve otomobil ruhsatı fotokopileri (eğer varsa)
 4. Evlilik cüzdanı fotokopisi (evliyseniz)
 5. Nüfus cüzdanı veya yeni kimlik kartı fotokopisi. Başvuran yabancı uyruklu ise oturum izni kartının arkalı önlü fotokopisi
 6. 2 adet Biyometrik fotoğraf (arka fonu beyaz olarak yakın zamanda çekilmiş olmalıdır)
 7. Pasaport (Son 10 yıl içerisinde alınmış ve en az 1 yıl geçerliliği olan)
 8. Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği belgesi (Aile ve adresi bilgileri, Evli kadınların evlenmeden önceki soyadları belgede mutlaka yer almalıdır.)
 9. Kanada vize başvuru formu
 10. Aile bilgi formu

Davet eden kişiden istenilen evraklar;

 1. Davetiye (Kanada’ya davet eden kişinin adres ve tüm iletişim bilgilerini içermelidir. İmzalanmış olmalıdır. Taranıp mail olarak gönderilebilir ve çıktısı alınabilir)
 2. Davet eden kişi Kanada vatandaşı ise Kanada pasaportu, Kanada kimliğinin fotokopisi, Kanada vatandaşı değil ise oturum izni kartının fotokopisi
 3. Seyahatin masraflarını davet eden kişi karşılayacaksa son 3 aylık maaş bordrosu ve banka hesap dökümleri ayrıca Kanada ebeveyn süper vizesi için başvurulacaksa gerekli diğer mali kanıtlar

Kanada Aile Ziyareti Vize başvuru sahibinin durumuna göre değişen ve ek olarak hazırlaması gereken diğer belgeler;

 1. Şirket Sahipleri
 2. Orijinal Faaliyet Belgesi fotokopisi (Son 3 aylık)
 3. Ticaret Sicil Gazetesi fotokopisi
 4. Şirketin İmza Sirküleri fotokopisi
 5. Son tarihli Vergi Levhası fotokopisi
 6. SGK (4b) Hizmet dökümü
 7. Son 3 aylık Şahsi Banka Hesap Cüzdanı veya Banka Hesap Dökümü (Bakiyesi en az 4000 TL olmalıdır. Kaşelenmiş, ıslak imzası olan bir belge olmalıdır. Yanında mutlaka banka imza sirküleri ile sunulmalıdır)

Devlet Çalışanları (Memurlar)

 1. Görev ve İzin yazısı (kişinin görev yaptığı kurumdan alınmış mühürlü ve ıslak imzalı olmalıdır)
 2. Görev kimlik kartı fotokopisi
 3. Maaş Bordrosu (son 3 aylık, imzalı ve mühürlü)

Doktor, Avukat, Mühendisler

 1. Oda Sicil kaydı (Son 3 ay içerisinde alınmış)
 2. Güncel tarihli Şirket Evrakları (sicil gazete, imza sirküleri, vergi levhası fotokopileri)
 3. Meslek kimlik kartı fotokopisi
 4. SGK işe giriş bildirgesi ve SGK hizmet dökümü
 5. Maaş Bordrosu (son aylık kaşe ve ıslak imzalı)

Sigortalı Çalışanlar

 1. Güncel tarihli Şirket Evrakları (faaliyet belgesinin orijinali, vergi levhası belgesi, imza sirküleri, ticaret sicili gazetesi)
 2. SGK İşe giriş bildirgesi ve Hizmet dökümü
 3. Son 3 aylık banka hesap özeti (Bakiyesi en az 4000 TL olmalıdır. Kaşelenmiş, ıslak imzası olan bir belge olmalıdır. Yanında mutlaka banka imza sirküleri ile sunulmalıdır)
 4. Maaş bordrosu (son 3 aylık, kaşe ve ıslak imzalı)

Emekliler

 1. Emeklilik kartı fotokopisi (varsa)
 2. Emekli olunan kurumdan alınmış ıslak imzalı bir yazı ya da e-devlet web sitesinden e-devlet şifrenizle alacağınız emeklilik kaydı ve emeklilik maaş bilgisi belgelerinin çıktısı)
 3. Emekli maaşınızı aldığınız bankadan son 3 aylık banka dökümü ve banka yetkilisinin imza sirküleri
 4. Son 3 aylık Şahsi Banka Hesap Cüzdanı veya Banka Hesap Dökümü (Bakiyesi en az 4000 TL olmalıdır. Kaşelenmiş, ıslak imzası olan bir belge olmalıdır. Yanında mutlaka banka imza sirküleri ile sunulmalıdır)

Öğrenciler

 1. Öğrenci belgesi (güncel tarihli, orijinal)
 2. Muvafakatname (kişi 18 yaşından küçük ise hem anne hem de baba tarafından imzalanmış ve noter tarafından onaylanmış belgenin orijinali)
 3. Sponsor olacak kişiden istenilen evrakların tümü.

Kanada Vize Başvuru Formları

Kanada’ya yapılacak olan ziyaretlerde almanız gereken vize ile ilgili formlar aşağıdadır.

Kanada Vize Bilgi Formu

Kanada Vize Başvuru Formu

Formu indirmek için:

1. Form linkine tıklayınız.
2. Form açıldığında, formu bilgisayarınıza kaydediniz.

YA DA
1. Gereken linkin üzerinde farenizin sağ tuşuna basın.
2. Açılan listeden Hedefi Farklı Kaydet seçiniz
3. Formu bilgisayarınıza kaydedin.

Lütfen Dikkat:
Form PDF formatındadır.
Bu formu görüntülemek ve indirmek için Adobe Acrobat Reader’a ihtiyacınız olacaktır.

Adobe Reader

Kanada aile ve arkadaş ziyareti vizesi kaç günde çıkar?

Kanada aile ve arkadaş ziyareti vizesinin çıkış süresi eksiksiz evraklarla yapılan bir başvuruda ortalama 15 iş günüdür. Kanada Konsolosluğunun destekleyici ek evrak talebi olması durumunda vize çıkış süresi de uzayabilmektedir.

Kanada aile ve arkadaş ziyareti vizesi başvurusu nereye yapılır?

Kanada aile ve arkadaş ziyareti vize başvuruları konsolosluğun yetkilendirdiği başvuru merkezlerine ve vize danışmanlık hizmeti veren firmalara yapılmaktadır. Kanada Konsolosluğuna doğrudan başvuru yapılmamaktadır ancak vizenin sonucuna karar veren yetkili tek mercii Kanada Ankara Büyükelçiliğidir. Büyükelçilik vize sonucuna değerlendiren ve sonuca karar veren kurumdur. Vize başvuru merkezleri vize sonucuna karar veren kurumlar değillerdir.

Kanada aile ve arkadaş ziyareti vize başvuru formu nasıl doldurulur?

Kanada vize başvuru formu online bir formdur ve dikkatle doldurulması gerekmektedir. Form online doldurulduktan sonra çıktısı alınıp ıslak imzalı versiyonu vize dosyasına eklenir. Form doldurulup teslim edildikten sonra üstünde yeni bir düzenleme yapılmamaktadır. Form üstünde doldurulması zorunlu olarak görünmese de e-mail adresi belirtmek şarttır.

Kanada aile ziyareti başvurularında kaç adet form kullanılır?

2 adet form doldurmanız gerekmektedir. Online ortamda doldurulan Kanada vize başvuru formu ve Kanada aile bilgi formu. İki form birbirinden farklıdır ancak formlarda verilen bilgiler vize evraklarınızı destekler nitelikte ve onlarla tutarlı olmalıdır. Dataglobal Kanada vizesi başvurularında formların doldurulması ve seyahat amacınız uygun başvuru yapmanızda size destek olmaktadır.

Kanada aile ve arkadaş ziyareti vizesi ücreti ne kadar?

Kanada vize ücreti Kanada konsolosluğu vize harç bedeli ve başvuru merkezi ücreti ve Dataglobal hizmet bedellerinden oluşmaktadır. En güncel ücret bilgilerini öğrenmek ve başvuru yapmak için Dataglobal çağrı merkezini arayınız.

Kanada aile ve arkadaş ziyareti vize işlemlerinde parmak izi verme zorunluluğu var mı?

T.C. vatandaşlarının Kanada vize işlemlerinde parmak izi verme yükümlülüğü yoktur. Ancak oturum izni sahibi üçüncü ülke vatandaşlar parmak izi vermek durumundadır.

Kanada aile ve arkadaş ziyareti vize başvurumu başkası benim adıma yapabilir mi?

Kanada vize işlemlerinizi Dataglobal aracılığı ile kolayca yapabilirsiniz. Çağrı merkezimizi arayarak vize türüne ve durumunuza (mesleğinize veya sosyal durumunuza) uygun evrak listesini talep ediniz.